F1 igrenclesti

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

keano

Üye
    Konu Sahibi
F1 igrenclesti
Bilmiyorum bugun F1'i izleyenler oldumu? ve dun.... Michelin'in yanlis tip lastik getirmesi uzerine Michelin lastikli arablarin lastikleri dayanamadi, hatta 2 tanesi patladi. Ve Bugun butun gun bi cozum bulunamadi. FIA sucu Micheline'e atti, ve cozum bulmadi. Boyle oluncada Michelin'li arabalar yarismadi..bu zaten ferrari, minardi ve jordan harici tum takimlar. Resmen igrendim bugun izlerken yarisi bea. zaten 2008de V10 motorlari yasaklayip V8 getiriceklermis..ama ferrai haric diger takimlar baska bi paroje dusunuyorar. F1'den cekilicekler yani. kesin degil ama, buyuk ihtimal..V10 lari kimse yasaklayamaz :D ama FIA'e kizdim :off: bi cozum bulamadilar...o duzlugu yavaslatabilirlerdi...neyse..

slayer

Üye
+999999999999999999999999999.......

4'ü işe yaramaz 6 araç vardı yaa

seriFBurak

seriFBurak

Üye
ozetini izledm we de guldm!
galiba ferrari takım kararı ile barichello yu schumi nin gecmesini istemiş!
bole bir yarısta sampionluk için hiç bir sansı olmayan birisi için yaplr mı?
ayrıca ecclostone(yanlıs yazmıs olablrm) kendi kuyusnu kazdı bu sacma kurallarla!
koca yarıs için 2 farklı lastik getirilrmi?
yagmur yagar!
yagmur için bile kac farklı lastik war!
sacmaldılar iyice ferrari paranoyasında!

slayer

Üye
abi en iyisi Senna nın felan yarıştığı yıllardaki araçlarla yarışmak tipik tipik şasilerle

seriFBurak

seriFBurak

Üye
supercars die bi yarısma organizyonu mu ne kuralcaktı!?
hatta opel falan da grcekmiş!
artk f1 de kalkar!
iyice sapıttılar!

DefectoR

1. si Ferrariyi durdurma çabaları başarılı bu sezon. Soruyorum size geçen seneye kadar 10. tura gelindiğinde en yakın rakibine 30 sn ve üzeri fark atan bir adam bu sezon nasıl olurda bu kadar gerilere düşer... Buna akılcı bi cvp verebilecek var mı??? fia başkanı ve diğer takımlar emellerine ulaştılar...
2008 de diğer takımların f1 den çekilmesi gündemde... ama aslında onlar f1 den çekilmeyecekler, geçtiğimiz sene Ferrari fia'ya ve diğer takımlara rest çekti. ben bu şekilde 2008 kurallarını kabul edemem ve f1 den çekilir kendime ait bi klasman oluşturur ve onun adına yarışlar düzenlerim dedi, olayın gerçek yüzü budur. Şimdi dilediklerini yapsınlar ister f1 den çekilsinler ister hiç yarışmasınlar Ferrari bu dediklerini yapabilecek bi kapasite de...

Kurallara gelince artık sürücü olayı ortadan kalkıyor, herşey elektronik oluyor, eskiden traction-control sistemi yoktu ve araçların kalkışını izlemek süperdi, spin atanlar mı, kalkarken patnaj çekenler mi... süperdi ama traction-control sistemi bi geldi oyuncak araba gibi kalkar oldu hepsi...

yazık ediyorlar Formula 1 in içine kendileri ediyor farkında değiller. Bunların hepsini bi suçmuş gibi bi de Ferrari ye mal ediyorlar...

