Gitarlarda Akorların Yerleri(RESİMLİ)

Sponsorlu Bağlantılar

korsantv94

korsantv94

Üye
    Konu Sahibi
Gitarlarda Akorların Yerleri(RESİMLİ)
Gitar akorlarının resimli gösterimi. Fazla bilinmeyen akorlarda var. işinize yarayacaktır.

C Dim 7

Em

Dm

f#sus4

cmaj7

bm7

dm7

em7

C7

Am7

Ab - G#

• Beğen
Tepkiler: hadock, mahmut_105, sony-vaio ve 7 diğerleri

Bora

Bora

Üye
Güzel paylaşım :) Teşekkürler. Bu konu biraz üstte kalsın .

gitarist_07

Üye
Emeğine saglık tşk

SucX

SucX

Üye
Açıkçası hiçbirşey anlamadım :)
Gitarı bugün aldım tek başıma halletmeye çalışayım dedim beceremicem sanırım en iyisi kursa gitmek :oke:

korsantv94

korsantv94

Üye
    Konu Sahibi
İnternette Online Ders Videoları Var Tavsiye Ederim Oradan Bakabilirsin:oke:

ossaman87

Üye
senden şunu istesem bu trampoze etmek am veya em başka perdede başka tellere basarak bare akorlarla basmak nasıl oluyor onun bir yolunu biliyorsan yardımcı olurmuusn ben trampozeyi öğrenmek istiyorum ki çoğu kişi bunu merak ediyordur..

Salihyet

Salihyet

Üye
Teşekkürler, güzel konu olmuş :oke:

Laz¥

Laz¥

Üye
Harikasın teşekkürler

korsantv94

korsantv94

Üye
    Konu Sahibi
senden şunu istesem bu trampoze etmek am veya em başka perdede başka tellere basarak bare akorlarla basmak nasıl oluyor onun bir yolunu biliyorsan yardımcı olurmuusn ben trampozeyi öğrenmek istiyorum ki çoğu kişi bunu merak ediyordur..
Dediğin Şey Transpoze Olmasın.Transpoze için bir sesin inceleştirilmesi veya pesleştirilmesi (kalınlaştırılması diyebiliriz).Eğer Dediğiin Olay Buysa Yardımcı Olayım.:oke:

ossaman87

Üye
Dediğin Şey Transpoze Olmasın.Transpoze için bir sesin inceleştirilmesi veya pesleştirilmesi (kalınlaştırılması diyebiliriz).Eğer Dediğiin Olay Buysa Yardımcı Olayım.:oke:

:oke:
evet dediğim şey transpozae yardımcı olmanı dört gözle bekliyorum..;)

korsantv94

korsantv94

Üye
    Konu Sahibi
:oke:
evet dediğim şey transpozae yardımcı olmanı dört gözle bekliyorum..;)
Gitar caldıgını düşünürsek transpozeyi ona göre anlatacagım, gitarda cok kolaydır. Caldıgın şey atıyorum- mi minor tonunda, sen onu sol minore transpoze edeceksin. mi' yle sol arasında büyük üclü aralık var. sen gitardaki melodini hangi notadan calmaya baslıyorsan(atıyorum si olsun), bu melodiyi onun büyük üclüsünden calmaya baslayacaksın(si' nin büyük üclüsü re diyezden). Melodi aynı, sadece basladıgı nota farklı. Anlatabildim mi?

Bora

Bora

Üye
Gitar caldıgını düşünürsek transpozeyi ona göre anlatacagım, gitarda cok kolaydır. Caldıgın şey atıyorum- mi minor tonunda, sen onu sol minore transpoze edeceksin. mi' yle sol arasında büyük üclü aralık var. sen gitardaki melodini hangi notadan calmaya baslıyorsan(atıyorum si olsun), bu melodiyi onun büyük üclüsünden calmaya baslayacaksın(si' nin büyük üclüsü re diyezden). Melodi aynı, sadece basladıgı nota farklı. Anlatabildim mi?

Helal !! Bayağı çözmüşsün artık...

Godfather

Godfather

Üye
müthiş bir konu eline sağlık

rojin_72

rojin_72

Üye
ya ben hepsini yapabiliyorum bareyide yapıyom ama hızlı geçiş yapamıyom :(

Anette

Üye
Teşekkürler paylaşım için

atiteo

Üye
teşekkürler piyasadakinin en iyisi diyebilirim : )

prohitta

Üye

ben anlıyamadım :E

erenilgezdi

Üye
çok uğraşmışsın eline sağlık

burntoturkey

Üye
c#m akorunu bulabilirmisin saol bunlarda güzel akorlar

Üst Alt