Flash Dosyaları İndirme

Sponsorlu Bağlantılar

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
Flash Dosyaları İndirme
mrcrab'dan dosyaları indirdim dikkat ettim en güncel sürümü indirdim (v40-2012.21.3) en güncel sürümü indirdim. flash atarken tam flash atayım dedim. tam flashda biliyorsunuz telefonun içi felan komple siliniyor. downgrade hatası aldım flash atımı durdu ama cihazın içi komple boş olduğu için cihaz açılmıyor. sadece boot etkin. ayrıca telefonun içini komple sildiğim için şuan boot, kernel felan hiçbirşey yüklü değil, cihaz açılıp nokia'nın yuvarlak atımlı yazısı gelmeden kapanıyor :kop: 64gb türkiye beyaz n9 için en güncel flash dosyalarını nereden indirebilirim acaba? mrcrab hariç.

Krofessional

nokia larda böyleydi sanırım

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
navifirm tarih olmamışmıydı? ben mi yanlış biliyorum?

scorpion11

scorpion11

Üye
abi ne yaptın sen.Cihaz açılmıyor mu yani şimdi.Bu flash işlerinden de hiç anlamam ki:bilmm

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
yok cihaz açılmıyor. işin en kötüsü internetim de yok ve dosyaları bulsam da download yapamayacağımdan biraz beni uğraştıracak. bu arada eski dosyayı buldum o da downgrade hatası veriyor. anlamadım bu işi şimdi. SS alıp atıcam aldığım hata nedir diye.

pRime.

pRime.

Üye

bu linkte tüm yazılımlar var cihazına uygun imajı bul flashla. :)

- - - Eklendi - - -

beyaz 64lük türkiye varyantı en altta.

• Beğen
Tepkiler: scorpion11
scorpion11

scorpion11

Üye

bu linkte tüm yazılımlar var cihazına uygun imajı bul flashla. :)

- - - Eklendi - - -

beyaz 64lük türkiye varyantı en altta.

Hızır gibi yetiştin :ehe 1.4gb baya büyükmüş.:kotu: Hiç bulaşmayayım bu flash işine :islik

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
yarın indirebilirsem artık denerim serdar. normal kernele dönüş yapacaktım, sonradan flash atayım şu mesaj karışma işi için test yapayım dedim. flash atamadım. anlamadığım en güncel yazılım neden flashlanmıyor sıkıntı orada. talk maemo'da bunu buldum;

RECOVERING FROM FLASH ERRORS

Note: If you did not receive any errors, you can skip this section.

In some cases, the new firmware image includes cellular modem (CMT) firmware that is older than what is already installed. This has typically happened when flashing N9s running 003 (China) firmware with other firmware variants. If you received an error about flashing the CMT, obtain the image for the firmware that was previously installed, then run:

Code:

flasher -f -F old_main.bin --flash-only=cmt
If you previously upgraded your phone "over the air" (through SSU) and now receive a Downgrade disallowed error when flashing, try flashing an image with a higher variant code. For example, if you experienced the error with variant 001, try using variant 005 instead.

REBOOT INTO THE NEW OPERATING SYSTEM

The phone is now ready to leave flashing mode:

Code:

flasher -R
Use the power/lock button to boot your phone into the new system. Your N9 is now ready to use!

denedim de olmuyor.

- - - Eklendi - - -

SS'ler

scorpion11

scorpion11

Üye
yarın indirebilirsem artık denerim serdar. normal kernele dönüş yapacaktım, sonradan flash atayım şu mesaj karışma işi için test yapayım dedim. flash atamadım. anlamadığım en güncel yazılım neden flashlanmıyor sıkıntı orada. talk maemo'da bunu buldum;

RECOVERING FROM FLASH ERRORS

Note: If you did not receive any errors, you can skip this section.

In some cases, the new firmware image includes cellular modem (CMT) firmware that is older than what is already installed. This has typically happened when flashing N9s running 003 (China) firmware with other firmware variants. If you received an error about flashing the CMT, obtain the image for the firmware that was previously installed, then run:

Code:

flasher -f -F old_main.bin --flash-only=cmt
If you previously upgraded your phone "over the air" (through SSU) and now receive a Downgrade disallowed error when flashing, try flashing an image with a higher variant code. For example, if you experienced the error with variant 001, try using variant 005 instead.

REBOOT INTO THE NEW OPERATING SYSTEM

The phone is now ready to leave flashing mode:

Code:

flasher -R
Use the power/lock button to boot your phone into the new system. Your N9 is now ready to use!

denedim de olmuyor.

hmm dediğine göre yeni sürüm aslında yeni sürüm değilmiş.Aksine eski sürümmüş.Sorun ondanmış.Uykulu uykulu bu kadar çevirebildim.|-)siz ne yaptınız.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
yarın bir bağlantı bulup serdarın verdiği bağlantıyı deneyeceğim. eğer olmazsa şu varyant kodunu değiştireceğim sanırım adamın dediği gibi.

pRime.

pRime.

Üye
şebeke modeminin yazılımı flaş imajında eski sürümmüş o yüzden imaj son sürüm olsa bile downgrade hatası alınıyormuş. Bunun için de varyant numarasını yükseltin demiş.

- - - Eklendi - - -

bu hatayı yazılımı normal yolla güncelleyip cihazı flaşlamak isteyen kişiler tecrübe ediyormuş.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
sanırım daha eski bir sürüm indirip onunla flashlayacağım şebekeyi. daha sonra da yeni sürümle flashlayacağım, benim anladığım bu.

fnldstntn

Üye
Zeroize device (destroys user data)

The following commands will securely erase your phone such that no data can be recovered later, then restore the operating system and provided content.

Warning: The secure erase feature has not been audited by a 3rd party. Do not rely on it to protect all traces of highly sensitive information from a well-funded attacker. The first part will take a very long time - let it run overnight.

Code:
flasher -f -F main.bin --erase-user-data=secure
flasher -f -F main.bin -F emmc.bin --flash-only=mmc

Bunu dene...Nemo yukledikten sonra flasta bende hata aliyordum bununla duzelmisti....

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
daha evvelden defalarca kernel değiştirdim o zaman sıkıntı yoktu, kernel değiştirirkende fw dosyasını istiyor. flash atarken sıkıntı oldu :)

- - - Eklendi - - -

Zeroize device (destroys user data)

The following commands will securely erase your phone such that no data can be recovered later, then restore the operating system and provided content.

Warning: The secure erase feature has not been audited by a 3rd party. Do not rely on it to protect all traces of highly sensitive information from a well-funded attacker. The first part will take a very long time - let it run overnight.

Code:
flasher -f -F main.bin --erase-user-data=secure
flasher -f -F main.bin -F emmc.bin --flash-only=mmc

Bunu dene...Nemo yukledikten sonra flasta bende hata aliyordum bununla duzelmisti....

zaten hep böyle atıyorum ben flash atarken de bu sefer neden böyle oldu onu anlamadım.

- - - Eklendi - - -

nemo yükledikten sonra open mode kerneline döndüm ondan mıdır acaba?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
bugün internetime kavuştum. önce rd modu ayarlarını düzeltebilirsem eğer, cihazı düzeltmeye çalışacağım. olmazsa mecburen servise gidecek.

Üst Alt