Görüntü Aktarma (Miracast) özelliği olan TV Stick & TV BOX Arıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
Görüntü Aktarma (Miracast) özelliği olan TV Stick & TV BOX Arıyorum
Merhaba Arkadaşlar Şuan Kullanmakta olduğum LG Tv de Smart Özelliği olmadığı için, Android 4.4 Tv BOX kullanıyorum ve bu cihazda da Telefon dan TV ye Kablosuz Görüntü aktarma (Miracast) özelliği olmadığı için TV STİCK & TV BOX vs. araştırması yaptım ve birçok Marka var bu cihazlardan ben Sadece 2 Marka arasında Kaldım?
Önemli olan oyun oynarken Video veya Film izlerken gecikme veya donmaması hangisi daha iyi Bu Cihazlardan Kullanan varsa, yorumlarınızı bekliyorum Teşekkürler

CİHAZ lar
1.(Chrome Cast ıı)

2.(Dark MK809IV)

Bilmiyorum belki daha yeni modelleri de çıkmışda olabilir şimdilik bunları yazdım en azından...

#Xperia | C4 ....

Son düzenleme:

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Merhaba Arkadaşlar Şuan Kullanmakta olduğum LG Tv de Smart Özelliği olmadığı için, Android 4.4 Tv BOX kullanıyorum ve bu cihazda da Telefon dan TV ye Kablosuz Görüntü aktarma (Miracast) özelliği olmadığı için TV STİCK & TV BOX vs. araştırması yaptım ve birçok Marka var bu cihazlardan ben Sadece 2 Marka arasında Kaldım?
Önemli olan oyun oynarken Video veya Film izlerken gecikme veya donmaması hangisi daha iyi Bu Cihazlardan Kullanan varsa, yorumlarınızı bekliyorum Teşekkürler

CİHAZ lar
1.(Chrome Cast ıı)

2.(Dark MK809IV)

Bilmiyorum belki daha yeni modelleri de çıkmışda olabilir şimdilik bunları yazdım en azından...

#Xperia | C4 ....

Sadece öneri amaçlı yazıyorum. Bu cihazların yerine Raspberry Pi3 Model B almanız daha mantıklıdır. Cihaz üzerinde dahili wifi alıcı bulunduğu için istediğiniz cihazdan rahatça görüntü aktarımı yapabilirsiniz. Ayrıca cihaza Windows10 yükleyerek televizyonunuzu gerektiğinde bilgisayar olarakta kullanabilirsiniz. Fiyatı TV Boxlar ile aynı

• Beğen
Tepkiler: gokturk_28
one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
Alıntı
Sadece öneri amaçlı yazıyorum. Bu cihazların yerine Raspberry Pi3 Model B almanız daha mantıklıdır. Cihaz üzerinde dahili wifi alıcı bulunduğu için istediğiniz cihazdan rahatça görüntü aktarımı yapabilirsiniz. Ayrıca cihaza Windows10 yükleyerek televizyonunuzu gerektiğinde bilgisayar olarakta kullanabilirsiniz. Fiyatı TV Boxlar ile aynı
Teşekkürler hocam
Raspberry p3 biliyordum, ama diğerlerinden farkı nedir aceba, benim tercihim Android işletim sistemi olması, mevcut işletim sistemi Android mi, Windows Sonradan yükleniyor sa çok çok iyi

#Xperia | C4 ....

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Alıntı

Teşekkürler hocam
Raspberry p3 biliyordum, ama diğerlerinden farkı nedir aceba, benim tercihim Android işletim sistemi olması, mevcut işletim sistemi Android mi, Windows Sonradan yükleniyor sa çok çok iyi

#Xperia | C4 ....
Mevcut işletim sistemi Ubuntu benzeri birşey. Windows sonradan bir SD karta kurularak kullanılıyor. Benimde almak niyetim var fakat şu anda çok ayrıntılı bilgim yok malesef. Biraz araştırırsanız sizin için TV Boxtan daha yararlı olacağını düşünüyorum

• Beğen
one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
[emoji106]

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Alıntı

Teşekkürler hocam

#Xperia | C4 ....
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: BomberMAn TR01
avantis

avantis

Üye
Aliexpresste 38 dolar gibi bir fiyata satılıyor. Tvboxlara göre daha cazip. Rami 1 gb. Dahili hafıza yok . Android verimli çalışır mı acaba? Artı kumanda lazım. Tabi medya player olarak kullanacaksak

one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
Aliexpresste 38 dolar gibi bir fiyata satılıyor. Tvboxlara göre daha cazip. Rami 1 gb. Dahili hafıza yok . Android verimli çalışır mı acaba? Artı kumanda lazım. Tabi medya player olarak kullanacaksak
Aliexpres te çok uygun ama Türkiye ye gelmesi 1 ay felan buluyor, birde yanında böyle bir avuç içi klavye olsa tadından yenmez

#Xperia | C4 ....

one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
Bu klavye birçok şey için kullanılabiliyor mesela Smart TV de Telefonda bununla yazması çok daha hızlı oluyor Touch pad özelliği de var

#Xperia | C4 ....

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Bende almak için araştırmıştım. Çinden çok fazla alışveriş yapıyorum ama bu cihaz için beklemeye değmez. TR fiyatı 150 lira zaten. Klavyenin benzerleri de var. Fakat android konusunda bişey diyemem. 1GB ram ne kadar yeter bilemem. Çünkü denemedim :)

avantis

avantis

Üye
Xp kurulumlarina baktım bayağı yavaş çalışıyor. 4 modelinde rami 2 gbye çıkartırlar.

one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Xp kurulumlarina baktım bayağı yavaş çalışıyor. 4 modelinde rami 2 gbye çıkartırlar.
Raspberry pı4 de Ram 2gb olursa mükemmel olur

#Xperia | C4 ....
Evet 2 ram iyi olur ama ona göre de işlemci ihtiyacı olacak ve fiyatı olacak. Onun yerine küçün bi netbook almak daha mantıklı gelir o zaman. Bu sistem bilgisayar olarak kullanmaya pek müsait değil zaten. Üzerinde gelen Raspberian işletim sistemi işinizi görüyorsa ne ala. TV Boxa göre avantajlı gibi duruyor bence

• Beğen
one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
Bence Raspberry p3 şimdilik işimizi görür, Benim Tv BOX dan performans olarak çok daha iyi olduğundan eminim

#Xperia | C4 ....

avantis

avantis

Üye
Türkiyede 135 liraya satılıyor. Aliexpresten almaya gerek yok. Dördü çıkınca yükle bir android sürümü kullan medya player olarak. Mini laptop ağır cazip değil. Bu ürünü taşımak çok kolay.