GalaxyS4 şebeke sürekli gidip gidip geliyor(YARDIM)

Sponsorlu Bağlantılar

HakanLJ

HakanLJ

Üye
    Konu Sahibi
GalaxyS4 şebeke sürekli gidip gidip geliyor(YARDIM)
iyi akşamlar arkadaşlar bugün öglen başladı bu sorun şebeke gidip gidip geliyor sorun neden olabilir . kendim halledebilirmiyim acil bi anlayan arkadaşlar bakabilirlermi kafayı yicem . genelde mobil veriyi açınca oluyor onuda belirteyim gidiyor bi 30 saniye sonra geri geliyor . şebeke göstergesinde yuvarlak üstünde çizgi olan bi simge çıkıyor fotografta atıcam şimdi zaten . yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler . iyi forumlar

telefon galaxy s4 9505

• Beğen
Tepkiler: Cesur25

abdurrahmancam

abdurrahmancam

Üye
GSM ve WCDMA yani otomatik moddan geçerken şebeke düşüyor olabilir. bende 3 g yi açınca bi süre net gelmiyor ve çekim düşüyor sanırsam sizde avea kullanıyorsunuz :)
Sadece GSM moduna alıp deneyin bir de

HakanLJ

HakanLJ

Üye
    Konu Sahibi
pek anlayamadım hocam kısaca bi tarif edebilirmisin
GSM ve WCDMA yani otomatik moddan geçerken şebeke düşüyor olabilir. bende 3 g yi açınca bi süre net gelmiyor ve çekim düşüyor sanırsam sizde avea kullanıyorsunuz :)
Sadece GSM moduna alıp deneyin bir de
pek anlayamadım hocam kısaca bi tarif edebilirmisin

abdurrahmancam

abdurrahmancam

Üye
bildirim çubuğunu indirip mobil veri kısmına basılı tutun açılan ekranda şebeke modunu bide gsm e getirip deneyin.

HakanLJ

HakanLJ

Üye
    Konu Sahibi
bildirim çubuğunu indirip mobil veri kısmına basılı tutun açılan ekranda şebeke modunu bide gsm e getirip deneyin.
sadece GSM moduna getirdim denemek için play store a girdim baglantı zaman aşımı diyor normal nettede googleyi zor açtı sinyal gücü gayet iyi bulunduğum yerde de

abdurrahmancam

abdurrahmancam

Üye
Evet gsm de zatwn net hızı çok düşük denemek istediğim şey şebeke gidip geldi mi bu moda alınca. Eğer şebeke gidip gelmemişse bir de diğer seçeneği seçin wcdma olanı seçip öyle nete girin şebeke gidip gelecek mi

HakanLJ

HakanLJ

Üye
    Konu Sahibi
Evet gsm de zatwn net hızı çok düşük denemek istediğim şey şebeke gidip geldi mi bu moda alınca
mobil veride bişeyler indirip yada dolanırken gidiyo durduk yere gitmiyo şebeke . mesela mobil veri açık olsun ama nette olmıyayım sorun yok gitmiyo ama bi facebook a twitter a vs. girince bi 20-30 sn sonra şebeke yok diyor sadece GSM de net yavaş ama deneyip yazıcam bi 5 dk dolanayım nette .
GSM modda o sorunu vermiyo müdür . ama net cok yavaş bu neden kaynaklanır bilgin varmı nasıl çözebilirim .

abdurrahmancam

abdurrahmancam

Üye
Hocam birde diğer seçenekle dener misin yani wcdma ile o şekilde dene birde o seçenekte net hızlı olacaktır

abdurrahmancam

abdurrahmancam

Üye
Eğer wcdma modunda da sıkıntı yaşamaz isen otomatik moddaki sorun şu olabilir ya çekim kalitesi düşük yada 3g ile gsm geçişleri zayıf sinyal nedeniyle kopuyor olabilir. Tavsiyem nete girerken wcdma yı seç net kullanmazken gsm hem gsm seçili olunca batarya süresi de uzar.

HakanLJ

HakanLJ

Üye
    Konu Sahibi
Hocam birde diğer seçenekle dener misin yani wcdma ile o şekilde dene birde o seçenekte net hızlı olacaktır
sadece WCDMA dedim nete girdim biraz dolandım şebeke gitti sonra kendisi sadece GSM e aldı tekrar otamatik

abdurrahmancam

abdurrahmancam

Üye
sadece WCDMA dedim nete girdim biraz dolandım şebeke gitti sonra kendisi sadece GSM e aldı tekrar otamatik
Hocam o zaman sıkıntı yok bulunduğunuz yerde 3g zayıftır bende de sürekli H+ H 3G G arasında gidip geliyor sendeki gibi kopmuyor ama zayıf çekimden dolayı olduğunu düşünüyorum. Çünkü indirirken cihaz üst seviye de indirmek için kaliteli çekim arıyor bulamayınca kopuyor ve gsm e atıyor

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bu durum sim kart sorunundada yaşanabilir.Eğer sim kart kestirilmiş olarak kullanıyorsanız önce sim kart denemelisiniz.

