Haber Galaxy S8 ile Samsung, bir adım daha öteye gidecek

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Galaxy S8 ile Samsung, bir adım daha öteye gidecek
Note 7 ile büyük zarar ettiler o yüzden bir sonraki amiral cihazda rakip firmalardan çok daha iyi cihaz yapmaları gerekiyor ki zararı satışlar ile kapatsınlar :hmmm

Samsung, akıllı telefon pazarının en güçlü isimlerinden ve bir süredir Galaxy Note7 akıllı telefonunun batarya fiyaskosu ile meşgul. Firma bir süre önce cihazın satışlarını durdurmuş ve tüm satılanları da değiştirme kararı almıştı. Ayrıca dün itibari ile de Galaxy Note7 tekrar satışa sunulmaya da başlandı.

Samsung'un aslında en önemli serisi Galaxy S modelleri olurken, bu sene içerisinde Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge adındaki cihazlar pazara sunulmuştu. Firma şimdi ise Galaxy S8 modelleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Galaxy S8 gelecek senenin en önemli modellerinden birisi olacak. Büyük ihtimalle yine MWC, Mobil Dünya Kongresi'nde resmi olarak duyurulması beklenen cihaz için bilgiler gelmeye devam ederken, yeni bir bilgi ekran için geldi. Bu yeni iddiaya göre Galaxy S8, 3840x2160 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran ile sunulacak. Galaxy S7 modeller 2560x1440 piksel Quad HD ekran ile gelmişlerdi.

Samsung'un ekran çözünürlüğünü bir adım öteye taşımasının arkasındaki nedenin ise sanal gerçeklik olduğu belirtiliyor. Ancak yine de şunu da belirtmek gerekiyor, ekran çözünürlüğü arttıkça batarya açısından daha kötü sonuçlar alınacağı da biliniyor.

Aslında 4K ekrana sahip bir akıllı telefon geçtiğimiz sene Sony tarafından sunulmuştu. Sony Xperia Z5 Premium adı ile gelen bu akıllı telefon sunmuştu ve bu akıllı telefon sadece kendi kamerası ile çekilen 4K görselleri görüntülerken, diğer tüm içerikler ise 1920x1080 piksel Full HD olarak görüntülenmekteydi.

Galaxy S8 ile Samsung, bir adım daha öteye gidecek

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu, 'Şeref' ve Cezzbedici3

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
4K bugün 65" TVlerde bile kusursuz dururken el kadar ekranı düşünemiyorum. Kristalize ve haddinden fazla olur.
Bu gidişle telefonlarada ekran çözünürlüğü seçenekleri gelir gibi görünüyor güç tasarrufu için. Kullanımda 2K, sanal için 4K gibi.

'Şeref'

Emekli Yönetici
2K çözünürlük de gayet yeterli aslinda, 4K da bir yenilik olur tabi, Z5 Premium daki gibi olmasın tabi , çünkü 4K olduğu pek anlaşımıyordu arkadaşlarım nesi 4K filan deyip duruyordu.

0MG90

0MG90

Üye
2K çözünürlük de gayet yeterli aslinda, 4K da bir yenilik olur tabi, Z5 Premium daki gibi olmasın tabi , çünkü 4K olduğu pek anlaşımıyordu arkadaşlarım nesi 4K filan deyip duruyordu.
Fotoğraf ve videolarda 4K oluyordu çünkü.
Onda da anlamadılarsa gözlerine baktırsınlar, Mediamarkt'ta denedim neredeyse AMOLED gibiydi ekranı.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
samsung galaxy s8 ile patlama keyfi 2 katına çıkmaz inşallah :ehe çift işlemcili olacak ya :D

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic, Cezzbedici3 ve Esendağlı
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Teknoloji'ye artık yenilik gerek. Teknoloji sıkışıp kalınması gereken bir alan değil. Çözünürlüklüler işlemciler artsın nihayetinde pazara sunulacak fiyat aman aman (global açıdan konuşuyorum) bir artış yapamayacak. Dertleri satmak.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Full HD Bile Yeterli Bence 2Kyı Napacağiz 42" TVMi Sanki

bmw_m6

bmw_m6

Üye
S8 de alt ve ust cerceve olmayacak , parmak izi okuyucusuda ekranin herhangibir bolumune dokunuldugunda parmak izi okunacak diye dedikodu lar dolaniyor ortada.

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu
The Pancar

The Pancar

Üye
Zarar etmediler aslında %14 büyüme var önceki seneye göre

• Beğen
Tepkiler: furyzer0
furyzer0

furyzer0

Üye
4K bugün 65" TVlerde bile kusursuz dururken el kadar ekranı düşünemiyorum. Kristalize ve haddinden fazla olur.
Bu gidişle telefonlarada ekran çözünürlüğü seçenekleri gelir gibi görünüyor güç tasarrufu için. Kullanımda 2K, sanal için 4K gibi.
Vr için 2k bile yetersiz bence. O yüzden 4kya geçmesi mantıklı.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

• Beğen
Tepkiler: bmw_m6

MaxipmaN

Üye
Cözünürlük artmasın da batarya performansı artsın. Daha anca geçtiler note2yi.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Vr için 2k bile yetersiz bence. O yüzden 4kya geçmesi mantıklı.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]
Bende onu diyorum ya zaten. Sanal için 4K dediğim sanal gerçeklikten bahsediyorum
Ama normal kullanımda 2kya düşürülebilmeli. Normal kullanım için 4K fazla bence

ıRagnaRı

ıRagnaRı

Üye
inş canım yaaa

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3