Haber General Mobile, Türkiye’nin en büyük yerli cep telefonu üreticisi

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
General Mobile, Türkiye’nin en büyük yerli cep telefonu üreticisi

Son dönemlerde ülkemizde tüm gözler yerli akıllı telefon üreticilerine çevrilirken, General Mobile100 milyon TL’lik yatırımı ile birlikte Türkiye’nin en büyük telefon üretimi fabrikasının sahibi oldu.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Türkiye’nin yüzde yüz yerli cep telefonu markası General Mobile, 33 ülkede gerçekleştirdiği büyüme ve yatırımların yanı sıra Türkiye’ye de değer katmaya devam ediyor. Marka stratejisi, operasyonu, tasarımı, Ar-Ge ve üretim tesisleri Türkiye’den yönetilen General Mobile, 100 milyon TL’lik yeni fabrika yatırımı ile birlikte Türkiye’nin en büyük yerli cep telefonu fabrikasını üretime kazandırmış oldu.

Üretimin merkezini anavatanına taşıdı
33 ülkede faaliyet gösteren ve 2018 yılı sonunda toplamda 45 ülkede olmayı hedefleyen General Mobile, inovasyon ve Ar-Ge çalışmaları ile de dikkat çekiyor. Bu fabrika yatırımıyla yüzde yüz Türk markası olan General Mobile’ın, Ar-Ge merkezi ve operasyon yönetiminin ardından, üretimi de Türkiye’de olacak.

“2018 yılı içinde 45 ülkede, 4,4 milyon cep telefonu”
General Mobile’ın, ihracatla büyüyen bir marka olduğuna değinen General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, “Türkiye’nin uluslararası pazardaki yerini sağlamlaştırmasının tek yolu, öz kaynaklarıyla teknoloji geliştirmekten ve ihraç etmekten geçiyor. Bunun yaratacağı katma değer, Türkiye’nin gelişiminde önemli bir rol oynayacak. Türkiye’deki fabrikamızda 33 ülkeye de ihraç ettiğimiz tüm modellerimizin üretimini gerçekleştiriyoruz. Şu an yıllık üretim kapasitesi 2,5 milyon adet olan fabrikamızla hedefimiz, faaliyette olduğumuz ülke sayısını 2018 sonuna kadar 45’e çıkararak 4,4 milyon adet üretim yapmak olacak.''

2017 yılında toplam satışımızın %16’sı ihracat yolu ile oldu. Yeni fabrika yatırımımızla bu oranı 2018 yılı sonunda %20’ye çıkartmayı planlıyoruz. 2017 yılında ihracat ciromuz 75 milyon TL’ydi, 2018 sonu itibariyle ihracat hedefimiz ise 155 milyon TL. Yeni üretim üssümüzde artan üretim kapasitemizle, bir yandan iç pazarın ihtiyaçlarını karşılarken, bir yandan da ihracatımızı güçlendireceğiz” dedi.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN ve MAERKEK

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Vay be özgün tasarımlar bekliyorum artık

PALA.

PALA.

Üye
ABD - Çin menşeili marka ne zaman yerli ve milli oldu :hmmm
Yani şube açmak ile fabrika açmak aynı şey mi :hmmm
Adı bari yerli olsaydı, mesela kaan 2 gibi. Hangi parçasını üretmişiz merak ediyorum :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993, Cadillac34 ve Murat Alper
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
ABD - Çin menşeili marka ne zaman yerli ve milli oldu :hmmm
Yani şube açmak ile fabrika açmak aynı şey mi :hmmm
Adı bari yerli olsaydı, mesela kaan 2 gibi. Hangi parçasını üretmişiz merak ediyorum :hmmm
tasarımını kendisi yapıyor diye biliyorum türkler

MaxipmaN

Üye
fabrika fabrikadır, mediatek lehimle kardeş hızlı. :zong:

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
___kaptan___

___kaptan___

Üye
İstediği kadar yerli Türk malı olsun, 1 ay içinde 4defa 2 yılda toplam 9 defa garantiye verdim, gm5 plus Android 8 ile ekrandaki dokunmatik temassızlığına hiçbir çözüm bulamadılar, 4 sefer garanti ye verdim 4ünde de yazılım güncelleme yapip geri verdiler cihazı, o yüzden benim için yerli olmuş olmamış bir onemi yok artık

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu

Üst Alt