Evinize Çektiğiniz Ethernet Kablosunu Evinizde Wirelessa Çevirin

Sponsorlu Bağlantılar

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
    Konu Sahibi
Evinize Çektiğiniz Ethernet Kablosunu Evinizde Wirelessa Çevirin
Uzun Zamandır bu Aparatı aıyordum. Sormadığım İnsan Kalmadı Hatta Bir Çoğu Böyle Birşey daha piyasada yok dedi. Ama Saolsun İnternet Yine İmdadıma yetişti.
Şimdi Buraya yazmak İstedim ki benim durumuma Düşen İnsan olursa burdan Faydalansın Zaman kaybetmesin.

Evinde DizÜstü Bilgisayarı Olan ve Normal Modem'e sahip (marka,model önemli değil) Kişiler bu aparatla evin heryerinde İnternet Erişimi oluşturabilir, hatta Komşusuna Gittiği zaman bile İnternetine bağlı kalabilir. Bunun İçin Bunu almanız yeterli. Dizüstü'sü Wireless özelliğe sahipse mesele yok Değilse Usb Anten Alarak Bu Özelliği Kazandırabilir Dizüstü'süne

Cihazımızın Adı : AIRTIES AP300 54 Mbps ACCESS POINT
<div align="center"></div>

Kullanım Alanları
1. Modem değiştirmeden ekonomik bir şekilde kablosuza geçme fırsatı&#33;
Daha önceden kablolu ADSL modem aldıysanız, uygun fiyatlı bu kablosuz kit ile internet erişimizi kablosuza dönüştürebilirsiniz. Böylece ev ya da ofisinizin herhangi bir alanından dilediğiniz an internete bağlanabilir, e-maillerinizi gönderebilir veya internette sohbet edebilirsiniz.

2. Ethernet portlu her modeme kolayca eklenebilme özelliği

AirTies Kablosuz İnternet Kiti&#8217;nde bulunan AP-300, ethernet portu olan her marka modeme kolayca eklenebilir. Ap-300&#8217;ün Telnet ve TFTP desteği sayesinde uzaktan yönetilme seçeneği de vardır. Ürünlerin içindeki açıklayıcı Türkçe Kullanım Kılavuzları sayesinde kolay kurulum imkanı sağlanır.

3. 253 Kullanıcıya Kadar İnternet
Mevcut modeminize AirTies Kablosuz İnternet Kiti&#8217;ni ekleyerek, tek ADSL hattı üstünden elde ettiğiniz internet erişimini kablosuz bir şekilde 253 kullanıcıya dağıtabilirsiniz. Kitin bu özelliği sayesinde, evinde birden fazla bilgisayar kullanımıma geçecekler yada ofisini büyütmek isteyenler extra bir yatırım yapmak zorunda kalmaz.

4. Mesh Özelliği ile Genişletilebilir Kablosuz Ağ İmkanı
AirTies Kablosuz İnternet Kiti&#8217;ni kurduktan sonra sadece AirTies AP-300&#8217;de bulunan Mesh Teknolojisi ile ofisiniz ya da evinizdeki kapsama alanını arttırabilir, kablosuz internetin kablo çekilemeyen merdiven, asma kat gibi mekanlara kadar yayılmasını sağlayabilirsiniz.

5. Kablosuz ağa X-Box, Oyun konsolları, printer gibi cihazları ekleyebilme fırsatı
Oyun düşkünü olanlar ethernet arayüzü olan konsollarını kablosuz ağa dahil edebilirler. Ayrıca ofis ve evlerde kullanılan ethernet printer, linux ve Macintosh gibi kablosuz adaptör takılamayan cihazlar AP-300&#8217;ün &#8220;köprü&#8221; özelliği ile kolaylıkla kablosuz ağa dahil edilebilir.

Teknik Özellikleri

* 802.11g/b 54 Mbps iletişim hızı
* Mesh Teknolojisi ile geniş kapsama alanı
* Kablosuz güvenlik: WPA ve 64/128 bit WEP şifreleme
* ETSI 2400 MHz&#8217;den 2483.5 MHz&#8217;e kadar (3&#8217;ü örtüşmeyen 13 kanal)
* IEEE802.11g, IEEE802.11b, IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE.802.11x, WPA
* Dış mekanlarda 400, iç mekanlarda 100 metre
* Duvara monte edilebilme özelliği
* Düşük voltaj problemlerine son veren özel güç adaptörü
* DHCP Server
* Roaming Desteği
* RJ45 slot
* Win9x, ME, 2000, XP
* 85mm x 28mm x 135 mm
* 3 yıl garanti

Evet Şimdi bu aparat hakkında daha fazla Bilgi Sahibi olacağınız siteleri yazayım. Diğer Türlü eklemek Çok Zaman alır.

