Fed'in adımları doları zayıflatacak

 • 3 Kasım 2010
 • 318 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Uluslararası yatırım kuruluşu Goldman Sachs'ın varlık yönetimi biriminin başkanı olan Jim O'Neill, Fed'in yeni varlık alımları planı açıklaması halinde küresel hisse senetlerinin bundan kazanç sağlayacağını doların ise durumdan zarar göreceğini tahmin etti.
  Fed'in ABD'de deflasyon sürecinin önüne geçmek için gereken yapma taahhüdünde bulunacağını ifade eden yönetici, "Bunu yaparlarsa finansal koşullarda yeni gevşemeler göreceğiz Bu da neredeyse kesin olarak dolarda zayıflık küresel hisse senetlerinde yükseliş anlamına geliyor" dedi.
  BRIC ifadesini icat eden ekonomist olarak tanınan O'neill, öte yandan küresel hisse piyasalarında bir boğa piyasasının muhtemelen geçen 15 ay içinde başladığını ve mevcut değerlemelerin 'balon' olmaktan çok uzakta bulunduğunu ifade etti.
  O'neill, "Yakında muhtemelen balonlar göreceğiz ancak mevcut değerlemeler açısından bu geçerli değil" şeklinde konuştu. Ekonomist, 2030 yılında yüzde 29 Çin, yüzde 5 Hindistan ve yüzde 4 Rusya olmak üzere küresel toplam sermaye değerlerinin yüzde 55'inin gelişmekte olan piyasalarda olacağını aktardı.
   


  Yazan: HeiLmasTer®
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/01/2019 - 03:11