Ergenlik Ve Boy (Yaş 16)

• 20 Temmuz 2014
  • 1302 Okunma
  • 26 Cevap

1. Abiler 16 yaşındayım boyum 160cm
    Anne : 150
    Baba: 160 , 167 felanmış önceden
    Abim: 174 arkadaşlar boyla ilgili sorum abimin boyuna yetişebilir miyim?
    Arkadaşlar 1, 1.5 aydır göbek etrafı kıllarım belirmeye başladı bıyıklarım hafiften sertleşti ama az herhangi bi forumda göbek kılları çıktıgında ergenlik bitmeye yaklasmıstır diyo
    sizce öylemedir arkadaşlar ?
    Yardımlarınız için teşekkürler...

Yazan: a.ates10
    Son düzenleme: 20 Temmuz 2014
  2. 21 yaşına kadar sürer ergenlik. Ergenlik 3 aşamadan oluşuyor. O senin ilk ve ya ikinci aşama bitmiştir. Boy hakkında, bol bol,süt iç. Basketbol oyna. Ama uzamama ihtimalin var.Tabi 1.80 olma ihtimali de var.

Mobil cihaz ile gönderdi
    a.ates10 bunu beğendi.
  3. Tşekkürler :)

Son düzenleme: 20 Temmuz 2014
  4. İnşallah Uzarsın Kardeşim Ne Dİyeyim Ki Şimdi Ama Kafay Takma Boyun Gayet Yeterli :spr

5. Bence gerçekleri saklamak daha kötü. 160 cm yeterli değil yani. Ama 5 yılı var. Bence 170'i geçer ama sabır gerekir.

6. neyi yetersiz ki :bilmm

7. ben 187 felanım, belki daha fazla. Yani 160 kısa olur ya. Bana öyle geldi. Belki benim boyumdan dolayı bana çok kısa gelmiş olabilir ama bilmiyorum.

8. Sut ve sut urunlerini yiyorum akisinia birakalim artik napak ;)

Mobil cihaz ile gönderdi
    ByKatre bunu beğendi.
  9. Ama yani arkadaşa şunları çok rahatlıkla önereyim.

Boy için 3 şey; Basketbol(Zıplama yani başka bir şey yok..zıplasan de yeter :D) - Süt - Uyku..

Erken kalk, erken yat. Uykunu al. Kahvaltından, gününden sütü eksik etme. Zıplama egzersizleri yap sürekli.

ByKatre ve a.ates10 bunu beğendi.
  10. sende maşallah Allah nazarlardan saklasın :D

a.ates10 bunu beğendi.
  11. Aynen :))

Mobil cihaz ile gönderdi
    ByKatre bunu beğendi.
  12. sağol da daha 17 yaşındayız yani bizde, arkadaşla aramızda 1 yaş fark var. O yüzden öyle söyledim :D

ByKatre bunu beğendi.
  13. vala daha uzayacagini pek.sanmam herkeste olmasada cgu kiside anne baba uzun olursa cocukta uzun oluyor mesela.benim.annem babam 1 60 falan ben 24 yasindayim 1.75 im.tabi bunda erken calismamin ezilmeninde payi var ama anne baba boyuda onemli bu konuda

Mobil cihaz ile gönderdi
  14. daha uzamaz en fazla 10 cm uzar cocuga umut vermeyin bsuna gen konusu iste burda ortaya cikiyor

Mobil cihaz ile gönderdi
  15. Umut vermemek imkansız. 175cm zaten çok normal bir değer. Genlerle alakalı olsa da hala uzama ihtimali var. Sonuçta 21 yaşına kadar boyu uzar diyorlar. Ha uzamayadabilir, o ayrı mesele ama umut verilebilir. Ayrıca tavsiyelerimi uygularsa ve öyle ağırlık felan çalışmazsa fazla zorlamassa bence rahat uzar 15 cm 2-3 yıl içinde

16. Ben 17 yasimdayim 1.86 boyundayim kardes uzarsin diye dusunuyorum merak etme fazlada kafana takma uzamak icin hic bir sey yapmadimda akisina birakdim

Mobil cihaz ile gönderdi
  17. Aynen ama bence arkadaş akışına bırakmasın. Yani uzamak için yapılabilecek her şeyi yapsın.

18. 1,75 cmden uzunsanız bayım dünyanın %83 unden uzunsunuzdur

Uygulamaaaaa

19. 160 kısa çünkü 160tan uzun olan kız sayısı bir hayli fazla,ama anlamadığım baban 167ymiş sonra 160 olmuş? tam tersi olmalı

20. tabi oda dgru bedenin ezilmemesi zor altnda kalmamasi lazim

Mobil cihaz ile gönderdi
Yüklüyor...
16/10/2018 - 23:27