Foursquare'de Tek Tıkla Rezervasyon Başladı

 • 29 Eylül 2012
 • 316 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. iOS uygulaması henüz güncellenen Foursquare, sunduğu hizmetlerekonum bildiriminden daha geniş bir kapsam getirmek için çalışmalarını hızlandırdı. Son olarak OpenTable ile iş birliği içerisine giren Foursquare, artık kullanıcılarına kayıtlı restoranlarda yemek için yer ayırtma imkanı tanıyor.
  Online yemek rezervasyonu hizmeti sunan OpenTable'a kayıtlı 25 bin restoranın ilk aşamada katıldığı serviste, kullanıcılar uygun restoranın Foursquare sayfasında yer alan "Rezervasyon Yap" tuşuna tıklayarak yemek için yer ayırtabilecek.
  Benzer uygulamalarda OpenTable'ın mobil web sayfasına yönlendirmeyapılırken, Foursquare ile kurulan güçlü entegrasyon sayesinde kullanıcılarhiçbir ekstra uğraşta bulunmadan, uygulama içinden tek tıkla rezervasyonyapabiliyor.Online rezervasyon projesi, Fourquare için de yeni bir gelir modeli anlamı taşıyor. Zira bugüne kadar ücretli bir kullanımı bulunmayan servisinöncelikli gelir kaynağı görüntülenen reklamlar idi. Şimdi ise Foursquare'in,yapılan her rezervasyondan bir miktar komisyon alacağı tahmin ediliyor. OpenTable ile inşa edilen gelir modeli olumlu sonuç verirse, benzerrezervasyon hizmetlerinin sinema, tiyatro, konser ve diğer etkinlikler için de kullanılabileceğini tahmin etmek güç değil.


  Alinti: SDN
   


  Yazan: MoonLife01
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/01/2019 - 13:43