HakanLJ

HakanLJ

Üye
    Konu Sahibi
Hocam o zaman sıkıntı yok bulunduğunuz yerde 3g zayıftır bende de sürekli H+ H 3G G arasında gidip geliyor sendeki gibi kopmuyor ama zayıf çekimden dolayı olduğunu düşünüyorum. Çünkü indirirken cihaz üst seviye de indirmek için kaliteli çekim arıyor bulamayınca kopuyor ve gsm e atıyor
müdür ben ögrenciyim evde 4 kişi kalıyoruz 3 kişidede s4 var aynı gün aynı yerden alındı telefonlar ayarlar hepimizin aynı tek sorun bende bence bulundugum yerle alakası yok başka bi iş var işin içinde . başka bi nedenden olabilirmi
Bu durum sim kart sorunundada yaşanabilir.Eğer sim kart kestirilmiş olarak kullanıyorsanız önce sim kart denemelisiniz.
kestirdim kartı ama 2 aydır tık demeden çalıştı müdür .

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
müdür ben ögrenciyim evde 4 kişi kalıyoruz 3 kişidede s4 var aynı gün aynı yerden alındı telefonlar ayarlar hepimizin aynı tek sorun bende bence bulundugum yerle alakası yok başka bi iş var işin içinde . başka bi nedenden olabilirmi
kestirdim kartı ama 2 aydır tık demeden çalıştı müdür .

Sıcak davranışınızdan dolayı teşekkürler ama müdür değilim :).Gelelim sorununuza Cihazda eğer dediğiniz gibi arkadaşlarınızdada S4 varsa onların sim kartı ile denemenizi tavsiye ederim.Ayrıca en ufak çarpma ,darbe gibi etkenler cihazda sim kartta soruna neden olduğunu bizzat tespit ettiğimi için bir fikir sundum.Geneli itibariyle simkart kesilmiş vaziyette kullanılmasında sorun aynı anda oluşmayabilir.

HakanLJ

HakanLJ

Üye
    Konu Sahibi
Sıcak davranışınızdan dolayı teşekkürler ama müdür değilim :).Gelelim sorununuza Cihazda eğer dediğiniz gibi arkadaşlarınızdada S4 varsa onların sim kartı ile denemenizi tavsiye ederim.Ayrıca en ufak çarpma ,darbe gibi etkenler cihazda sim kartta soruna neden olduğunu bizzat tespit ettiğimi için bir fikir sundum.Geneli itibariyle simkart kesilmiş vaziyette kullanılmasında sorun aynı anda oluşmayabilir.
birazdan onuda denerim . bi kaç yerde daha araştırdım mobilden nette dolanırken şebeke gidiyor ve bazende indirme vs. yaparken telefon birden kapanıyor ve tekrardan açılıyor samsung yazısı geliyor tam açılıcak tekrardan kapanıyor ve bu şekilde devam ediyor ben müdahale etmediğim sürece . bunu ayrıca araştırdım batarya şişmesinden kaynaklı olabilir diye bi sonuca ulaştım bu konuda baya konu açılmış 2 aylık 3 aylık telefonlarda şişme oluyormuş ve aynı sorun . bende çıkarıp bataryamı inceledim çok hafif bir şişme mevcut belli belirsiz . ama 2 bataryayı yan yana koyunca şiş oldugu anlaşılıyor . bununla bi alakası olabilirmi sizce

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Hiç denk gelmedi ama cihazın performansını etkilemesi mümkün.

kangalli84

Üye
Bende de S3 Mini Samsung var Vodafone hat kullanıyorum kafasına göre hat gelip gidiyor ve şehir merkezinde olmama rağmen hiç bir yerde 3G 'ye bağlanmıyor ekranı kilitlersem bağlanıyor sadece internete girdiğimde H şekline dönüyor.. Belki yüklenilen bi yazılımın etki etmesi olabilir diye düşünüyorum..

HakanLJ

HakanLJ

Üye
    Konu Sahibi
Bende de S3 Mini Samsung var Vodafone hat kullanıyorum kafasına göre hat gelip gidiyor ve şehir merkezinde olmama rağmen hiç bir yerde 3G 'ye bağlanmıyor ekranı kilitlersem bağlanıyor sadece internete girdiğimde H şekline dönüyor.. Belki yüklenilen bi yazılımın etki etmesi olabilir diye düşünüyorum..
SORUN ÇÖZÜLDÜ . wcdma/gsm VS. micro hat vs. ile hiç bir şekilde alakası yoktur . Yazılım bi ihtimal olabilir , ihtimal diyorum onada . Hocam seninde bataryanda şişme varsa ufaktan bu sorunu yapıyor . Benim şebeke gidiyordu , hiçbir şekilde 3G,H+ veya H den nete girmiyordu devamlı nerde olursam olayım E ile internette dolaşıyordum buda çok sıkıntılı bir durum net yavaş çok kötü . Ben bu sorunu çözdüm bunun nedeni batarya bugün gittim samsung yetkili servislerinin birinden orj. batarya aldım sorun düzeldi ne net gidiyor ne şebeke kusursuz kullanmaya başladım .
Hiç denk gelmedi ama cihazın performansını etkilemesi mümkün.
Sorun çözüldü . Batarya değişimi olayı bitirdi .

• Beğen
Tepkiler: temhax1 ve Nextman

Üst Alt