Gercek insan değil robot ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

Gittikçe insanların davranışlarını daha iyi taklit etmeye başlayan robotlar artık gülebiliyor bulmaca çözebiliyor hatta insanın acılarının bile farkına varabiliyor.
Bilim öyle gelişiyor ki onları insandan ayırt etmek imkansız.
Özellikle de fiziki görünüşleri ile...
İşte o robotlar;


Bu robotu görenler şaşkınlıktan dilini yutuyor. Görüntü olarak güzel bir bayandan farkı yok. Ama onun asıl özelliği sinir sistemi...Robotun adı SİMROİD... Geliştirilme nedeni dişçilere uygulamalı eğitim imkanı sunmak... Bu robot insanlarla aynı sinir sistemine sahip.Diş hekimi adayı robot üzerinde tedavi yaparken bir sinire dokunduğunda insan gibi tepki veriyor.


Bebek robot ise acemi anne ve babalar için geliştirildi. Yanlış tutulduğunda veya bir tarafı acıyacak kadar sıkıldığında hemen ağlamaya başlıyor
 
abdulk4dir

abdulk4dir

Üye
teknoloji bayağı bir ilerlemiş demek
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

haydaravısyon
Cevap
3
Görüntüleme
4K
PremiumWork
Mazlum Somer
Cevap
12
Görüntüleme
1K
Mazlum Somer
Cevap
2
Görüntüleme
936
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt