Futbolun adaleti yok

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
red_dragon_70

red_dragon_70

Üye
    Konu Sahibi
Futbolundan çok sakatlıklarıyla gündeme gelen Lincoln yılda 3 milyon Euro kazanırken, Cim Bom'un 5 milli oyuncusunun toplam kazancı ise 2,5 milyon Euro'yu bile bulmuyor.

Akıl erdirmek epey zor
Hani, bir takım 90 dakika baskılı oynar, pozisyona girer, ama sonuçta bir şans golüyle sahadan yenik ayrılır ya... Hani o zaman denir ya ‘futbolun adaleti yok’ diye... Kazanç bakımından da durum çoğu zaman aynen böyle! Özellikle yabancı futbolculara ödenen paralara akıl erdirmek çok zor. Örneğin Galatasaray’a büyük umutlarla alınan Cassio Lincoln... Koca bir sezon boyunca futbolundan çok, sakatlıklarıyla gündemde kalan Brezilyalı yıldızın, Sarı-Kırmızılı kulüpten yılda tam 3 milyon Euro alıyor.

Ceza bile kaynadı gitti
“Bu arz-talep olayı” diyen olabilir. Ama aynı takımın 5 milli futbolcusunun yıllık alacaklarının toplamı 2,5 milyon Euro bile tutmuyorsa, burada bir sorun olduğu ortaya çıkıyor. Arda 500 bin Dolar, Mehmet Topal ve Emre Güngör 400’er bin Dolar, Hakan Balta 400 bin Euro ve Servet de 800 bin Dolar kazanıyor sadece. Takım arkadaşları çalışmalara başlarken ülkesinde vur patlasın, çal oynasın günler geçiren Lincoln’e verilen 250 bin Euro’luk cezanın hala kesilmemesi de, işin kaymağı Brezilyalı için!

Fanatik
 
qurbuz

qurbuz

Üye
saol
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt