galaxy s3 telefona virüs bulaştı

 • 22 Eylül 2012
 • 29243 Okunma
 • 5 Cevap

 1. öncelikle şimdiden herkese teşekkür ediyorum .
  telefon modeli galaxy s3 . internetten telefonum için bir kaç tane uygulama indirdim . Wifi explorer kullandıgım icin bu dosyaları yeni bir klasör yaptım ve Rar'a dönüştürdüm. Daha sonra wifi ile telefonuma gönderdim. Telefonda unrar yardımıyla dosya klasörü olan yeni klasörü cıkarttım . Dosya yöneticisinden girdim ve sonuç felaket. Yeni klasör boş görünüyor ve diger dosya şekillerinden değişik bi simgesi var. Klasörü siliyorum gene geliyor adını değiştirmeye çalışıyorum dosya kullanımda diyor. Avg ile taradım virüs yok dedi netgin ile taradım virüs yok dedi. Bilgisayara taktım bilgisayar üzerinden dosyayı silmeye çalıştım dosya korumalı yazısı ile karşılaştım . Yani ne yaptıysam dosyadan kurtulamadım şimdi biraz sıkıntılı bir halde yardımlarınızı bekliyorum . Bu silinmeyen klasörden yani büyük ihtimalle virüsten nasıl kurtulurum ??
   


  Yazan: mihfer_fc
 2. aynı sorun usb belleğimde olmuştu. ama virüs değildi. dosya sisteminden gelen bir hata. ben öteki dosyaları yedek alıp format atarak çözdüm. ki zaten virüsler performans düşüşü yaşatır. bende bir değişiklik yoktu. normal olarak kullanıyorum hala.
   
 3. Teldeki gerekli dosyalarini yedekleyip pcye teline format at hafiza kartlarida dahil olmak üzere. Ayrica ICS ve JB icin su an icin virus falan yok.
   
 4. Telefonun veya hafıza kartının hafızasını bicimlendir. Hangisindeyse artık...
   
 5. Samsung Galaxy Wonder kullanıyorum telefonumda norton yüklü bilgisayarımda da kaspersky pure 2 yüklü norton virüs bulamadı fakat kaspersky 176 adet buldu ve temizledi bulunan virüslerin hepsi .exe uzantılı virüs müdür yoksa uygulamalardan dolayı mı kaspersky nin yaptığı işlemin zararı olur mu
   
 6. abi en güzeli şüphe ediyorsan indir odini pc'ye sonra indir 4.0.4 Türkiye romunu sonra yükle onu odinle pc'ye sonra benim kies problemi için yaptığım çözümü uygula ardından tak pc'ye telefonu kies üzerinden 4.1.2'ye güncelleştir sonra hafıza kartınıda bir zahmet biçimlendir telefona takmadan :)

  güle güle kullan :oke:
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
16/01/2019 - 19:08