Francıs Ford Coppola, Türkiyeye Geliyor


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Lina_TR

Lina_TR

Üye
    Konu Sahibi

Hollywood’un en büyük ustalarından, yedinci sanatın efsanevi ismi İtalyan asıllı Amerikalı yönetmen FRANCIS FORD COPPOLA, TÜRSAK ve PİNEMA işbirliğiyle, ikinci kez Türkiye’ye geliyor.

Ülkemizi ilk kez 2007 yılında, TÜRSAK’ın düzenlediği 44. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Onur Konuğu sıfatıyla ziyaret eden FRANCIS FORD COPPOLA, festival dahilinde 2007 tarihli filmi YOUTH WITHOUT YOUTH’un Antalya’da düzenlenen Asya galasının yanı sıra sinemaseverler ve medya mensuplarıyla buluştuğu bir basın toplantısını da onurlandırmıştı.

Usta yönetmen, ülkemize yapacağı ikinci ziyarette, onuruna düzenlenecek panelde üniversite öğrencileriyle bir araya gelecek.

COPPOLA, BASIN MENSUPLARI VE SİNEMA ÖĞRENCİLERİYLE SAİT HALİM PAŞA YALISI’NDA BULUŞACAK

FRANCIS FORD COPPOLA, 19 Ekim tarihinde SAİT HALİM PAŞA YALISI’nda düzenlenecek basın toplantısında basın mensuplarının sorularını cevaplayacak. Aynı gün üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek “FRANCIS FORD COPPOLA’NIN GÖZÜYLE DÜNYA SİNEMASI” konulu panelde, usta yönetmen dünya sinemasını, yedinci sanatın tarihini, klasiklerini ve sinema sanatındaki son eğilimleri kendi özgün entelektüel perspektifinden değerlendirerek yorumlarını üniversite öğrencileriyle paylaşacak.

Merkezinde yer alacağı panel organizasyonunda üniversite öğrencileriyle bir araya gelecek olmaktan büyük memnuniyet duyan FRANCIS FORD COPPOLA, panel dahilinde, dünya sinema sanatı kadar sarsıcı, derinlikli ve sinema sanatının tüm entelektüel gücünü seferber eden yapıtları ve kariyeri hakkındaki soruları da yanıtlayacak.

44’üncü Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Onur Konuğu olarak Türkiye’ye yaptığı ilk ziyaret yerli ve yurtdışı basında büyük ilgiyle karşılanan COPPOLA’nın Türkiye’ye yapacağı ikinci ziyaret, Türkiye’de genç kuşakların dünya sinemasının en büyük figürlerinden bir tanesiyle fikir alışverişinde bulunacak olmaları açısından büyük anlam ifade ediyor.

Basın toplantısını ve paneli takiben, usta yönetmen FRANCIS FORD COPPOLA onuruna, SAİT HALİM PAŞA YALISI’nda, görsel organizasyonu imza attığı etkileyici işlerle tanınan MARCHE EVENT MANAGEMENT tarafından üstlenilen bir yemek verilecek.

COPPOLA’NIN YENİ FİLMİ TÜRKİYE’DE ÇEKİLECEK

TÜRSAK ve PİNEMA işbirliğiyle İstanbul’da ağırlanacak efsanevi yönetmen FRANCIS FORD COPPOLA, ikinci Türkiye ziyareti süresince aynı zamanda Türkiye’de çekilecek yeni filmi için yapılan hazırlıkları kontrol edecek.

Haziran-Temmuz ayında Türkiye’ye gelip gerekli incelemeleri yapan ekibinin ardından son kontrolleri yapacak olan ünlü yönetmen, filminin çekimlerinde kullanacağı mekanları gözden geçirecek.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt