Haber Google Glass SHORE Duyguları Tespit Edebiliyor

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Fraunhofer teknolojiyi yıllarca süren araştırmalarla geliştirdiklerini ve C++ programlama dilini kullanarak insan yüzünü içerisindeki yüksek verimlilikte veri kütüphanesi yardımıyla analiz ettiğini belirtti. SHORE kullanıcıların karşısındaki kişinin o anki duygularının, yüz ifadeleri analiz edilerek belirlenmesine yardımcı oluyor. Bunun yanında teknoloji kullanıcıya erkek, kadın, genç, yaşlı gibi bilgiler de veriyor.

Kurum bu teknolojinin iletişim engeli olan insanların hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla kullanılmasını amaçlıyor. Ayrıca Fraunhofer teknolojinin pazar analizi gibi daha ticari amaçlarla da kullanılabileceğini belirtiyor. SHORE’un Google Glass’a entegrasyonu da bu konuda önemli bir adım olarak görülüyor.

Uygulama Google Glass için indirilebilir durumda değil ve Fraunhofer’ın indirmeye açıp açamayacağı ile ilgili herhangi bir bilgi yok.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız


LÜTFEN VİDEO KALDIRILMASIN!!!
 
  • Beğen
Tepkiler: PrisonerMacTavish
PrisonerMacTavish

PrisonerMacTavish

Üye
Paylaşım için çok teşekkürler ilginç bir bilgi teknoloji nerden nereye gidiyor insanın aklı almıyor .
 
  • Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
fk555897

fk555897

Üye
Google Glass'da iyice yeni şeyler ile gündeme geliyor. Yakında hepimizde olursa şaşmam.
 
>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye
Beni pazartesi işe giderken görse duygularımı tespit edecem diye işlemcisini yakar.
 
DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
yok artık daha neler
 

Benzer Konular

Doğuş Pertez
Cevap
0
Görüntüleme
2K
Doğuş Pertez
HeiLmasTer®
Cevap
0
Görüntüleme
862
HeiLmasTer®
Albert Einstein
Cevap
0
Görüntüleme
555
Albert Einstein
Albert Einstein
Cevap
0
Görüntüleme
420
Albert Einstein
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt