Gitmek isteyene 'kal' demeyecek

 • 7 Kasım 2010
 • 426 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Premier Lig kulüplerinden Liverpool'un yeni sahibi John Henry, adına bakmaksızın, mutlu olmadığını söyleyen tüm futbolcularla yollarını ayıracaklarını söyledi. Henry, Premier Lig'deki birçok futbolcuyu da kontratlarına saygı göstermemekle suçladı.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Liverpool'u 300 milyon sterline satın alan John Henry, kriz içinde bir takım ve mutsuz oyuncuları da devraldı. İngiliz basınına göre, kaleci Reina, golcü Torres ve Kuyt gibi oyuncular, ara transfer döneminde takımdan ayrılmanın yollarını arıyor. Kulübün yeni sahibinin ise gitmek isteyene 'kal' demeye niyeti yok.
  Amerikan Beyzbol Ligi takımlarından Boston Red Sox'ın da sahibi olan Henry, “Mutsuz hiçbir oyuncuyu takımda tutmak istemiyorum. Ayrılma kararı alan her futbolcuyu adına bakmaksızın takımdan gönderebilirim” diye konuştu.
  Henry bununla birlikte, sözleşmesi devam eden oyuncuların sürekli ayrılma taleplerini anlamakta güçlük çekiyor. Premier Lig'de imzalanan kontratların sadece kağıt üzerinde kaldığını vurgulayan Amerikalı işadamı, “Burada, alıştığımızdan tamamen farklı bir sistem var. Amerika'da bir oyuncu, kontratını tamamlamakla yükümlüdür. Premier Lig'de ise oyuncuların, bağlayıcı kontratları üzerinde çok fazla söz hakkı var” ifadelerini kullandı.
   


  Yazan: OğuzcanAbi
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
24/02/2019 - 05:47