G4 ciddi anlamda pil sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

berkmeric18

Üye
    Konu Sahibi
G4 ciddi anlamda pil sorunu
Dün telefona hard reset atmama ragmen pil cok cabuk bitiyor. Aksami bile kurtaramiyorum... Yedek batarya ve aparati olmasa ortada kalicam gunde bazen 3 pil degistiriyorum... Bu sorunu yasayan cogu kisi gordum internette ama net bi cozum yok. Garantiyede yolladim cihazda bi problem olmadigini soylediler. Arkaplan verileri kisitlama acik. Telefonda yuklu uygulamalar(instagram,snapseed,face,messngr,kafatopu) bunlar disinda pil tuketecek hicbi uygulama yok arkadaslar. Bi fikri olanlar bana yol gostersin... Bu sorun marshmallow surumde cok oldu... Acaba lollipop rom atsam sorun cozulurmu?

lazye

lazye

Üye
Sıfırdan Lg programıyla pc den orjinal sürümü yükleseniz ardından pil kalibrasyon yapsanız bence net bir sonuç alabilirsiniz face mesenger ve instagram pil katili olduğu unutmayın arka planda çalışarak cihazınızı sömürür dediğimi uygularsanız sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum

berkmeric18

Üye
    Konu Sahibi
Sıfırdan Lg programıyla pc den orjinal sürümü yükleseniz ardından pil kalibrasyon yapsanız bence net bir sonuç alabilirsiniz face mesenger ve instagram pil katili olduğu unutmayın arka planda çalışarak cihazınızı sömürür dediğimi uygularsanız sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum
Internette forumlarda okuduklarimi sayarsak cogu insan marshmallowla bu sorunun oldugunu soyluyorlar. Lollipop 5.1 surumunu kullanmayi dusunuyorum.. Kalibrasyon hakkinda bilginiz varmi nasil yapilir?

lazye

lazye

Üye
sıfırdan yazılım yüklerseniz daha olumlu sonuç alırsınız kalibrasyon için söylerim tabikide zaten internette de var pil kalibrasyon nasıl yapılır diye binlerce konu var uygulamaları bile var

berkmeric18

Üye
    Konu Sahibi
sıfırdan yazılım yüklerseniz daha olumlu sonuç alırsınız kalibrasyon için söylerim tabikide zaten internette de var pil kalibrasyon nasıl yapılır diye binlerce konu var uygulamaları bile var
Kalibrasyon icin farkli yontemler var hangisi daha etkili? Senin yaptigin yontem hangisiydi onu yapayim bende cunku her sitede farkli fakrli anlatimlari var :)

lazye

lazye

Üye
yapın ama ben sıfırdan yazılım yüklemenizi yinede tavsiye ediyorum
uygulamalı Root gerektiriyor
yapmanız gereken tek şey %1oo olunca kalibre et'e basmanız sonra fişi cihazdan çekmeniz
Rootsuz ise;
Telefonu açık şekilde %1oo şarj edin sonra kapatın 20 dk daha kalsın sonra açın yine 20 dk daha kalsın bu sırada hiç fişi çekmeyin sonra istediğiniz gibi kullanabilirsiniz cihazınızı bu cihaz bataryasını şoklayacaktır bir nevi ...

• Beğen
Tepkiler: berkmeric18

berkmeric18

Üye
    Konu Sahibi
yapın ama ben sıfırdan yazılım yüklemenizi yinede tavsiye ediyorum
uygulamalı Root gerektiriyor
yapmanız gereken tek şey %1oo olunca kalibre et'e basmanız sonra fişi cihazdan çekmeniz
Rootsuz ise;
Telefonu açık şekilde %1oo şarj edin sonra kapatın 20 dk daha kalsın sonra açın yine 20 dk daha kalsın bu sırada hiç fişi çekmeyin sonra istediğiniz gibi kullanabilirsiniz cihazınızı bu cihaz bataryasını şoklayacaktır bir nevi ...

Tesekkur ederim. Oncedende dediginizi uyguladim yani yazilimi tekrar yukledim ama problem devam ediyo. Bir sure etkili ama kalici olmuyor sorun tekrar basliyor. Cevaplarin icin tesekkur ederim

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Pil kullanımının resimini atar mısınız ?

Üst Alt