Haber Galaxy S8 hangi özelliklerle sunulacak?

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Galaxy S8 hangi özelliklerle sunulacak?

Güney Kore merkezli Samsung, geçtiğimiz ay yeni üst seviye modeli Galaxy Note7'yi pazara sundu. Her ne kadar firma şu sıralar Galaxy Note7 akıllı telefonunun batarya problemleri ile büyük bir sorun ile yüzleşse de yeni amiral gemisi olarak gelecek sene içerisinde sunulacak olan Galaxy S8 üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Yeni akıllı telefon hakkında henüz hiç bir bilgi resmi olmazken, iddialara göre akıllı telefon Galaxy S7 edge ve Note7 modeller gibi iki yanı kavisli dokunmatik ekran ile pazara sunulacak. Cihazın yine iki farklı versiyon olarak gelmesi bekleniyor.

Bunlardan bir tanesi 5.1" ekran içerecek olan Galaxy S8 olurken, diğeri de Galaxy S8 edge ya da Galaxy S8 Plus gibi bir isim ile sunulacak olan 5.5" ekrana sahip akıllı telefon olacak. Samsung'un Galaxy S8'in düz ekranlı versiyonunu ise sunması beklenmiyor. Böylece artık Samsung, Galaxy S ve Galaxy Notemodellerinde kavisli ekranlarla mücadele edecek.

Samsung'un henüz ekranının hangi çözünürlük ile sunulacağına dair kesin bilgi bulunmazken, en az Quad HD olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca Samsung'un cihazlarında 4K çözünürlüğe de yer vermesi ihtimaller dahilinde. En azından 5.5" lik modelde.

Apple gibi Samsung'un da çift kameraya yöneleceği ve Galaxy S8'de çift arka kameranın yer alacağı da bazı gelen iddialar arasında yer alıyor. Samsung'un kendi 12MP kendi kamerası ve ayrıca Sony'nin 13MP bir kamera modülü üzerinde çalıştığı yönünde bilgiler geliyor.

Tasarım olarak ise çok fazla bir değişikliğin gelmesi beklenmiyor. Qualcomm Snapdragon 830 yonga seti ile firmanın kendi Exynos yonga seti kullanılacak ve ayrıca 6GB sistem belleği ve 64GB dahili veri kapasitesinin akıllı telefonda yer alabileceği belirtiliyor.

Batarya faciası sonrasında firmanın Galaxy S8 modelinde çıkarılabilir batarya tasarımına yer vermesi de ihtimal olarak değerlendirilebilir.
Galaxy S8 hangi özelliklerle sunulacak?

mrzstyl

mrzstyl

Üye
Samsung, s8'de yine güzel bir işçilik sergiler ama 4K ekran çözünürlüğü yapmazlar :no:

baby_face_

baby_face_

Üye
S7 de zaten tasarım çok başarılı oldu (göreceli orası ayrı) tasarımla oynamalarını gerektirecek bir durum yok. Yeni cihazlardan tek beklentim artık batarya sürelerinin uzatılması.

SM-G930F cihazımdan gönderildi

The Pancar

The Pancar

Üye
5-6 saat ekran süresi alıyorum iyi bence

furyzer0

furyzer0

Üye
5-6 saat ekran süresi alıyorum iyi bence
Burada bir arkadaş 8-9 saat diyordu ben de dedim artık samsung aştı herhalde meğersem değişen bir şey yokmuş.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

byAndroid

byAndroid

Üye
Burada bir arkadaş 8-9 saat diyordu ben de dedim artık samsung aştı herhalde meğersem değişen bir şey yokmuş.

Herşeyi kisarsan edge modeli ile alınır bence

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
5-6 saat eğer yoğun kullanımsa güzel ama film müzik vs ise o değerleri 3.5 yıllık note 2 de alıyordu

benim rekor 9 saat note 2 ile

(ekran en kısık ayarda 9 saat film izledim :ehe )

The Pancar

The Pancar

Üye
Yoğun kullanım yazmama gerek var mıydı ?

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu
byAndroid

byAndroid

Üye
Mi 4 ile rekor 7:30 saatti galiba. Gm 4g ile 8 saat

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
S7 yi Yeni Aldık Bismillah Az Eskisin Bari

furyzer0

furyzer0

Üye
S7 yi Yeni Aldık Bismillah Az Eskisin Bari
Zaten ne donanımı çıkacağı da belli ben de s9u söyleyeyim Amerika modeli snapdragon 840 8gb ram 16mp kamera 4k ekran 5.1inç herkes tahmin edebilir bunu.

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Zaten ne donanımı çıkacağı da belli ben de s9u söyleyeyim Amerika modeli snapdragon 840 8gb ram 16mp kamera 4k ekran 5.1inç herkes tahmin edebilir bunu.

:hmmm

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye

Primcilik gereği gerekiyor onların işide bu :D

• Beğen
Tepkiler: The Pancar

Üst Alt