Firefox OS?

• 12 Eylül 2013
  • 598 Okunma
  • 5 Cevap

1. Firefox os n9 da nasıl oluyor arkadaşlar videolardan izlediğime göre kullanışlı görünüyor fakat kurulum için düzenli bir bilgi bulamadım o kadar linux bilgim yok. Deneyenler yorumlarını eksik etmesinler ve foruma kurulum için bir konu açılırsa çok güzel olur. İlgili arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Yazan: Rastaman_35
  2. nitdroid kurulumunun aynısı ki zaten android üzerinden boot oluyor. home/user/nitdroid klasörünün içinde firefoxOS dosyalarını atacaksın. pek bişeye benzemiyor n9'daki sürümü. belki yeni sürümü vardır ama ilk baştan pek ısınamadım ben. firefoxOS'li alcatel telefon vardı sanırım. acaba o nasıldır. merakım yok değil. firefox 3 ayda bir güncelleme verecekti muhtemelen alcatel cihazı ikinci güncellemesini almıştır.

3. Firefox önce marketteki tarayıcıyı güncellesin.Firefox 15'e uygun Adblock plus eklentisini kurdum.Açılırken hata veriyor bazen.Ayrıca firefox os telefonu görmüştüm telefon çok fazla kasıyordu.Videoyu bulursam eklerim.

4. Kurdum firefox os u hoşuma gitti aslında geliştirilse güzel olacak. Araştırdım baya bir şey değişmiş güncellemelerde ama şimdi bu yeni sürümü N9 a portlamak mümkünmü acaba..

5. android üzerinden boot ediliyor. yeni sürümün stok dosyalarını bulup atmak yeterli olacaktır sanırım. pek portluk durumu yok diye biliyorum firefoxOS'un yeni sürümde yeni özellikler eklendiyse gerekebilir ama N9'daki sanki direk atmışlar çalışıyor gibiydi.

Yüklüyor...
17/11/2018 - 07:17