Faturalı Faturalı hatta internet faturasıza göre daha çabuk bitiyor

Sponsorlu Bağlantılar

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
Faturalı hatta internet faturasıza göre daha çabuk bitiyor
Merhaba;

Başlıkta da belirttiğim gibi. Hazır karttayken 4 gb internet bana yeter hatta artardı ama faturalıya geçtim önümüzdeki ayın 20 sinde yenileme var 2 gb bitmiş durumda, faturalıya internet neden bu kadar hızlı bitiyor?

fercel307

fercel307

Üye
Turk telekomdada aynı 3gb internet 1 ay yetiyordu kullandığım sitelerin aynı olmasına rağmen şimdi 8gb yetmiyor.Sayaç programı yükledim hattı değiştirmeden girdiğim facebook'un tam sayfa yüklemesi 100/200kb kullanılırken hat faturalıya geçince 900/1000mb'ta çıktı.Müşteri hizmetleri kabul etmiyor girdiğiniz sitelerden 4.5g nin hızına bağlıyor bu problemi.Telefonda 4g olmasada yine aynı cevabı veriyolar.Yazılı şikayetlerede cevap vermiyor birde sen dene belki turkcell kabul eder.

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
Turk telekomdada aynı 3gb internet 1 ay yetiyordu kullandığım sitelerin aynı olmasına rağmen şimdi 8gb yetmiyor.Sayaç programı yükledim hattı değiştirmeden girdiğim facebook'un tam sayfa yüklemesi 100/200kb kullanılırken hat faturalıya geçince 900/1000mb'ta çıktı.Müşteri hizmetleri kabul etmiyor girdiğiniz sitelerden 4.5g nin hızına bağlıyor bu problemi.Telefonda 4g olmasada yine aynı cevabı veriyolar.Yazılı şikayetlerede cevap vermiyor birde sen dene belki turkcell kabul eder.
Edeceklerini sanmam ama cidden bir sorun olmalı, araya hediyeler falan katılmasa telefon sayacında kontrol edicem gerçekten faturalı sa ciddi sıkıntı var acaba paket minimum kullanım oranı mi yüksek? Hazır kartta 100 kb üzerinden gerçi pakete göre değişiyor da...

phasan

phasan

Üye
her gsm de var fazla para almak ıcınde olabılır bence faturalıya bulaşmamak lazım faturasız da sınırsız net yoksa

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
her gsm de var fazla para almak ıcınde olabılır bence faturalıya bulaşmamak lazım faturasız da sınırsız net yoksa
Kullanımları takip ettimte olay tamamen pisikolojiye oynamak üzerine kurulu. Telefondaki sayaç ile veri kullanımı eş yada çok yakın birbirine hediyeleri çıkarınca resmen olayı çözdüm. Faturalı hatlarda kullanım bilgi bildirimleri gelmez. mesela arama yap kaç dakika konuştun, mobil veriyi kapatınca kaç mb kullandın... bunlara ait bilgi bildirimi sadece hazır kartta çıkıyor tüm operatörlerde faturalılara çıkmıyor. Olayda burdan doğuyor. Nerde ne kadar internet harcadık , ne kadar kullandık bilmediğimiz için aynı siteler de olsa daha fazla kullanıyoruz. Bu konuda bi change kampanyası mı başlatsak BTK ya resmen geçirmek için güzel bir oyun.

Üst Alt