slayer

Üye
Originally posted by DefectoR@Jun 20 2005, 12:10 PM
1. si Ferrariyi durdurma çabaları başarılı bu sezon. Soruyorum size geçen seneye kadar 10. tura gelindiğinde en yakın rakibine 30 sn ve üzeri fark atan bir adam bu sezon nasıl olurda bu kadar gerilere düşer... Buna akılcı bi cvp verebilecek var mı??? fia başkanı ve diğer takımlar emellerine ulaştılar...
2008 de diğer takımların f1 den çekilmesi gündemde... ama aslında onlar f1 den çekilmeyecekler, geçtiğimiz sene Ferrari fia'ya ve diğer takımlara rest çekti. ben bu şekilde 2008 kurallarını kabul edemem ve f1 den çekilir kendime ait bi klasman oluşturur ve onun adına yarışlar düzenlerim dedi, olayın gerçek yüzü budur. Şimdi dilediklerini yapsınlar ister f1 den çekilsinler ister hiç yarışmasınlar Ferrari bu dediklerini yapabilecek bi kapasite de...

Kurallara gelince artık sürücü olayı ortadan kalkıyor, herşey elektronik oluyor, eskiden traction-control sistemi yoktu ve araçların kalkışını izlemek süperdi, spin atanlar mı, kalkarken patnaj çekenler mi... süperdi ama traction-control sistemi bi geldi oyuncak araba gibi kalkar oldu hepsi...

yazık ediyorlar Formula 1 in içine kendileri ediyor farkında değiller. Bunların hepsini bi suçmuş gibi bi de Ferrari ye mal ediyorlar...
[post=90974]Quoted post[/post]​

+1
2 saat boyunca 2 tane geçiş göremiyoz elektronik sitemlerin çoğu kalkmalı lastık sınırlamayla felan olmaz bu işler
utanmasalar ferrariye 50 kilo yük bağlayıp yarıştıracaklar

keano

Üye
    Konu Sahibi
birader ferrari'nin nesini durdurdular yaa.... adamlarin bu yilki arabasi digerleri ile kapisamiyo..FIA'in kurallari her takim icin gecerli..onlarda yavaslardi madem yavasltama var... yaa F1'i daha zevkli bi hale getirmeyi planladilar (kendi kafalarida FIA) lastik ve motor kurallarini getiridiler... ama renault'nun bu yilki arabasi cok iyi, mclaren'inkide cok iyi...ferrari su anda mucadele edemiyor..neden durdurmayi basardilar diyonuzki? arabalari bu yil biraz dandik...butun mesele bu...

Caine

Caine

Üye
cidden izledim ve bütün gün tvlerde ilk haber gibi verdiler bu olayı. rezillik işdee

DefectoR

Originally posted by keano@Jun 21 2005, 01:43 AM
birader ferrari'nin nesini durdurdular yaa.... adamlarin bu yilki arabasi digerleri ile kapisamiyo..FIA'in kurallari her takim icin gecerli..onlarda yavaslardi madem yavasltama var... yaa F1'i daha zevkli bi hale getirmeyi planladilar (kendi kafalarida FIA) lastik ve motor kurallarini getiridiler... ama renault'nun bu yilki arabasi cok iyi, mclaren'inkide cok iyi...ferrari su anda mucadele edemiyor..neden durdurmayi basardilar diyonuzki? arabalari bu yil biraz dandik...butun mesele bu...
[post=91903]Quoted post[/post]​
Arkadaşım, geçen seneye kadar daha 10. turda en yakın rakibine 30 saniyeden fazla fark atan bir araba, bi pilot ve bir takım, bir kaç ayda nasıl olur da bu kadar geriler söylermisin bana??? aklın mantığın alıyosa bunu sana dicek bişeyim yok. Bir başka şey ise bu takımlar bunca sene kendini bu kadar geliştiremedi de neden hepsi bir anda bu sezon kendini bukadar geliştirebildi???

Madem o kadar geliştirdiler arabalarını neden pistlerdeki zaman rekorlarını ele geçiremediler o zaman??? Dediğin gibi gelişmişse bu rekorları da ellerine geçirmeleri lazım dı? Geçen sene Abd gp'si nin Rekoru Barichelloda, madem bu dediğin adamlar bu kadar iyi bi gelişme kaydetti, hadi kırsınlarda rekorları görelim.

