futbol nasıl doğdu??

Sponsorlu Bağlantılar

_GiTaRisT_

Üye
    Konu Sahibi
futbol nasıl doğdu??
bir gün sarışın kısa boylu 10 yaşında bir çocuk sokakta gezerken gazete kağıtlarını yuvarlanmış bir şekilde yolda bulur..bunun üstünü bantlayan küçük çocuk topu ayağına alır ve bir otarafa bir butarafa vurmaya başlar..
derken çok yakışıklı bir çocuk ingilterenin güzel bir kentinde bu koşan çocuğu görür ve yanına giderek;
merhaba benim adım David Beckham der.gazeteyle oynayan çocuk ise memnun oldum benim adımda Owen der...
bu iki 10 yaşındaki çocuk arkadaş olur ve bu gazeteyle oynamaya başlarlar..
bir gün bu işin gazeteyle olmayacağı kanaatine varırlar ve ünlü bir firma olan ADİDAS ın kapsını çalarak onlara bize yuvarlak bir şey yapın demişler..fakat teklifleri kabul edilmemiş..sonra bunlar MİTRE ye koşmuşlar..Mitrenin sahibleri bunlara güzel ve yuvarlak şeyi vermişler..bunun ismini top koymuşlar...
ellerindeki topla koşabilecekleri bir yer ararken boş bir arazi bulurlar ve oynamaya başlarla..fakat yine eksiklikler var..
bu oyunu renklendirmek için kale denilen şeyi yapmışlardır..fakat hem owen hemde beckham okadar kötüydüki bu atlama işinde olmuyordu işte..bunlar sahilde gezerken denize atlayan çocugun tekini tutup konuşmaya başladılar..owen bu oyunu anlatır ve çocuğa çok güzel atladığını söyler..çocukta bende sizinle oynarım diyor..bu arada çocugun ismi David Seamen..
sahanın çok uzun olduğunu düşünen beckham almış eline tebeşiri ve sahanın etrafını çizmeye başlamış..resimde biraz kabiliyetliymişde...neyse saha çizildikten sonra çift kale maça başlamışlar..herkes birbirine tekme tokat dalıyormuş..yoldan geçen bir adam bunları görüyor ve durun ne yapıyorsunuz diye müdahele etmiş..olayı öğrenincede;
bu iş böyle olmaz..bu oyuna hakem gerekiyor demiş..ve tanışmışlar orada..adamın ismi COLLİNA...
sürekli faul yapılıyor ve collina eliyle ıslık çalıyormuş..sonunda collinada nefes kalmamış..ve gitmiş bakkaldan bir tane düdüklü şeker almış..ve düdükte böyle meydana gelmiş işte..
nesye collina sahanın hertarafına yetişemiyormuş..karar vermiş abisi ve kardeşini yanlara koaycakmış..çağırmış kardeşlerini ve koymuş sahanın yanlarına..tabi bunlar el sallıyorlar fakat Collina bunları görmüyor..bunada yan hakemlere verilen bayrak çözmüş sorunu...artık herşey tamam derken...bi bakmıoş owen ilerde top bekliyor..beckham vuruyor defansta kimse yok owen gol atıyor..işte bunu engellemek için ofside denilen illet şeyi koymuşlar ortaya..
neyse..ingilterede futbol yayıldı...şimdi yurt dışında...

ilk hedef brezilya..
brezilyaya giden ingiltere 11 yaş milli takımı hemen bir arazide futbola başlamışlardır..
uzun saçlı bir çocuk haran hayran maçı izlerken top birden ona gelir ve çıkar sahaya..herkesi tek tek çalımlar ve gol atar..sonra çocukla tanışmak ister ingiletereliler...owen başlar söze;
çok güzel top oynuyorsun..burada kendi takımını kur der..ve çocukla tanışır..çocugun ismi..Ronaldinho...

brezilyadada yayılır..bir çok ülkede bu şekilde yayılırken türkiyeye gelmesi baya bir gecikmiştir..

onuda daha sonra anlatacağım..şimdilik yeter bu kadar..

useless84

Üye
usta cok guzel :'(

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
evt .çok güzel...Çok saol

Bence kasım ayının ayın üyesi _GiTaRisT_ olmalı çok faydalı blgiler ekliyo..tabi bunu yönetim bilir.

_GiTaRisT_

Üye
    Konu Sahibi
yok ya naptınız daha okarar olmadık..daha üstatlarımız var..

ayrıca bu yazı tamamen az önce uydurmadır..aklıma ne geldiyse yazdım..umarm beğenmişsinizdir.. :DD ;)

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
yoo.bence güzel

ve benim görüsüm sen su aralar güzel seyler ekliyon siteye ondan Pot yapmaktan çok izi bilgilendiriyon ondan yani benim görüsüm arkadaslar ne sölerler bilemem..

useless84

Üye
abi guzelligi orda zaten :artı:

_GiTaRisT_

Üye
    Konu Sahibi
sağolasın dimitradon.. ;) sizi bilgilendirebiliyorsam ne mutlu bana..bundan sonra daha çok bilgilendirmeye çalışacağım..özelliklede dünyamız hakkında.. ;)

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
Originally posted by _GiTaRisT_@Oct 8 2005, 12:14 AM
sağolasın dimitradon.. ;) sizi bilgilendirebiliyorsam ne mutlu bana..bundan sonra daha çok bilgilendirmeye çalışacağım..özelliklede dünyamız hakkında.. ;)
[post=186535]Quoted post[/post]​

Sen Bence Devam et....Arkandayım Kardesim....

