Et Yiyen Örümcek Sarı Ömer

Sponsorlu Bağlantılar

BYFECI

BYFECI

Üye
    Konu Sahibi
Et Yiyen Örümcek Sarı Ömer
Kuzey Irak ve Hakkari de sıklıkla görülen bir yaratık (et yiyen örümcek olarak adlandırılsada tam olarak örümcek türü değil)

Özellikle Kuzey Irak ve çevresinde bulunan bir örümceğe benzeyen ABD li askerlerin değimiyle "camel spider" (deve örümceği), Hakkari dağ komado tugayında bulunan askerlerin değimiyle "sarı ömer"... Örümceğe benzesede tam bir örümcek değil bu canlının iki ağzı 10 bacağı var ve et ile besleniyor... Diğer canlılar akrep gördüklerinide saklancak delik ararken bizim sarı ömer akrep yiyor.... Türkiyede yaygın olarak bilinmediği için herhangi bir ad konulmamış sadece "et yiyen örümcek olarak" yada camel spiderin tercümesi " deve yada çöl örümceği... Ama ben bizim askerin kullandığı ismi kullanmak istiyorum "SARI ÖMER"

İşte bu dönem ABD i askerlerin olduğu kadar kahraman mehmetçiklermizede musallat olan "sarı ömer"

Yetişin bir sarı ömerin boyutu yetişkin bir insan eli kadardır. 42 numara bot ile üzerine basıldığında bacakları dışarıda alabilecek kadar büyüktür.

Irakta ABD askerlerini çektikleri fotoğraf.. Resimde iki sarı ömer var biri diğerini kuyruğunu ısırmış durumda

Güçlü çeneleri, doymak bilmez iştahları ve hızları, öldürmek için yaratıldıklarını kanıtlıyor. Çölün bu saldırgan sakinlerinin avları arasında böcekler, kemirgenler, kertenkeleler, yılanlar ve hatta küçük kuşlar bile var...

Sarı ömer tarafından sokulduğunuzu bile anlamayabilirsiniz..Çünkü öncekle dişleriyle deriyi uyuşturup deldikten sonra içeriye eti sıvılaştıran bir sıvı enjekte ediyor.. Daha sonra et kıvamına gelince afiyetle yiyor...

İşte sarı ömer tarafından bazı ısırılma vakaları:

Parmaktan Isırılma
3 gün sonra

6 gün sonra

9 gün sonra

Bacaktan Isırılma
2 gün sonra

5 gün sonra

9 gün sonra

• Beğen
Tepkiler: Dede

KayraBey

KayraBey

Üye
Kol ve bacak kesiliyor galiba nedir bu böyle abov çok fena !

Metin137

Metin137

Üye
nasıl bir yaratık ya soktuğunu ete dönüştürüyor inşallah bizim buralarda yoktur bundan :kac:

CABBAR

CABBAR

Üye
Peki tedavisi var mı ki bu yaraların

CABBAR

CABBAR

Üye
dikkatli olmak lazım öyleyse abi

avast

avast

Üye
bu nedir abi nasi bi zehir nasi bi enzim bir ayda insan yok olur o zaman

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
[video=youtube;7HDwqcgPpTg]http://www.youtube.com/watch?v=7HDwqcgPpTg[/video]

• Beğen
Tepkiler: comando_legend
hikmet366

hikmet366

Üye
sabah sabah midem kaldı bu ne ya böyle bir örümcekmi olıur ya yaratan allah yapıyor napcan inşallah buralarda yoktur .

serecans

serecans

Üye
böcük adam

o ne öyle ya

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
bu ne biçim bi böcüktür ya

emreolol

Üye
la boyle oruncenk oldugunu biliyodum ama boyle bisey yapabilecegini tahmin edemedim

-efşan

-efşan

Üye
Resimlerin doğruluğu muallak olsa da sonuçlar doğru. Tehlikeli bir hayvan.

MrExpert

MrExpert

Üye
:oha:

ahmetkartal

ahmetkartal

Üye
pek inanmadım ayak resmen bitmiş durumda. Eğer bu doğruysa bunun zehrini kurşun yapımında kullanamazlarmı

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
inşallah bizim buralarda yoktur çok tehlikeli.

esokmen

esokmen

Üye
omer cip kotu durumlara getiriyor

rpg7

Üye
bende askerlğimi şırnak ve kuzey ırakta yaptım gerçekten çok vardı bunlardan adam yiyecek gbi duruyolar gerçekten sade otaraflarda deyil ben bayburtluyum bızm ordada çok bunlardan

Üst Alt