Senin söylediklerin mantıksızca ve akılsızca yapılmış bir yorum. Dikkat edersen ben istatisliklere göre konuşuyorum.

keano

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by DefectoR@Jun 21 2005, 09:38 AM
Arkadaşım, geçen seneye kadar daha 10. turda en yakın rakibine 30 saniyeden fazla fark atan bir araba, bi pilot ve bir takım, bir kaç ayda nasıl olur da bu kadar geriler söylermisin bana??? aklın mantığın alıyosa bunu sana dicek bişeyim yok. Bir başka şey ise bu takımlar bunca sene kendini bu kadar geliştiremedi de neden hepsi bir anda bu sezon kendini bukadar geliştirebildi???

Madem o kadar geliştirdiler arabalarını neden pistlerdeki zaman rekorlarını ele geçiremediler o zaman??? Dediğin gibi gelişmişse bu rekorları da ellerine geçirmeleri lazım dı? Geçen sene Abd gp'si nin Rekoru Barichelloda, madem bu dediğin adamlar bu kadar iyi bi gelişme kaydetti, hadi kırsınlarda rekorları görelim.

Senin söylediklerin mantıksızca ve akılsızca yapılmış bir yorum. Dikkat edersen ben istatisliklere göre konuşuyorum.
[post=92021]Quoted post[/post]​

Oncelikle yorumlarimi "akilsizca ve mantiksizca" bulup saygi duydugun icin sana te$ekkur etmek isterim. Hep boyle devam et.

ve "Dikkat edersen ben istatisliklere göre konuşuyorum" cumlende, sen istatistiklere gore konustugunu daha onceki yazilarinin hicbirinde belirtmedin, ben senin istatistiklerden mi bilmemnerenden mi konustugunu tahmin edemem. Muneccim degilim.

Oncelikle Ferari'nin arabasi daha yavas. Lastiklerle uyum sagliyamiyor araba.
Ferrari gibi bi takim ve buyuk bi firma kendisine haksizlik yaptirmaz, bilmiyorum nerden duydun su $ike iddiasini.

Lap rekorlarinin kirilmamasinin sebebi, ise, bilmiyom anliyacakmisin ama... lastik degistirmemek ve her 2 yarista bir motor degistirmek (motorun verimi azaliyo).

Renault arabalar lastiklere en yumusak davranan araba ve fark ediyo. Bu sezonku Ferrari arabasi cidden kotu, baslarda bile mclaren ve reanult'un gerisinde kaliyo.

Ayrica unutmaki F1 pilotlari'da insan...schumi ve barichello'nun kaliteleri hep ayni kalmiyacak, performanslari azalicak, gencler gelicek (en bilinen 2 ornek ornek: kimi, alonso). Yeni kurallar ferrai'ye uymadi...ama diger 2 takim iyi kavrayabildi..bu bence kaliteli muhendislik cagristiriyo, zaten Ferrarinin arabasi ilk ciktigindada hazir degildi ve hidrlik bi hata ile yarisa veda etti arabalardan biri.
Yeni kurallari Ferrari'ye sike diye yorumlamak yanlis, cunku her takim icin ayni kural gecerli. Lutfen ileriki zamanlarda insanlarin yorumlarina saygi duy. :) (Istersen duyma, sonucta sana kalmis, ama genelde normal insanlar karsisindakinin dusuncesine saygi duyar)

seriFBurak

seriFBurak

Üye
beyler ne desk de bos eski zewk kalmadı!
ben ilk izledgm seneleri hatrlıomda!
schumi-hakkinen-coulthard arasında super gecerdi yarıs!
simdi sacma sapan kurallar her teknolojiyi dahil etmeleri cok sıkıo yarısı!

ardaca

Üye
Originally posted by keano+Jun 21 2005, 08:32 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(keano &#064; Jun 21 2005, 08:32 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-DefectoR@Jun 21 2005, 09:38 AM

Madem o kadar geliştirdiler arabalarını neden pistlerdeki zaman rekorlarını ele geçiremediler o zaman??? Dediğin gibi gelişmişse bu rekorları da ellerine geçirmeleri lazım dı? Geçen sene Abd gp&#39;si nin Rekoru Barichelloda, madem bu dediğin adamlar bu kadar iyi bi gelişme kaydetti, hadi kırsınlarda rekorları görelim.

