Gelecek yıl samsung'dan süper hızlı cepler geliyor

 • 19 Nisan 2011
 • 936 Okunma
 • 7 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. 1.2 Ghz hızındaki Galaxy S II'yi unutun; Samsung'un gelecek planlarında çok daha fazlası var!

  Akıllı telefon devlerinden olan Samsung'un, gelişmekte olan akıllı telefon piyasası için, gelecek sene 2 GHz'lik çift çekirdekli işlemcilere sahip akıllı telefonlar planladığı ortaya çıktı. Samsung tarafından konu hakkında resmî bir açıklama gelmemiş olsa da, Güney Kore kaynaklı Daum.net'in hazırladığı rapora göre Samsung, önümüzdeki sene var olan işlemci hızını iki kat artırarak 2 GHz'lik bir işlemci hızına ulaşmayı planlıyor.

  İsmi açıklanmayan üst düzey bir Samsung yöneticisinin Daum.net'e vermiş olduğu demeç şu ekilde: "Önümüzdeki sene akıllı telefonlarımızda 2 GHz hıza sahip olan işlemciler kullanmayı planlıyoruz. Bu sayede akıllı telefonlarımız, normal bir bilgisayarın işlem gücüne sahip olabilecekler."

  Geçtiğimiz Eylül ayında 1 GHz kapasiteye sahip olan, Orion isimli işlemcisini tanıtan Samsung, beraberinde 2011 için olan planlarını da açıklamıştı.

  Samsung'un kendi üreteceği 2 GHz'lik çift çekirdekli işlemcilerin, diğer telefon üreticilerine de satılabileceği söyleniyor. Samsung'un bu yeni işlemcileri bir Exynos modeli altında tanıtacağı düşünülüyor. Bilindiği gibi ilk Exynos işlemcisi 1 ya da 1.2 GHz'lik çift çekirdekli yonga, Galaxy S2'nin işlem ihtiyacını karşılayacak.

  KAYNAK: Gelecek yıl "süper hızlı" cepler geliyor! - CHIP Online Haber
   


  Yazan: AYNA
 2. Sonraki sene 3 ghz yaparlarsa sasirmam... birde 3d teklonojisini eklerler... tamamdiirr... eski telefonunuzu satin satabilirseniz.. :) en iyisi surekli beklemek.. :) biz musteriler koyun gibiyiz :)... nere geh derlerse oraya gidiyoruz.. :)..
   
  e_memet88 ve __black__ bunu beğendi.
 3. maşallah samsung aldı başını gidiyor :ehe
   
 4. sürekli takip edilmez zaten bu teknoloji.sana uygun olanını yakalıcan uzun süre onu kullancan :D ben öyle yapcam tam olarak işimi görsün tamamdır..
   
 5. 3d htc den geliyor zaten:) htc evo 3d
   
 6. Bekleyecegim de ne kadar. Tam karar veriyorum yenisi çıkıyor. Ama olsun galaxy s2 alayım. Bi kaç sene almasam da olur. :))
   
 7. tek kelime ile teknolojiyi yakalamak imkansız
   
 8. tüh ya bilseydim almazdm galaxy s i
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/02/2019 - 21:24