Experia j android 4.1.2 (11.2.a.0.21) güncellemesi (boot kilidini açmadan)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

esivritepe

Üye
    Konu Sahibi
Experia j android 4.1.2 (11.2.a.0.21) güncellemesi (boot kilidini açmadan)
Merhaba bilindiği üzere experia j için Android 4.1.2 Jelly Bean sürümü mart ayının ilk haftası yayınladı sony sitesinde her ne kadar 11.2.A.0.21 versiyonu yayınladı görünsede ben pc company yada sony update service programları ile güncellemeyi alamadım (telefonunuz güncel diyor) ve biraz araştırdıktan sonra atmanın başka bir yolunu buldum.
Eğer sizde alamadıysanız aşağıdaki adımları takip ederek telefonunuzu güncelleyebilirsiniz.

1-İlk olarak flashtool programını indirip kurunuz.
...com/dl/199792279/20b2380/flshtl.exe.html
2-İkinci işlem olarak aşağıdaki linkten güncel versiyonu indiriyoruz.
.....com/dl/199815381/eb6982b/ST26i_11.2.A.0.21_No_brand_ITA.ftf.html

3-İndirdiğimiz 'ST26i_11.2.A.0.21_No brand ITA.ftf' isimli dosyayı
'C:\Flashtool\firmwares'klasörünün içine kopyalıyoruz.

4-Telefonu kapatıp usb kablosunu bilgisayarınıza takın sonra ses kısma düğmesine basılı tutarak usb kablosunun diğer ucunu telefonunuza takın 5 saniye sonra ses kısma tuşunu bırakabilirsiniz.

5- 4. adımdan sonra bilgisayarın telefonun sürücüsünü tanıması için biraz bekkleyin Flashtool programını çalıştırın ekranda device connected yazısını görünce sol üst köşedeki flash tuşuna basın çıkan ekranda değişiklik yapmadan ok butonuna basın. 1. resim
h-t-t-p://f1303.hizliresim.com/17/t/lftwb.jpg

6-Açılan pencerede device listesinde st26i satırının seçili olduğuna emin olun ve ok tuşuna basın. 2. resim
h-t-t-p://a1303.hizliresim.com/17/t/lftz8.jpg

7-Bir süre sonra program usb kablosunu telefondan çıkarmanızı ve ses kısma tuşuna basarak tekrar takmanızı isteyecektir.

8-Usb kablosunu tekrar taktığınızda yükleme işlemi başlar ve bitene kadar telefona yada bilgisayara müdahale etmeyiniz.

9- İşlem bittikten sonra kabloyu çekin ve telefonunuzu açın ilk açılışı biraz zaman alacaktır ve açıldıktan sonra da telefonunuz bir iki defa yeniden başlatmanızı isteyecektir bu işlemlerden sonra telefonunuz kullanıma hazırdır.

... yerler hotfile olacak :(
Not: Ben kendi telefonumu yaptım kullanıyorum sorun yaşamadım ama bu sizinde yaşamayacağınız anlamına gelmez bu tür işlerde risk olduğunu hiçbirzaman unutmayınız. Olası bir sıra dışı durum da
h-t-t-p://software.sonymobile.com/install_packs/Update_Service_Setup-2.13.2.40.exe
adresindeki programı indirin ve programın içindeki yönergeleri takip ederek eski versiyonunuzu yeniden aktif edebilirsiniz.

hisar0770

Üye
linkler görünmüyor flash tool vs yardımcı olursan sevinirim

esivritepe

Üye
    Konu Sahibi
linkler görünmüyor flash tool vs yardımcı olursan sevinirim

...com/dl/199792279/20b2380/flshtl.exe.html
başta iki tane nokta var ya oraya hotfile yazman gerekiyor forumda aktif olmadığım için link veremiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...