Flash Belleği Bilgisayar Görmüyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

asali97

Üye
    Konu Sahibi
Flash Belleği Bilgisayar Görmüyor
Arkadaşlar dayımın bana verdiği süresi bitmiş vınn var. Vın 1 aydır bende ve bu sabah içine bir proğram attım ve internet kafeye gittim. İçne video felan attım. Flash bilgisayara takılı iken sürem dolduğu için bilgisayar kapandı. Eve geldiğimde vınn ı bilgisayar görmüyordu. Vınn ın ışığı yanıyoru. Vınn da 2 Gb lik boş yer var birde internete girmek için ayrı bir disk şeklinde setup dosyaları açılıyor. Setup dosyalarını görüyor ama Hafıza ya gelince tıklıyorum ama bir disk yerleştirin hatası alıyorum. İçine felan bakamıyorum. Flash bellek cortladımı yoksa benim bilgisayarda mı sorun var? Yardımlarınızı bekliyorum.

Teom@n

Teom@n

Üye
internet kafeden zararlı bir yazılım bulaşmış olabilir. Flash belleği ve bilgisayarını antivirüs programı ile taramalısın. Çarpraz teste tabi tutki sonuç kesin olsun. Duruma göre donanımsal problemler üzerine yoğunlaşmak gerekli mi karar verebiliriz.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
tek sorunun dosya sistemi hatası.
chkdsk olmuşsun. (bana göre)
yani sistem birden kapanınca dosyaların tamamı okunamaz/hasarlı diye windows tarafından bloke edilmiş.
ayrıca flashada bu sebepten erişemiyorsun...

flash mı microSD mi bilemem ama telefon onun içini görebilir.
benzer bir olay başıma gelmişti pc görmüyordu ama S60v3 telefona taktım hafıza kartını biçimlendirdim ve düzeldi :oke:

chkdsk dosyalarını görebilmek için klasör gizlemeyi kapattıgın yerden yani klasör seçeneklerinden.

"korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen)"
isimli seçeneğin tik ini kaldırdıgında chkdsk dosyalarını görebilirsin ama
sistem onların hepsinin ismini ve uzantısını değiştirmiş olacaktır.
mesela

diyelimki. bir mp3 dosyan vardı.
adı
asdfg.mp3 olsun.
yeni dosya adı mesela
chkdsk003.chkdsk gibi birşey oluyor. sen tektek uzantı deneyip bulabilirsin.
bu yöntemle 100 üzeri resim ve mp3 kurtardım.

ama pc de içine erişim sağlayamazsan telefondan fln biçimlendirmek zorundasın...

içine erişim için güvenli modu dene :)

• Beğen
Tepkiler: Teom@n
Teom@n

Teom@n

Üye
tek sorunun dosya sistemi hatası.
chkdsk olmuşsun. (bana göre)
yani sistem birden kapanınca dosyaların tamamı okunamaz/hasarlı diye windows tarafından bloke edilmiş.
ayrıca flashada bu sebepten erişemiyorsun...

flash mı microSD mi bilemem ama telefon onun içini görebilir.
benzer bir olay başıma gelmişti pc görmüyordu ama S60v3 telefona taktım hafıza kartını biçimlendirdim ve düzeldi :oke:

chkdsk dosyalarını görebilmek için klasör gizlemeyi kapattıgın yerden yani klasör seçeneklerinden.

"korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen)"
isimli seçeneğin tik ini kaldırdıgında chkdsk dosyalarını görebilirsin ama
sistem onların hepsinin ismini ve uzantısını değiştirmiş olacaktır.
mesela

diyelimki. bir mp3 dosyan vardı.
adı
asdfg.mp3 olsun.
yeni dosya adı mesela
chkdsk003.chkdsk gibi birşey oluyor. sen tektek uzantı deneyip bulabilirsin.
bu yöntemle 100 üzeri resim ve mp3 kurtardım.

ama pc de içine erişim sağlayamazsan telefondan fln biçimlendirmek zorundasın...

içine erişim için güvenli modu dene :)

Deneyim gibisi yok. Yasayan bilir :D

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt