Fazla Traş, Kalbi Korur

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nicolas_Anelka

Üye
    Konu Sahibi
Fazla Traş, Kalbi Korur
Düzenli olarak traş olan erkeklerde, kalp krizi, beyin kanaması ve felç geçirme riski düşüyor. Çünkü traş hormonları yeniliyor.

Düzenli traş olan, uzun yaşıyor...

Düzenli traş olan erkeklerde kalp krizi, beyin kanaması ve felç geçirme riskinin azaldığı öne sürüldü. Amerika'daki Bristol Üniversitesi'nce, 2 bin 438 erkek üzerinde yapılan araştırmada bu kişilerin ne kadar sıklıkla traş oldukları ve kalp krizi ile beyin kanaması geçirme eğilimleri, 20 yıl boyunca izlendi. Sonuçta, her gün traş olmayan grupta sigara içenlerin oranının yüksek olduğunu ve daha az evlilik yaptığını gören uzmanlar, "Sigara, düzensiz hayat, yorucu işler gibi etkenler ortadan kaldırılsa bile, felç ve beyin kanaması geçirme riskleri azalmadı" dedi. Doktorlar, her gün traş olup olmamakla ölümcül hastalıklara yakalanma arasındaki ilişkinin büyük oranda sosyal etkenlere bağlı görünmekle birlikte, bazı hormonal etkilerin de rol oynadığına inandıklarını söyledi.

S1FR3K1R1C1

Üye
ben çok traş oluyorum o zaman benim kalbim güvende

Nicolas_Anelka

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(hackercihan &#064; Dec 21 2005, 08&#58;48 AM) [post=232418]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
ben çok traş oluyorum o zaman benim kalbim güvende
[/b][/quote]

__Midas__

__Midas__

Üye
tüğsüzler hapı yuttu desene...

tofy

Üye
<div class='quotetop'>(__Midas__ &#064; Dec 21 2005, 01&#58;56 PM) [post=232592]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
tüğsüzler hapı yuttu desene...
[/b][/quote]

hidayet

hidayet

Üye
vay be demek öyle

bundan sonra hergün traş hergün parlaklık hergün esneklik ferahlık

madhead

madhead

Üye
ben traş olmayı hiç sevmem..en az iki haftalık sakalım var şu anda..
traş hormonları yeniliyorsa..saç dökülmesinide arttırıyo demektir..sonuçta saç dökülmesi hormonlarla alakalı değil mi? varsın 2 gün az yaşıyayım..zaten çok yaşamak isteyen kim ?

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
20 günde 1 kere yeter..

cllgr

cllgr

Üye
<div class='quotetop'>(van_hoijdonk &#064; Dec 21 2005, 08&#58;26 PM) [post=232992]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
20 günde 1 kere yeter..
[/b][/quote]
ne kadar sık traş oluyormuşsun,senin için baya yorucudur.
günaşırı olurum genelde.

CisSe

Üye
[/quote] gercekten doğruysa kardeşim 6 yaşında ve bu yaşta traşa başlarsam herhalde 2000 yıl falan yaşar herhalde

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
<div class='quotetop'>(cllgr &#064; Dec 21 2005, 09&#58;22 PM) [post=233027]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
<div class='quotetop'>(van_hoijdonk &#064; Dec 21 2005, 08&#58;26 PM) [post=232992]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
20 günde 1 kere yeter..
[/b][/quote]
ne kadar sık traş oluyormuşsun,senin için baya yorucudur.
günaşırı olurum genelde.
[/b][/quote]

Yaş 17 ve öyle aşırı derecede bişe yok.. Zaten sadece çene kısmımda çıkıyo sakal ve bu da benim için çok iyi.. 20 gün kesmeyince top sakal oluyo..

O yüzden 20 gün..

ibonline

ibonline

Üye
su aralar tıraştan uzağım

Nicolas_Anelka

Üye
    Konu Sahibi
ben se sakal bırakmayı seviyorum kardeşim traş oldugum zaman yüzüm bir garip geliyo bana...

ozzzy

ozzzy

Üye
allahtan benimde o derdim daha başlamadı haftada bir yetiyo

Nicolas_Anelka

Üye
    Konu Sahibi
ama alısıyo insn biraz sakalsız oldugum zaman tuhaf gelmiyo adama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...