İnceleme-Makale

Fiyat ve Satın alınabilecek Siteler

tameriscen

Üye
iyide wireelees modem alsak aynı fiyata gelir.
hatta 4 tanede ethernet çıkışımız olur. alet çok pahalı.
ancak evinde normal modem olupta wireless modem almak gereksiz olanlara.

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
    Konu Sahibi
Zaten bu cihaz seninde son cümlede belirttiğin gibi durumlarda ve kapsama alanını genişletmede kullanılıyor.

_BECK_HAM_

Üye
tekrar verdiğin bilgiler için tskler..

mk148a

mk148a

Üye
ben birşey soracağım bu aletle mesela 100m uzaktaki bir modemdeki baglantiyi taşıyabilirmyz kapsama alanını artırmak istiyorum airties modemim var buna erişim noktası olarak direk atayabilirmiyim mesela benim odamdan wireless çekmiyor fakat salonda güçlü çekiyor aleti salona kurup salondan mesh ozelligiyle kapsama alanini arttirma şansım var mi

Hüzünyılı

Üye
eyvalla net ve güzel bir ifade ile anlattınız teşekkürler :oke:

karagg

Üye
ben birşey soracağım bu aletle mesela 100m uzaktaki bir modemdeki baglantiyi taşıyabilirmyz kapsama alanını artırmak istiyorum airties modemim var buna erişim noktası olarak direk atayabilirmiyim mesela benim odamdan wireless çekmiyor fakat salonda güçlü çekiyor aleti salona kurup salondan mesh ozelligiyle kapsama alanini arttirma şansım var mi

access point in öncelikli amacı budur zaten var olan internet bağlantınızın menzilini arttırmak..
istediğiniz özellikler de bir cihaz

emre_53_fb

Üye
155 lira fiyat yazıyo buna bu kadar para verecek olan gider 4 portlu kablosuz modem alır zaten

gsyaso

Üye
..........

chakır66

chakır66

Üye
teşekkürler

nfsnihat

nfsnihat

Üye
bizim apartmanın interneti var, her eve birer ethernet kablosu çekmişler. bende normal wireless modemin ethernet çıkışına bağladım. herkes olmaz dedi hub lazım dedi. mantıken olmaması gerekiyordu, ama oldu ! :d: eğer modemden bağımsız ethernet kablonuz varsa 20-30 liraya dandik bir wireless modem alın. dağıtıcı özelliği olmasa bile oluyor. tek portlu.ethernet girişine ağ kablosunu taktığınız anda paylaştırıyor interneti... düşünün evimde telefon hattı yok :D

byilmazZ

byilmazZ

Üye
Teşekkürler ama masaüstü bilgisayarlar için bir çözüm yok mu acaba?

hxs

hxs

Üye
teşekkürler

oorcun

Üye
yuhhh! 155 lira verılmez o alete

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
sağol bilgi için

oorcun

Üye
ço0o0o0ok tşk arkadasım

bombalisaldiri

Üye
dediğin şey mümkün diil.

--------------- Ekleme ---------------

bizim apartmanın interneti var, her eve birer ethernet kablosu çekmişler. Bende normal wireless modemin ethernet çıkışına bağladım. Herkes olmaz dedi hub lazım dedi. Mantıken olmaması gerekiyordu, ama oldu ! :d: Eğer modemden bağımsız ethernet kablonuz varsa 20-30 liraya dandik bir wireless modem alın. Dağıtıcı özelliği olmasa bile oluyor. Tek portlu.ethernet girişine ağ kablosunu taktığınız anda paylaştırıyor interneti... Düşünün evimde telefon hattı yok :d

bu dediğin mümkün diil dostum...

protrojen

Üye
Tp-Link'in 40-50 kablosuz routerleri aynı işi yapıyor. Airties'in ürünleri çok pahalı. Üstelik yıllardan beri bu işi yapan kablosuz routerler var, bunun için bu kadar kafa yormaya gerek yok dostum.

Üst Alt