Duyuruyu Kapat

Evlilikte İdeal Çift misiniz?

 • 2 Aralık 2008
 • 9015 Okunma
 • 0 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Çiftlerle yapılan görüşmeler sonucu elde edilen bilgilere göre aşağıdaki kişilik özellikleri evlilikte doyumu ve uyumu...
  • Erkekte sıcakkanlılık, sosyal ilişki kurma isteği arttıkça evlilikte uyum azalıyor. Erkeğin makbulü, evin dışında fazla ilişkisi olmayanı. Kadın için sıcakkanlılık uyum faktörleri içinde sayılmıyor bile.

  • Strese tolerans her iki cins açısından önemli. Eksikliği sorun çıkarıyor.

  • Enerjik, canlı ve hayatiyeti yüksek erkek ve kadın ideal. Ama erkekler için bir paradoks var: Hem canlı hem sosyal ilişki yoksunu olacak, evden ayrılmayacak!

  • Kendini sorgulama her iki cinste ne kadar yüksek olursa, ilişkide uyum o kadar azalıyor.

  • Gergin erkek evliliği zora sokuyor.

  • Bir grup içinde olmak temel ihtiyacı olmamalı. (Erkekte bu ihtiyaç yüksek olduğunda, eşi kendisinden uzaklaştığını düşünüyor)

  • Yeniliğe açık olmalı. Ama fazla değil. Aşırı yeniliğe açık olmak erkekleri, geleneğe, düzene, otoriteye hatta evliliğe tepkiye yöneltir.

  Mutlu beraberlikler için birkaç öneri

  [SIZE=+0]Duygusal iniş çıkışları yoğun olan ve uzun süren kadınlar bir endokrinoloğa (hormon uzmanı) başvurmalı.[/SIZE]

  Eşleri ‘ayın muayyen günlerinde’ yoğun ve şiddetli iniş çıkışlar gösteren erkekler, bu süreçte yaşananları anlayışla karşılamalı.

  Kadınlar bazı kokuları hiç de çekici bulmayabilir. Bu onların beyninin kokulara daha fazla hassas olmasından kaynaklanır! (Erkekler deodorant kullanmayı ihmal etmeyin!)

  Saygı duyduğunuz ve beğendiğiniz özellikleri olan bir erkekle evlenin. Böylece ‘kimyamız çok tutuyor’ safhası geçtikten sonra yeterli miktarda endofin salgılamaya zemin yaratırsınız. Bu da sizi epey idare edecektir.

  Sizin için ideal eşinizde başarı isteği veya görünüş önemli ise, kandırılmadığınızdan emin olun. Çevreden ve arkadaşlarından ipuçları almaya çalışın.

  Herhangi bir uzlaşma girişiminin içinde mutlaka kadınlar bulunmalıdır. Erkeklerin işi kestirip atma eğilimine karşı, onlar konuşma ve ilişkiyi kotarma eğiliminde olacaklardır.
   


  Yazan: jöly
Yüklüyor...
Benzer Konular - Evlilikte İdeal Çift
  Mutlu çiftlerin yatak sırları Evlilik - Söz - Nişan 3 Kasım 2014
  Yurtdısı umuduyla Sırf Formalite icabı evlilik yaparmıydın?? Evlilik - Söz - Nişan 20 Temmuz 2014
  evlilik Evlilik - Söz - Nişan 19 Mayıs 2014
  Akraba Evliliği Sakıncaları Evlilik - Söz - Nişan 21 Mayıs 2013
  Mutlu Evlilik İçin Öneriler Evlilik - Söz - Nişan 10 Nisan 2013
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/09/2017 - 20:50