Peace...

ibonline

ibonline

Üye
iyi sallamışsın :PP

helper007

helper007

Üye
Güzel

Caine

Caine

Üye
cidden güzel olmuş kardeşim. ellerine emeğine sağlık ;)

eeANTi

eeANTi

Üye
futbol nasıl doğdu sorusuna yanıt arkadaşlar

'Futbolu kim icat etti' sorusuna yanıt FIFA Başkanı Sepp Blatter'den geldi. Blater, Çinlilerin binlerce yıl önce deri toplarla futbolu ilk oynayan ulus olduğunu açıkladı.

Böylece futbolu İngilizlerin bulduğu yönündeki inanışın da yanlış olduğu ortaya çıktı.

Futbolu icat eden Çinliler şimdi bu sporda başarılı olmak için büyük bir hızla çalışıyor. On yıl içindeki hedefleri ise dünya şampiyonu olmak.

Çinlilerin futbolu biz icad ettik iddiasına futbolun en en yüksek yönetim organı FIFA'dan destek geldi.

FIFA Başkanı Sepp Blatter Çin'deki bazı belgelerin bu ülkede binlerce yıl önce futbola benzer bir oyunun oynandığını ortaya çıkardığını söyledi.

Blatter, “İngilizlere futbolu kurumsallaştırdıkları için teşekkür etmeliyiz. Ancak Çin'de bu oyunun binlerce yıl önce oynandığına dair kanıtları da reddedemeyizö diye konuştu.

Blatter'in açıklamaları futbolun aslından Avrupa'dan çok daha önce Çin'de ortaya çıktığını gösteriyor.

Yeni bulgulara göre Çinliler içi doldurulmuş deri bir topla modern futbola benzer bir oynuyordu.

Çinli futbol hayranları FIFA başkanının açıklamasıyla ‘futbolu İngilizler buldu’ tartışmasının bittiğini söylüyor.

Her ne kadar Çinlilerin futbolu ilk oynayan ulus oldukları ortaya çıksa da henüz sahalarda bir varlık gösteremiyorlar.

Çin futbolu şu anda dünya sahnesinde kendine yer edinmeye çalışıyor. Milli takımın henüz kayda değer bir başarısı yok.

Ancak Çin'de futbol en az Avrupa'daki kadar ilgi görüyor. Binlerce taraftar ülkedeki maçlarda tribünleri dolduruyor.

Çinli futbolseverler artık futbolu icat eden millet olmanın sorumluluğuyla yeşil sahalarda başarılara imza atmak istiyor.

On yıl içinde de dünya şampiyonu olmayı hedefliyor.

ibonline

ibonline

Üye
cinliler cıkamışsa neden basarıdan yoksunlar

iOS Developer

iOS Developer

Üye
eywllah...

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
sağol gitarist iyi sallamışın :DD

Salihyet

Salihyet

Üye
Originally posted by dimitradon@Oct 8 2005, 12:03 AM

Bence kasım ayının ayın üyesi _GiTaRisT_ olmalı çok faydalı blgiler ekliyo..tabi bunu yönetim bilir.
[post=186527]Quoted post[/post]​

hiçbirinizi tanımıyorum üyelerden bir kaçı hariç ama bence midnight'la gitarist'in çok olağan üstü farkı var bu yüzden kimin ayın üyesi olacağını ayın üyesi olduğunda açıklayınız.

MagNum

MagNum

Üye
Süper olmuş saol :artı:

_GiTaRisT_

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by salihyet+Oct 8 2005, 11:42 AM--><div class='quotetop'>QUOTE(salihyet &#064; Oct 8 2005, 11:42 AM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-dimitradon@Oct 8 2005, 12:03 AM

[post=186527]Quoted post[/post]​

hiçbirinizi tanımıyorum üyelerden bir kaçı hariç ama bence midnight&#39;la gitarist&#39;in çok olağan üstü farkı var bu yüzden kimin ayın üyesi olacağını ayın üyesi olduğunda açıklayınız.
[post=186659]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]
kardeş herkes yorum yapmakta serbest ama dediğin biraz doğru..bu yorum benim aleyhime olsaydıda ben aynı şeyi söyleycektim..ayın üyesi muhabbetini kapatalım şurda..herkes yoluna devam etsin ;;) ;)

_aLTaN_

_aLTaN_

Üye
süper sallamışsın.... :box:

cllgr

cllgr

Üye
güzel arkadaş iyi yazmışsın devam bence.eline sağlık..

Üst Alt