Eurovision

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mayday_

Üye
    Konu Sahibi
Eurovision
böyle iş olurmu yaw yunanistan eurovision finallerinde bizim karadeniz bölgemize özgü olan horon'uda kendi üstüne alıp kendi gelenekleri gibi gösterdiler

bi kemençe'yi sahiplenmemişlerdi onuda sahiplendiler zaten şarkıları avare parçasına benziyo

a21a

a21a

Emekli Yönetici
şarkı güzel ve iddialı. söylediklerinde çok haklısın dostum. nasrettin hocayı ve karagözü de çalmak istemişlerdi. ama kabahat onlarda değil bizde. değerlerimize sahip çıkamıyoruz. şarkının müziği hep başka bir melodiyi çağrıştırıyor yani...

ardaca

Üye
kemençe olmasın???

mayday_

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by ardaca@May 21 2005, 11:45 PM
kemençe olmasın???
[post=61012]Quoted post[/post]​
anladıysan sorun yok... :iyi:

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Bence yunanlıların şarkıları güzeldi... ;)

Hatta söyleyene aşıl oldum diyebilirim... :wub:

deniz_trk

Üye
en güzel şarkı yunanistanındı
ayrıca sonuncu olmadığımız için çok şanslıyız

Hacker515

Üye
Ben en çok İngiltere'yi beğendim....

jackjack

jackjack

Üye
bencede sonuncu olmadığımız için şanslıyız hele gülserenin yüzünü öyle boyatıp şuhursuz bi şekilde her puan alışımızda yırtınması deli etti zati beni türkiye için kötü bir reklam bence çok utandım yunanlıların şarkısını ilk defa final gecesinde dinledim ve yanımdaki arkadaşlara bunlar kesin birinci dedim ewt dedim bunu...

Hacker515

Üye

Eurovision 2005
İstediğiniz Şarkıyı İndirin...

Ben İsrail ve United Kingdom'u indirdim.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Ya zaten olay politik yoksa biz nerede toplayacaz 80 puanı... 80 değil 8 puan bile alamayız....

Ayrıca Yunanlılara 12 puan vermemize rağmen bize 1 puan bile vermediler..

Aklıma şu geldi.. Ayıdan post Yunandan dost olmaz...:(

the_patriot

Üye
Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen 50. Eurovison Şarkı Yarışması'nda Türkiye'ye temsil eden Gülseren 'Rimi Rimi Ley' adlı şarkısıyla 92 puan toplayarak 13'üncü olabildi.

50. Eurovison Şarkı Yarışması'nda zafer, açık farkla Yunanistan'ın oldu. Yunanistan'ı temsilen katılan Helena Paparizou, söylediği 'My Number One' şarkısıyla 230 puan toplayarak birinci oldu. Malta 192 puanla ikinci ve Romanya ise 158 puanla ise üçüncü sırayı aldı.

Gülseren, şarkısına dikkat çekici kıyafetlerin yanı sıra davul ve tef gibi çalgı aletleriyle eğlenceli bir hava oluşturdu. Kiev Spor Sarayı'ndaki binlerce Ukraynalı, Gülseren'e çok büyük ilgi gösterdi. Konser salonunda Gülseren ve ekibi coşkuyla alkışlandı. Gülseren parçasının sonunda Türkçe, İngilizce ve İspanyolca teşekkür etti. Türkiye geçen yılki yarışmada 195 puanla dördüncü olmuştu. Türkiye bu yıl elde ettiği 13'üncülükle önümüzdeki yıl ön elemeden geçecek. Yunanistan'daki yarışmada Türkiye, yarı finali geçerse finalde yarışmaya hak kazanacak.

