Galaxy Note 2 N7100 Galaxy Note 2 N7100 Root Yapma

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Galaxy Note 2 N7100 Root Yapma
Bu yazımda siz değerli maxicep takipçileri için Samsung Galaxy Note 2 root atma işleminin nasıl yapılacağını anlatacağım. Bu konuda yer alan işlemler sonucunda galaxy note 2 n7100 model android telefonunuz root yetkisine kavuşacak ve supersu uygulaması cihazınıza yüklenecektir. Bu yazıda anlatacağım işlemler android 4.4.2 kitkat işletim sistemine sahip galaxy note 2 modelleri için geçerlidir.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Samsung galaxy note 2 root atma işlemlerine başlamadan önce mutlaka cihazınızda bulunan önemli dosyaların yedeğini alın ( her ihtimale karşı )
  • Öncelikle tıklayarak gerekli olan odin programını bilgisayarınıza indirin ve kurulumunu gerçekleştirin.
  • Daha sonra tıklayarak galaxy note 2 root atma işlemleri için gereken root dosyalarını bilgisayarınıza indirin.
  • Ayarlar / geliştirici seçeneklerine girin ve usb hata ayıklama ayarını aktif hale getirin.
  • Samsung galaxy note 2 cihazınızı tamamen kapatın.
  • Ses kısma + güç + home ( menü ) bu üç tuşa ekrana samsung losogu gelene kadar aynı anda basılı tutun. Ardından güç tuşunu bırakıp diğer iki tuşa basılı tutmaya devam edin.
  • Karşınıza yazıların olduğu bir ekran geldiği zaman ellerinizi tuşlardan çekin.
  • Yazıların olduğu ekranda sadece bir kere ses açma tuşuna basın.
  • Daha önceden yüklemiş olduğunuz odin programını bilgisayarınızdan çalıştırın.
  • Ardından galaxy note 2 cihazınızı usb kablosu yardımı ile bilgisayara bağlayın.
  • ODİN programı üzerinde yer alan ap kutucuğunu işaretleyin ve ap butonuna basın.
  • Önceden indirmiş olduğunu galaxy note 2 root atma dosyasını seçin.
  • Start butonuna basın.
  • İşlemler bittikten sonra sol tarafta ki bilgi ekranında RES OK!! yazısı çıkacak ve cihazınız yeniden başlayacaktır.
  • Cihaz yeniden açıldıktan sonra menüye girin ve supersu uygulamasının yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.
  • Eğer supersu uygulaması cihazınıza yüklenmiş ise galaxy note 2 root yapma işlemini başarı ile yerine getirmişsiniz demektir.
  • Eğer supersu uygulaması yüklenmemiş ise yukarıda ki adımları tekrar yapmayı deneyin.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
Root attıktan sonra guvenlik ilkesi guncellemesi adlı uygulamayı link2sd ile dondurun ki internet performansı vasat olmasın. Birkac gun once dondurdum daha once yapmadigima pisman oldum. Guvenlik falan sunduğunu sanmiyorum ama sorumluluk kabul edemem :ehe.:nargile:

Bir de greenify uygulamasinda belli durumda cihazı yavaslayabilenler listesine dikkat edelim. Xposed ile kullanilmalı ki verimli olsun. Belki ilk defa atacaklar olur yazayım dedim bilindik seyler.

• Beğen
Tepkiler: Buğra

Üst Alt