[post=92021]Quoted post[/post]​

Oncelikle yorumlarimi "akilsizca ve mantiksizca" bulup saygi duydugun icin sana te&#036;ekkur etmek isterim. Hep boyle devam et.

ve "Dikkat edersen ben istatisliklere göre konuşuyorum" cumlende, sen istatistiklere gore konustugunu daha onceki yazilarinin hicbirinde belirtmedin, ben senin istatistiklerden mi bilmemnerenden mi konustugunu tahmin edemem. Muneccim degilim.

Oncelikle Ferari&#39;nin arabasi daha yavas. Lastiklerle uyum sagliyamiyor araba.
Ferrari gibi bi takim ve buyuk bi firma kendisine haksizlik yaptirmaz, bilmiyorum nerden duydun su &#036;ike iddiasini.

Lap rekorlarinin kirilmamasinin sebebi, ise, bilmiyom anliyacakmisin ama... lastik degistirmemek ve her 2 yarista bir motor degistirmek (motorun verimi azaliyo).

Renault arabalar lastiklere en yumusak davranan araba ve fark ediyo. Bu sezonku Ferrari arabasi cidden kotu, baslarda bile mclaren ve reanult&#39;un gerisinde kaliyo.

Ayrica unutmaki F1 pilotlari&#39;da insan...schumi ve barichello&#39;nun kaliteleri hep ayni kalmiyacak, performanslari azalicak, gencler gelicek (en bilinen 2 ornek ornek: kimi, alonso). Yeni kurallar ferrai&#39;ye uymadi...ama diger 2 takim iyi kavrayabildi..bu bence kaliteli muhendislik cagristiriyo, zaten Ferrarinin arabasi ilk ciktigindada hazir degildi ve hidrlik bi hata ile yarisa veda etti arabalardan biri.
Yeni kurallari Ferrari&#39;ye sike diye yorumlamak yanlis, cunku her takim icin ayni kural gecerli. Lutfen ileriki zamanlarda insanlarin yorumlarina saygi duy. :) (Istersen duyma, sonucta sana kalmis, ama genelde normal insanlar karsisindakinin dusuncesine saygi duyar)
[post=92582]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

keano kardeşime katılıyorum. akılsızca ve mantıksızca diye bi şey yok gayet de mantıklı ve akılcı aksine. ayrıca kimse senin görüşlerini benimsemek zorunda da değil ama herkes birbirine saygı duymak zorunda. zorunluluğum yok dersen ona da saygı duyarım defector kardeş. ben keano kardeşimin her dediğine katılıyorum. senin de haklı olduğun yerler vardır defector kardeş ama ne olur saygıyı kaybetmeyelim ne de olsa burası maxicep :maxicep:

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Özeti izledim berbattı.. :(

DefectoR

arcada ve keano arkadaşlar kimsenin benim görüşlerimi benimsesin die bi çabam yok ben sadece istatislikleri ve duyduğum bazı şeyleri size söylüyorum. Biz Türkiye&#39;den formula 1 hakkında haberler alıyoruz ama yurt dışında bu işi iyi takip eden arkadaşları olan varsa bi de onlardan alın haberi.

Teşekkürler...

ardaca

Üye
keano zaten yurtdışında ve bu işleri iyi takip ediyo&#33; ben zaten haberleri ondan alıyorum&#33; bu arada nick yanlış olmuş ama canın sağolsun defector kardeş&#33; ben benimsetemezsin (öyle bi amacın olsun ya da olmasın) ama buna rağmen fikirlerine saygı duyulmasını istemek en doğal hakkın demek istedim&#33; bu yüzdende akılsızca ve mantıksızca bulmak yerine saygı duymak gerekir demek istedim. ne de olsa burası maxicep&#33;&#33;&#33;

DefectoR

yau kızma ama bu nickleri ben hep karıştırıyom yaw :DD şerifburak a da aylardır şerifbudak die hitap etim :DD

sory

ardaca

Üye
önemli değil arkadaşım&#33; i love :maxicep:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt