Fenerbahçede Düşüş Sürüyor: 62-78

Sponsorlu Bağlantılar

Nicolas_Anelka

Üye
    Konu Sahibi
Fenerbahçede Düşüş Sürüyor: 62-78
Türkiye Basketbol Ligi’nin 11. haftasında Türk Telekom’u konuk eden Fenerbahçe, karşılaşmayı 78-62 kaybederek üst üste 3. mağlubiyetini aldı
Türk Telekom’da 20 sayı atan Grays maçın en skorer oyuncusu olurken, Dudley 16, Haluk 15, Jensen 13, Tutku ise 10 sayıyla çift hanelere ulaştı.

FENERBAHÇE: 62 - TÜRK TELEKOMSPOR: 78
Salon: Abdi İpekçi
Hakemler: Recep Ankaralı xx, Elif İnci xx, Serdar Ünal xx
Fenerbahçe: Mrsiç xx 16, Hakan xx 14, Erdal x, Stevenson xx 16, Kambala xx 10, Violette x 6, Semih x, Barış x
Türk Telekomspor: Grays xxx 20, Tutku xx 10, Haluk xxx 15, Jensen xx 13, Dudley xxx 16, Marsh x, Gazi xx 4, Adem x, Murat x
1. Periyot: 24-27
Devre: 40-43 (Türk Telekomspor Lehine)
3. Periyot: 54-60
5 Faulle Çıkan: 38.24 Dudley (Türk Telekomspor)

Karşılaşmaya pota altında etkili başlayan Türk Telekomspor, dışardan da Jensen ile skor üretmeye başladı ve 3. dakikada 12-3’lük üstünlük yakaladı. Oyun disiplininden kopmayan Fenerbahçe, Violette ile sayılar bulmaya başladı ve ilk periyodun bitimine 42 saniye kala farkı 1 sayıya (24-25) indirirken, Türk Telekomspor, 1. periyodu 27-24 önde geçti.

Hücumdaki etkili oyununu ikinci periyoda taşıyan Ankara ekibi, 16.dakikada kazandığı teknik faulleri Grays ile sayıya çevirdi ve farkı 8 sayıya (38-29) çıkardı. Rakibini alan savunmasıyla durduran Fenerbahçe, Kambala ile pota altında üst üste basketler üreterek farkıtekrar eritti ve Mrsiç’in 3 sayılık basketiyle 19. dakikada 40-40 beraberliği sağladı. Maçın ilk yarısını Türk Telekomspor, 43-40 önde kapadı.

Maçın ikinci yarısının ilk dakikalarında Türk Telekomspor, dış şutlarda etkisiz kalırken, Fenerbahçe, Stevenson’un basketiyle 24. dakikada 48-48 ile tekrar beraberliği sağladı. Bu dakikadan sonra sarı-lacivertli takım üst üste hücumlardan boş dönerken, ribauntlarda rakibine üstünlük kuran Türk Telekomspor, alan savunması karşısında iyi top çevirip, boş şutları iyi değerlendirdi ve Haluk-Grays ikilisinin basketleriyle 3. periyodu 60-54 önde geçti.

Fenerbahçe, son periyotta boş şutlarda sayı bulamazken, 6 dakika içinde sadece 2 sayı bulabildi ve Türk Telekomspor, Tutku’nun basketleriyle farkı 16’ya (72-56) çıkardı. Türk Telekomspor, son bölümünde farkı 20 sayıya çıkardığı karşılaşmayı 78-62 kazandı.

Türk Telekomspor, bu galibiyetiyle ligde 11. maçında 9. galibiyetini alırken, geçen hafta da Ülkerspor’a mağlup olan Fenerbahçe ise 5. yenilgisini almış oldu. Konuk ekip, ribaundlarda da rakibine 48-24 üstünlük sağladı.

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Maçı sonuna kadar izledim ve kahroldum

TT , rekor kırdı sanırım , bütün hücum rebauntlarını aldılar ve aradaki rebaunt farkını sayamadım

İyi de oynuyoruz ama herşey 3. periottan sonra oluyor.

slayer

Üye
geçmiş olsun....
lig çok tuğaf...

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Evet slayer sana katılıyorum..

Nicolas_Anelka

Üye
    Konu Sahibi
basketbollla fazla aram yok ama fenerde yenildiği zaman cok kızıyıorum ya...