HANGİ ÜLKELER BİZE OY VERDİ
Fransa 12
Hollanda 12
Almanya 10
Belçika 10
Arnavutluk 8
Danimarka 8
Bosna 8
Avusturya 7
İsviçre 6
Makedonya 4
Bulgaristan 3
Romanya 3
İngiltere 1

slayer

Üye
en güzel isviçre ydi tüğlerim diken diken oldu dinlerken
zaten ilk çeyreği birinci bitirdilerdi de sonradan puan vermediler

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Dikkat ederseniz bize puan veren ülkelerde Türkler yaşıyor genellikle onların oyları.. Yoksa bize oy bile çıkmazdı.. :(

the_patriot

Üye
Originally posted by van_hoijdonk@May 22 2005, 01:06 PM
Dikkat ederseniz bize puan veren ülkelerde Türkler yaşıyor genellikle onların oyları.. Yoksa bize oy bile çıkmazdı.. :(
[post=61244]Quoted post[/post]​

dediğin gibi o oyları gönderenlerde türktü bu da "0" çektik anlamına geliyo gibi

ibret olsun !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zoom

Üye
zaten şarkı kötüydü o ne öyle rimi rimi rey :D

böyle olacağı en başından belliydi zaten Yunanistanda hak etti

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Bence hakeden 1. oldu diye düşünüyorum ve Yunanistan'ın birinciliğini haklı buluyorum..

the_patriot

Üye
bir kaç halk yorumu daha ,

rezalet
ülkemizde müzik patlaması yaşanırken bu şarkıyı ve şarkıcıyı nerden bulmuşlar.Ülkemizin reklamından dolayı 13. olduk iyi kıyak geçtiler bize.bukadar eleştirileri kulak arkası eden insanlar bizi dün rezil etti.pop stara bile katılsaydı sonuncu olurdu.neden halkın düşüncesi bu yarışmalarda bu kadar ihmal ediliyor

beklenen birincilik

herzaman ki gibi yine siyasi davrandı ülkeler.kendi ülkesi tarafındanbile destek görmeyen şarkımızın üst sıralarda olması beklenemezdi.ama beklenen oldu.hak eden kazandı.maltanın hiç bir grup çalışması olmadan gelen 2.liği en büyük başarıdır.uzun bir süre daha üst sıralarda olamayız herhalde

Daha kötüsünü de gördük ama bu da yeterince kötüydü

Ne oldugu bile anlasilamayan yanlislarla dolu kulaklari tirmalayan kötü bir beste, sürekli detone ve yetersiz bir ses, 13. lük bile mucize! Bir müzisyen olarak utanç duydum, muhtesem sanatçilarimiz varken, muhtesem eserler yazabilecek potansiyelde müzik adamlarimiz varken böylesi bir seçim, TRT'nin büyük ayibidir. Biz Sertab ile birinci oldugumuzda TRT'nin aklinin basina gelmis olmasi lazimdi ama yine eski yillarda yaptiklari hatayi yapmaya basladilar. Müzikten anlamayan insanlara seçim yaptirilirsa olacagi budur. Önümüzdeki sene bu seneki yarismadan kendilerine ders çikarip, düzgün bir eser seçsinler, kimsenin bizi bu denli rezil etmeye hakki yok. Profesyonel bir ses ve profesyonel bir beste ile Eurovision'a gitmeyeceksek, bir daha hiç katilmayalim daha iyi

saksuka

bu rezalet parçayi bu kadar allayip pullayip sonunculuktan ancak 13 e çikarabildiler. illa türkçe yarisacaklarsa saksuka gibi bir parça gitsin. ingilizceye dönerlerse nez gitsin. hem ingilizcesi güzel hem kendi hem dansi. profösyönel bir parça ve sahne sovuyla harika olur.

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
Originally posted by Gokhan43@May 22 2005, 01:17 PM
Bence hakeden 1. oldu diye düşünüyorum ve Yunanistan'ın birinciliğini haklı buluyorum..
[post=61258]Quoted post[/post]​
Arkadaşlar sizde hiç mi kulak yok ya bizim parça bile on çeker yunanlıların parçasına ne kadar da iğrenç my net te izleyerek dinledim. Sanırım sizler Türkiyenin söyediği parçayı çok salakça bulduğunuz için o parçadan daha salakça olan bir yunan parçasını beğeniyorsunuz, protesto ediyorsunuz sanırım. Allah Allah bu iğrenç parçanın neresi güzel ya hayret birşey böyle oldum yani ==> :wacko: :P :haha: :lol2:

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Jakeden 1. oldu ama biz 13. Olmayı beli hak etmedik.. :D

slayer

Üye
yunan akrabanızmı varda yunanların şarkısını seviyonuz :off: :off: bence berbattı şarkıları, hem de bize 0 puan verdiler. isviçre 1 olmalıydı :'(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt