Ezanı Duyunca Açan Çiçek..:)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
    Konu Sahibi
Ezanı Duyunca Açan Çiçek..:)

Manisa'nın Selendi ilçesinde emekli öğretmen Ramazan Tuna'nın yetiştirdiği Ezan çiçeği, görenleri şaşkına çeviriyor.

Manisa'nın Kula ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki 2 çocuk babası emekli Öğretmen Ramazan Tuna tarafından yetiştirilen ve halk dilinde Ezan çiçeği ismi ile bilenen bahçe çiçeği, görenlerin ilgisini çekiyor.

Ezan çiçeği, akşam ezanı okunmaya başladığında tomurcuk haline gelip. ezan okunduktan sonra 5 dakika içerisinde açılıyor.

Tomurcuktan açılmaya başlayan çiçek, pıtır pıtır ses yapınca da görenleri hayretler içerisinde bırakıyor Akşam Ezanı ile Yatsı ezanı arasında sarı renkte açan çiçek, sabah gün açtığında renk değiştirerek güneş ışığı ile birlikte kırmızı olup yine güneş ışığı ile kuruyor.

Çiçekleri yetiştiren Ramazan Tuna, "2 yıl önce yeğenimin Afyonkarahisar'dan getirdiği çiçekten bir dal alıp kendi bahçeme diktim. İlk önce nasıl olduğunu bilmiyordum. Büyüdüğünde yani çiçek açma zamanı geldiğinde ben de merakla açmalarını izlemeye başladım. O günden sonra kendi ellerimle bakımını yapıp, sabah akşam suladım. Onları çocuklarım gibi el üstünde tuttum. Evime misafirliğe gelen arkadaşlarım, çiçeklerimi hayranlıkla izliyor" diye konuştu.

• Beğen
Tepkiler: chakır66, Lina_TR, Esendağlı ve 2 diğerleri

DirtyNiqqa

DirtyNiqqa

Üye
Bu çiçekten ananemde de war... Yalovalıyız.. Orda yetiştirdi ananem gerçekten de ezan okununca açılıyor çicek :)

alfonso_edishon

alfonso_edishon

Üye
allah razı olsun kardeşim

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
video felan varmı bu tur şeyleri mutlaka videoya almak lazım

abdulk4dir

abdulk4dir

Üye
Allah Allah ezanın hikmeti işte

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Allah(cc)ibret almamız için bize herlü imkân tanıyor ama insanoğlu görmemekte ısrar ediyor.Teşekkürler kardeşim

X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
    Konu Sahibi

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
Rabbimin yüce kudretini ve bize vermek istediği mesajı anlamamız lazım..

çeşnibahar

çeşnibahar

Üye
çok güzel yaf.. :hmmm teşekkürler.. ;)

X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
    Konu Sahibi
Rica Ederim.:oke:

Lina_TR

Lina_TR

Üye
Bizim köydeki bahçedede var akşam ezanında açardı bende izlerdim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...