Fotoğrafta Başdöndüren Gelişmeler


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Japon Nikon firmasının yetkilileri, dijital fotoğraf makinelerine gösterilen ilginin, bütün dünyada hızla artmasının da bunun göstergesi olduğunu belirtti.
Fotoğrafçılık alanında dijital teknoloji, analog teknolojiden çok daha hızlı yol alıyor.
<div align="center"></div>
Dünyanın fotoğraf teknolojisi alanındaki iki devinden biri olan Japon Nikon firmasının yetkilileri, dijital fotoğraf makinelerine gösterilen ilginin, bütün dünyada hızla artmasının da bunun göstergesi olduğunu belirtti. Firma yetkilileri, dijital teknolojinin analog
teknolojiden 6 kat daha hızla geliştiğini söyledi.

Japonya&#39;nın Sendai kentindeki Nikon fabrikasını gezen AA muhabirine dijital fotoğrafçılıktaki gelişmelere ilişkin bilgi veren yetkililer, bu yeni teknoloji 35 mm film makinalarına göre 6 kat hızla
geliştiği için Nikon&#39;un küçük analog film makinaları üretimini durdurduğunu kaydetti.

EN BÜYÜK DERT TOZ

Fabrikaya girişte, en üst yöneticiye kadar tüm çalışanlar ayakkabısını çıkarıp terlik giyerken, bütün ziyaretçilerden de gayet nazik bir dille buna uyulması isteniyor.

Yönetici Yoşiji Şijima, terlik giyme gerekçesini açıklarken, tozların fotoğraf makinası üretiminde ne kadar büyük sorun oluşturduğunu anlattı. Şijima, tamamen tecrit edilmiş bir ortamda çalışan görevlilerin bileklerinde anti statik bilezik olduğunu da
kaydetti. Buna rağmen dijital fotoğraf makinası teknolojisinde toza engel olunamadığını belirten yönetici, tozun diğer fotoğraf makinası üreticilerinin de &#39;&#39;baş belası&#39;&#39; olduğuna işaret etti.

Fabrikada, SLR modeli F6 ve D-SLR modelleri D2X ve D2HS&#39;nin yanı sıra bütün mercek ve makinalar üretiliyor.

ROBOTLAR

1971&#39;de kurulan dev fabrikada sadece 561 kişi çalışıyor, zira işlerin çoğunu robotlar yapıyor. Nikon&#39;un en fazla satılan SLR modeli F-5 de bu fabrikada üretilmiş.

Dünyada 12 milyondan fazla satılan modelin 11 milyon 111 bin 111 seri numaralı makinası, özel camekan içinde saklanıyor.

50 MİLYON ADET

Teknolojinin dur durak bilmeden geliştiğini anlatan yetkililer, fotoğraf makinası kullanıcılarının sayısının da &#39;&#39;müthiş bir hızla arttığına&#39;&#39; işaret ediyor.

Dünyada, sadece geçen yıl 50 milyonun üzerinde dijital fotoğraf makinası satıldığını belirten yetkililer, 2005 sonu itibariyle bu rakamın yüzde 30 civarında artacağını tahmin ediyor.
 

slayer

Üye
ama halâ analog kadar iyi çekemiyorlar...
 

cemux

Üye
<div class='quotetop'>(slayer &#064; Dec 12 2005, 05&#58;25 PM) [post=225998]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
ama halâ analog kadar iyi çekemiyorlar...
[/b][/quote]
analog kadar iyi cekemiyo olabilirler&#33;&#33;&#33;ama analogda görüntüyü çok zor ayarlıyosun aksine dijitalde 1 tuşla analogdaki görüntü kalitesine eş değer foto çekiyosun&#33;&#33;&#33;
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt