Evleneceğin Kadını Görmek

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
Evleneceğin Kadını Görmek

Muhammed İbnu Mesleme radıyallahu anh anlatıyor: "Ben bir kadınla evlenmek istedim ve kadını gizlice görmeye çalıştım. Sonunda onu kendi hurma bahçesinde gördüm."
Bu açıklaması üzerine, kendisine: "Sen Resulullah'ın ashabından olduğun halde bunu yaptın mı?" diye ayıpladılar.

O da şöyle cevapladı: "Ben Aleyhissalatu vesselam'ın "Allah bir kimsenin kalbine bir kadınla evlenme arzusu attığı zaman, ona bakmasında bir beis yoktur!" dedi

• Beğen
Tepkiler: Dede

KayraBey

KayraBey

Üye
Efendimiz müsade ettikten sonra sorun yoktur.

• Beğen
Tepkiler: nazlican

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
aynen öyle gercektenn.. snra namuslu eş babaları gibi adam gibi adam istyrlar.. halbuki önce sen namuslu ol adam gibi adam ol ki snra öyle biri iste..

• Beğen
KayraBey

KayraBey

Üye
aynen öyle gercektenn.. snra namuslu eş babaları gibi adam gibi adam istyrlar.. halbuki önce sen namuslu ol adam gibi adam ol ki snra öyle biri iste..
Rabbim özümüze dönmeyi nasip etsin inşallah.Yıllarca flört edip evlenenlerin sonu genelde hüsran oluyor.Tadı alınacak bazı şeylerin zamanı vardır.Özeldir ve bu zamanı beklemek en iyisidir.

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
RABBİM hayırlı insanlarla karşılaştırsın ve şeytana uydurmasın.çok güzel konuştun gerçekten

• Beğen
KayraBey

KayraBey

Üye
  • Beğen
Tepkiler: nazlican
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...