Facebook, Android’e Veda Edebilir

Sponsorlu Bağlantılar

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
    Konu Sahibi
Facebook, Android’e Veda Edebilir
Facebook, ileride Google ile problem yaşama ihtimaline karşı Android uygulamalarını Google Play’den çekme ile ilgili planlar yapıyor.

Facebook’un Hindistan’daki mobil alanda devasa gelişimi, Google’ın da aynı sektöre adım atmak istemesi gibi birçok benzer olay ile birlikte, iki firma arasındaki rekabet yavaşça artıyor.

İki firma ilişkisinin bozulma ihtimali azımsanamayacak derecede yüksek. Bu yüzden Facebook, beklenmedik bir duruma karşı yeni planlar yapıyor.

Facebook ve Google ayrılacak mı?
Uygulamalarının bildirim, mobil ödeme, güncelleme gibi özelliklerini kullanmasını sağlayan Google API desteğinin kesilmesi, hatta Google Play’den kaldırılma ihtimaline karşı yedek plan, Facebook tarafından hazırlanıyor.

Dedikodulara göre planlar arasında Facebook’un başka bir imalatçı firmayla anlaşma imzaladığı, uygulamalarını yeni cihazlara ön yüklemeli olarak sunacağı da var. Çin’de, Google’ın onayını alamayan bazı cihazlardaFacebook’un yer alacağı söyleniyor.

Hatta Facebook, bu gizli pazarda bazı testler yapabilmek için, bilinçli olarak uygulamasını Google Play’den belli bir süreliğine çekmiş. Yaklaşık bir hafta süren bu testin sonunda, kullanımda pek bir sıkıntı olmadığı, mobilde erişim yapamayanların masaüstüne yönlendiği ya da başka uygulamalar kullanarak yine erişim yaptığı gözlenmiş.

Şu anda iki firma da henüz ayrılık için harekete geçmiş değil. AncakFacebook’un, Google Play üzerinde olmadığı halde kullanıcı kaybetmemiş olması, firmanın yedek planlarına olan güvenini artırıyor.

• Beğen
Tepkiler: cihanata_1 ve BLasTeaR

Peocawe

Peocawe

Üye
Android'e çokta lazım değildi zaten Facebook uygulaması. Gereksiz pil, ram ve yer tüketimi yapıyor. Şahsen kullanmıyorum 3GB ram olmasına rağmen telefonumda.

• Beğen
Tepkiler: cihanata_1, CaptainPrice. ve androfilex
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
İnstagram ve whatsappa acırım bi

massenger ve facebook olmasda olur ramı şarjı hafızayı çürütüyor resmen

Bence kaldırmazlar marketten

Koradam

Üye
Facebook ugulamasinin 211mb ram yemesini şu uygulamayı yapan adamlar açıklasın bi.Messenger illeti ise 111mb civarı yiyor el insaf sanki oyun açıyoruz :D Neyse ki asla kullanmiyorum

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
    Konu Sahibi
Bence de Marketten Kaldırmazlar. Ama Ateş Olmayan Yerden de Duman Çıkmaz

xmustx

xmustx

Üye
Webden kullanıyordum fifi yani..

jojo_va

jojo_va

Üye
İndirirken 60 küsür mb sonra kendi kendine 289 mb oluyor.El atılması gerekiyor.

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Facebook'un Fişi Mobilde Her Zaman Büyük Ara Google'ın Elinde İstese Whatsapp,İnstagram,Lite Vs. Uygulamalarınıda Çıkarır.

smh60

smh60

Üye
Facebook'un Fişi Mobilde Her Zaman Büyük Ara Google'ın Elinde İstese Whatsapp,İnstagram,Lite Vs. Uygulamalarınıda Çıkarır.
Sence androide olan ilgi düşmez mi ? Bence her türlü google zararlı çıkar.

• Beğen
Tepkiler: KinG Tornado

Emre

Üye
Google'ı hafife alacak kadar cahil değillerdir.

MaxipmaN

Üye
ram düşmanı uygulamalarla işimiz yok :bye3:

• Beğen
Tepkiler: Koradam, androfilex ve jojo_va
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Zaten bir Android telefonda Facebook uygulaması çöp durumda boş yere pil ve ram tüketiyor performans kısıtlaması yaşatıyor yani olmasada bir şey değişmez...

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Çok Faydası Var Sankide

• Beğen
Tepkiler: CaptainPrice.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
  • Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
JustWatch34