Esnafın Tutturabildiğine Tutturarak Hayatta Kalması

ömer talat katı

ömer talat katı

Deneme Mod.
    Konu Sahibi
Merhaba, bugün yaşadığım bir olayı ve bu olaya bağlı görüşlerimi anlatacağım. Sizin de fikirlerinizi bekliyorum.

Olay Samsunda Yaşanıyor.
Bu sabah monitörümün VGA kablosunun bozulduğunu fark ettim ve bir kablo almak üzere çarşıya indim. Bazıları diyebilir ki neden internet üstünden almadın ? Cevabım bilgisayarımda bitmesi gereken bir muhasebe yazılımı projesi vardı ve bir dahaki güne yetiştirmem gerekiyordu. Yani acelem vardı.
Esnafları gezmeye başladım . ilk dükkana girdim.

BEN=Merhaba elinizde 1.5 metre VGA kablosu var mı ?
ESNAF = evet var
BEN=kaç TL
(esnaf fiyatı sorduğumda malını çıkarttı ve anlatmaya başladı . Öyle iyi böyle iyi alman malı internette 100 lira diye salladı. kablo da ince ve kıytırık bir kablo üstelik ikinci el.)
ESNAF= 50 TL
BEN = ÇOK PAHALI DÜN 10 LİRAYDI BUNLAR
ESNAF=DOLAR ÇOK PAHALILANDI VALLA ESKİSİ KADAR KAZANMIYORUM 3 LİRA KARIM VAR
BEN=DAHA DÜN 1 LİRA DÜŞTÜ EL İNSAF
ESNAF=DOLAR 7.50 7.50 3 LİRADAN ÇIKTI BURAYA
BEN=ONA KALIRSA 1.250.000.000 DEN DÜŞTÜ SONRA PARA KAZANAMIYORUM DİYORSUNUZ MÜSTEHAK SİZE.
...
Arada böyle böyle tartıştık.

ESNAF=HADDİNİ BİLDİRİRİM SANA O.......Ç......
BEN = GEL BİLDİRSENE AHLAKSIZ HERİF
ESNAF BANA KÜFÜR EDEREK SALDIRDI KISA BOYLUYDU ALLAHTAN VURDUM İNDİRDİM :) DUDAĞI KANADI BİRAZ O KADAR.

Ayrıca daha önce Eski lcd bir monitörü 400 liraya satmaya çalışıyordu.
1 GB Ramli kasaya hakeza 400 tl para isteyen bir ahlaksızlığa sahip mahalle esnafı

BUNDAN SONRASINI ANLATSAM 3 SAYFA YAZI OLUR. FİYATLAR ORTALAMA 40-80 TL ARASINDA DEĞİŞTİ.O ARSIZLIK VE UTANMAZLIK DEĞİŞMEDİ.

Günde 3 kişiye tutturup yevmiyeyi çıkarıyorlar. Ben de elimden geldiğince bu ahlaksızlara para kazandırmıyorum .Kabloyu gittim vatandan aldım 20 liraya taş gibi kablo hem garantili.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Efe Yakup Karahanlı, gonyalı ve DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye

Esnafın Tutturabildiğine Tutturarak Hayatta Kalması​

Başlık her şeyi anlatıyor zaten arkadaşım.
Bu ülkenin suyundan mıdır nedendir bilinmez insanı kötü, insanı hırsız... uzar gider, bu hale nasıl gelindi onu irdelemek lazım.

Yaşadığın tatsız olay için ayrıca geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: Efe Yakup Karahanlı, gonyalı ve ömer talat katı

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt