Fen Lisesi Öğrencisi nasıl olmalı?

 • 12 Ekim 2012
 • 3140 Okunma
 • 46 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. bunu eğitim köşesine yazmak istemedim çünkü sosyal hayatla ilgili isteyen başlığa yorum yapabilir

  Daha sonra kendimden derleme yapıp konu açıcam bakalım nasıl olmalıymış :)
   


  Yazan: dr fire
 2. ban sorarsan tam bir piskopat olmalı gördüğü soruyu anında çözmeli:d:( bu arda düz liseliyim)
   
 3. gözlüklü,paspal,inek :naughty: oradaki inek hakaret değildir yanlış anlaşılmasın.
   
  doctorrr bunu beğendi.
 4. matematik sorusunu 15-20snde, Türkçe sorusunu 9-12 sn de, fen sorusunu 6-8 sn de, sosyal sorusunu 3-5 sn de doğru cözecek seviyede olmalı gördüğüm fen lisesi öğrencileri beni bu özellikleriyle hep şasırtmıştır...
   
 5. Ben anadoluya gidiyorum ama bi mat sorusu 10 sn mi almiyo :D
   
 6. benim abim fen lisesine gidiyo valla işi gücü karı gız yatılı bide ohh hep karı kız arkadaşlar gez çarşıda hiç tahmin ettiğiniz tipler değil 1-2 tane oluyo gözlüklü inek dediğiniz
   
 7. inek :hmmm

  - - - Eklendi - - -

  ama hepsi öyle değiller yaa geçen yıl izmir fen lisesi binası yıkıldı bizim okula geldiler kızlar taşşşşşş ama talihsizlik ki hiçbiriyle tanışamadan başka bir binaya taşındılar


  - - - Eklendi - - -

  gitmeden önce bize not bırakmışlar alem akar suphili bakar diye :hmmm
   
 8. ben fen lisesindeyim:D
  ama dediğin gibi değil(gölüklü ,paspal)
   
 9. Senin Aklın Nerede Ya
   
 10. matematikte 10 snde çözülen soru nasıl ki bazı sorular 2 dk sürüyor(hızlı çözmeme rağmen)
   
 11. aşın artık bunları bide heri ildeki fen lisesine göre değişir ardahandaki fen lisesi öğrencileri ile ankaradaki fen lisesi eşitmi o değil anadolu lisesi öğrencilerine eşit olamayan fen lisesine giden arkadaşlar var. fen lisesine de gitsen meslek lisesindede okusan içinde olmadıktan sonra olmuyor..
   
 12. herşeyi zamanında yapmalı,planlı programlı olmalı.Tam derse odaklanacak zamanların ileri de ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın.
   
 13. Aslında sadece fen değil tüm okullardaki öğrenciler birbirine benzemeli aynı seviyede olmalıdır hemen hemen. :hmmm
   
 14. mesela ben zaman planlama özürlüyüm...


  - - - Eklendi - - -

  :hmmm :allalla:
   
 15. en çok tartışma yaşadığm konulardan birisi fen lisesine keyfimizden gelmiyoruz ya da keyiflerindn almıyorlar. biz orayı hak edip gidiyoruz her okul zaten aynı seviyede öğrencinin kapasitesi değişik. ayrıca doğada bile bi seçilim doğal seleksiyon var kapasiten neyse oraya gidersin. peki neden fen lisesine tıp kazananlara verilen ek puan kalkıyor da ögretmen lisesine verilen puan hâlâ kalkmıyor? bizim suçumuz ne? neden kendimizi yırtarak çalışıp daha çok çalışmamız gereken bir yere geldik? şunu kabullenin çalışkan öğrencide vardır tembelde ve ayrıcalık olması lazım ama yok bütn ek puanlar kaldırıldı.

  - - - Eklendi - - -

  ne çözüyosun doğal sayılarda toplama işlemi mi?
   
 16. ah ulan 6 ve 8de biraz daha fazla çalışsam galatasaray lisesi hayalimdi benim :hmmm
   
 17. Bak;

  Bizim zamanımızdaki sistem bunu gerektirmiyordu. Biz de çalıştık hakettiğimiz yere gelemedik sistem yüzünden.Ben anadolu teknik lisesi mezunuyum ve mühendis olma şansımız yoktu. ÖSS sınavında 2. bölümden sorumlu değildik peki neden sayısal2 ve sözel2 dersleri gördük?

  Anlatmak istediğim sende eğitim sistemi kurbanısın, Şimdi öğretmenlik okuyorum beni bir düz lise mezunu okuyupta mühendisliğe geçmiş biriyle karşılaştıramazsın çünkü biz o işin içindeyiz anlıyorsun değil mi?

  Her lisenin aynı eğitim seviyesi olmalıdır alınan derslerle. Sen de fizik gördün bende seninle aynı fiziği gördüm. anladın mı? Kimseye bir şey dyemezsin ayrıca okuduğun bölüm bunu gerektiriyor tıp okuyan arkadaşlarım var eşşek gibi çalışıyor adamlar ki çalışmak zorundalar. Elbet emeğinin karşılığını alacaklar bizim gibi işsiz kalma ihtimaliniz yok, çok düşük...
   
 18. benim için yeterli değl uzmanlığı 5seneye çıkarıp pratisyen doktora aile hekimliği vermemek nedir ya? boşuna 6sene okudu gbi oluyor.
   
 19. Bilemem ben o konuda bir şey diyemem. sen kafandaki düşünceye göre hareket etmek zorundasın.
   
 20. 11sene okuyup işsiz kalan uzman ölsün bence zaten daha tıpı ne kadar zorlaştırabilirler ki?
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
24/01/2019 - 03:56