"F. Bahçe centilmenliğe aykırı davrandı"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bRuTaL`

bRuTaL`

Üye
    Konu Sahibi
"F. Bahçe centilmenliğe aykırı davrandı"

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Fenerbahçe'nin uzun bir süredir ilgilendikleri Slovak futbolcu Miroslav Stoch'u transfer ederek, aralarındaki centilmenlik anlaşmasına aykırı davrandığını söyledi.

Polat, Lig Tv'de katıldığı programda, Stoch için epey zamandır uğraş verdiklerini belirterek, "Üzgün, kırgın ya da kızgın değilim. Prensip olarak biz rakiplerimizin yurt dışı hatta yurt içi transferleriyle hiç ilgilenmedik. İşlerini bozmamak için biz bu işlere hep uzak durduk. Ama Stoch ile ilgili Fenerbahçe'nin dün akşam Chelsea ile görüştüğünü biliyorduk. Anlaşmışlar, hayırlı olsun. Biz bu transferde tıkanmadık. Kendi dengelerimiz var, maliyetlerimiz var. UEFA'nın 2012 kriterlerini düşünerek, bütçe prensiplerine uyma kararı aldık. Ne olursa olsun biz transferi yapalım, diye bir düşüncemiz yok. Fenerbahçe Kulübü büyük bir zafer kazanmış gibi teklifleri ikiye katlayarak futbolcuyu aldı, olabilir. Bundan sonra demek ki rakiplerimizle ilgili düşünceleri gözden geçirip, tavrımızı ona göre belirleyeceğiz" diye konuştu.

Büyük kulüplerle aralarında yazılı olmayan prensiplerin olduğunu belirten Polat, şunları kaydetti:

"Özellikle Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın talip olduğu futbolcuların fiyatını yükseltmenin Türk futbolcu açısından da çok sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Onun için biz prensip olarak girmiyorduk. Ama demek ki bizim ortaya koyduğumuz bu centilmenlik yaklaşımı, kimsenin umurunda değil. Bundan sonra bu kurala uymayacağımızı söyleyebilirim. Muhakkak ki başkanlarının bilgisi doğrultusunda o heyet oraya gitmiştir. Böyle bir yaklaşımda bulunuyorlarsa en azından biz etrafımızdaki insanların düşünce yapısını, zihniyetlerini anlamış olduk. Zamanı gelince bizim de yapacağız şeyler olacaktır."

"HER FUTBOLCU SATILABİLİR"

Adnan Polat, kadrolarında bulunan her futbolcunun satılabileceğini belirterek, "Arda için bunu söylemiyorum, onu bir kenara koyuyorum. Avrupa'da kupa kaldırmadan bir yere gidemez. Ama eğer 'Ben, çok gitmek istiyorum' derse onun bu isteğini kırmam. Kimsenin ayağına zincir vuramam" dedi.

Adnan Polat, geçtiğimiz günlerde başkan yardımcısı Haldun Üstünel'in yollarını ayırdıklarını ifade ettiği Harry Kewell ile bağlarının tamamen kopmadığını kaydederek, ''Her şey mümkün. Kewell tanıdığım en üst düzeydeki profesyonel. Gençlerin onu örnek alması lazım. Keşke herkes onun gibi profesyonel anlayışa sahip olsa. Lider bir futbolcu. Diğer futbolcular da onu çok seviyor. Ama sakatlık ve hastalığıyla ilgili problemler var. 'Dünya Kupası'nda beni izleyin ne karar verirseniz ben ona saygı duyarım' dedi. Biz de onu izliyoruz'' diye konuştu.

Polat, çok tartışılan kalecileri Leo Franco'dan da kendisine kulüp bulmasını istediklerini de dile getirdi.​

Aksi

Aksi

Üye
fb nın ısı bu zaten..
Parası varya.. neyse.. bıse demıcem sonra yorumlarım sılınıyo.

ca_sus

Üye
bunlar boş laflar adnan bey alamadık dede bitsin zaten bittide neyse gecms olsun

alien61

alien61

Üye
3-5 gün önce bizim takımdaki selçuk ve ceyhuna anlaşmaları olduğu halde teklif yapan ve isterseniz her türlü alrıım diye adamalrın aklına girmeye çalışan sanki kendisi değilmiş gibi konuşuyor...

haltie

haltie

Üye
Etik diye bir şey var bazıları bihaber bundan.Adnan başkan haklı fenerbahçenin sevilmemesi büyüklüğünden değil bu tarz hareketlerinden dolayıdır.Bunu sürekli yapıyor.Her zaman mahalle maçlarındaki dışlanan çocuk olacak :ehe

Aksi

Aksi

Üye
Kesınlıkle Halıt.
Sana cok feci katılasım geldı :ehe

haltie

haltie

Üye
gülmekten mi katıldın yoksa:hmmm:ehe

Aksi

Aksi

Üye

yok be yahu dogru bısey soledın de ondan :ehe

haltie

haltie

Üye
:ehe iyi ozaman teşekkürler şimdi gelir şey derler aldırma:yok biz büyüğüz en büyüğüz kutsal ittifak falan gül geç onlara :ehe :D

Aksi

Aksi

Üye

en ıyı yaptıgım sey zaten onlara gulmek :d:

ArtOfVictory

ArtOfVictory

Üye
bunlar boş laflar adnan bey alamadık dede bitsin zaten bittide neyse gecms olsun

:nono::angry::off:

asıl sen git aziz başkanına de de adam gibi transfer yapacaksa yapsın yapmayacaksa otursun oturduğu yerde

tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
3-5 gün önce bizim takımdaki selçuk ve ceyhuna anlaşmaları olduğu halde teklif yapan ve isterseniz her türlü alrıım diye adamalrın aklına girmeye çalışan sanki kendisi değilmiş gibi konuşuyor...

:oke:

'Davut

'Davut

Üye
Epey zamandır uğraşıyorlardı ha...:d:

O zaman biz centilmen değiliz siz niye bundan sonra bizde başkasının ilgilendiği futbolcuyu ilgilenecez diyorsunuz...:) Centilmen olmaya devam etsenize :) zaten katıla katıla gülüyorum iyice gelerim...:d:

Şu dünyada bjk ve gs den başka bizi sevmiyeni gösterinde görelim...:ah

Zaten ne zaman tebrik etmeyi öğrendiniz şimdide edesiniz...:) Sizin nefretinizi kazanmak güzel ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...