Galaxy S4 şarj olma süresi ve pil kullanımı

Sponsorlu Bağlantılar

• 7 Mart 2017
  • 406 Okunma
  • 5 Cevap

1. 7 Mart 2017 #1
    Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar iyi forumlar. Telefonumda ilginç bir sorun var. Telefonu orjinal 2 amper adaptör ve syrox markalı kablo ile şarj ediyorum. Normal kullanırken şarj ettiğimde ortalama 2 saat 40 dakika gibi kötü bir ekran süresi alıyorum fakat akşam 21:30 22:00 civarı yatarken şarja takıp uyuyorum önceden gece uyanıp sarjdan çeker öyle yatardım bir şey fark ettim 3 gündür sabaha kadar şarj da kalıyor ve şarj daha uzun süre giderek 3 saat 50 dakikaya varan ekran süresi almaya başladım burdaki sorun nedir?

Yazan: Mansurcan

Sponsorlu Bağlantılar
    Mobil cihaz ile gönderdi
  2. 7 Mart 2017 #2

_ardaa

_ardaa

Yeni nesil bataryaların kullandıkları teknoloji sayesinde cihazı hiç şarjdan çekmezsen dahi dolduktan sonra akımı kesiyor, şarjdayken kullanmazsan eğer ne kadar şarjda kaldığının bir önemi yok, bu batarya kullanım süresini etkilemez.

3. 7 Mart 2017 #3

Mansurcan

Mansurcan
    Çoğunlukla şarjda kullanırım kullanırken dolduğunda çekiyorum ancak gece şarjda kaldığı zaman pil ömrü daha iyi gidiyor. Yani tam şarj olduğunda çektiğimde kötü fakat gece boyu kaldığı zaman daha iyi ekran süresi alıyorum.

Mobil cihaz ile gönderdi
  4. 7 Mart 2017 #4

_ardaa

_ardaa
    Pilin bir kapasitesi var onun üzerine çıkmaz, ne kadar kaldığının bir önemi yok. Bence sana öyle gelmiştir yani psikolojik olabilir yada greenify benzeri program falan kullanıyorsan olabilir, ekran uzun süre kapalı kalınca uygulamaları uyutuyor böyle programlar.

Başka açıklama gelmiyor aklıma, ve çok uzun süreli şarjda tutmak pil için iyi değil yapma bence.

5. 7 Mart 2017 #5

Mansurcan

Mansurcan
    Psikolojik felan değil gerçekten oluyor evet smart manager ile facebook, whatsapp gibi uygulamalar hariç geri kalanını uyutyorum bununla alakalı olmadığını düşünüyorum önceden böyle değildi önceden aldığım ekran sürelerini ancak gece şarja taktığım zaman alır oldum demek istediğim pil yüzdesi yanlış gibime geliyor.

Mobil cihaz ile gönderdi
  6. 7 Mart 2017 #6

_ardaa

_ardaa
    Aklıma başka bir şey gelmiyor, şöyle yap şarjın %80'in altına inince telefonu kapat bataryayı sök 1dk sonra geri tak ve telefonu aç, eğer şarj yüzdesi telefonu kapattığın zamankiyle aynı ise pil'de sıkıntı yok demektir, ama şarj yüzdesi düşmüş yada artmışsa pil bitmiş demektir.

Pil bitikse değişen ekran süreleri alman normal diye düşünüyorum.

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
20/08/2019 - 14:41