ePSXe v2.0.8 [Türkçe]

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2614176

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
ePSXe v2.0.8 [Türkçe]

Merhaba arkadaşlar,
Android tabanlı akıllı telefonunuzda PlayStation 1 (PS1) oyunlarını Türkçe yaptığım ePSXe TR'de nasıl oynayabileceğinizi göstereceğim.

ePSXe İLE PLAYSTATION OYUNLARINI ANDROID’DE OYNAYIN
Playstation 1 (PSX) oyunlarını Android tabanlı akıllı telefonunuzda oynamak için öncelikle ePSXe isimli emülatöre ihtiyacınız var. Bu emülatöre Google Play Store üzerinden ulaşarak satın alabilirsiniz(8.95 TL) veya aşağıda verdiğim linkten Türkçe versiyonu olan APK dosyasını indirebilir ve telefonunuza kurabilirsiniz.

ePSXe TR isimli emülatörü akıllı telefonunuza kurduktan sonra sırada PS1 oyunlarını bulmak var. Tüm PlayStation 1 (PS1) oyunlarını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. İndirdiğiniz oyunları sıkıştırılmış arşivden çıkarın ve telefonunuzda herhangi bir dizine atın.

Oyunları telefona attıktan sonra ePSXe TR uygulamasını çalıştırın. Uygulamayı çalıştırdığınızda otomatik tarama başlayacaktır ve oyunlar ekranda listelenecektir. Beğendiğiniz oyunu seçin ve çalıştırın. Hepsi bukadar.

Not: Arkadaşlar geneli Türkçe diğer yerleri ingilizcedir.TAMAMEN KENDİ EMEK VE ÇEVİRİMDİR.ALINTI DEĞİLDİR.

ePSXe TR'den Görüntüler:

İyi Oyunlar...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: AKDELİKAN, gonyalı ve By Burhann 2010

dark3434

Üye
Ne işe yarıyor bilgi rica ederim.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Konuya açıklama ve görsel ekleyiniz.
Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2614176

Silinen Üye 2614176

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

dark3434

Üye
Çok teşekkür ederim.

Morpheuz

Morpheuz

Üye
Eline sağlık önerdiğin oyunları var mı peki :)

hasanbaglan2006

Üye
Sirf Winning eleven icin bile oynanir.eyvallah

Redmi Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
turancen

turancen

Üye
Eyvallah kardeşim, zamanında oynayım diye, bir sürü ps1 iso arşiv yapmıştım, şimdi bu Türkçe program yardımı ile rahat oynarım :D
Yedek aldığım arşiv ps1 oyunlarım
silent hill 1 Türkçe yama ile
rollcage stage 2
cmr2
nfs2
nfs3
eleven futbol oyunu
daha bir sürü var :D
Eğer ps1 e oyun arıyorsanız bu siteyi mutlaka deneyin.
(sitede sağ üstte , roms iso, dan most populerde istediğin oyunu indirebilirsiniz)

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve Silinen Üye 2614176
mert bacak

mert bacak

Üye
iyi akşamlar arkadaşım tamamını türkçe yaparsan sevinirim tş

• Beğen

Silinen Üye 2614176

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Rica ederim beyler, Bu arada dahada türkçeleştirdim yakında linkini yazımda paylaşacağım beklemede kalın :oke:

turancen

turancen

Üye
Teşekkürler yeni linki bekliyorum :bira:

• Beğen

Misafir - 534610

Merhaba arkadaşlar lutfen ps1 oyunlarindan tr yamali resident evil veya tombraider serisinden biri olursa cok sevinirim cok oynamak istiyorum instagram hesabim "" sahin.aliyeff "" bende birtek silent hill 1tr var oda herkeste var sanirim .

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2614176 ve veliahht01
turkuaz_16

turkuaz_16

Üye
Eline sağlık

Da®kness

Da®kness

Üye

Fotoğraftaki Twin USB joystick'i epsxe emulatörüyle bilgisayarda PS1 oyunları için kullanıyordum. Telefonum OTG destekli. Aynı joystick'i telefonda kullanmak istemiştim. Her iki joystick'i yapılandırmada zorluk yaşadım. Problem yönlendirme tuşları ile ilgiliydi. Tuş atama adımlarını doğru şekilde yaptığım halde birinin yönlendirme tuşları (UP,DOWN,LEFT,RIGHT) çalışmıyordu. Kablolu Twin USB joysticklerin yapılandırması ile ilgili kaynak bulamadım. Ayarlarda deneme yanılma ile sorunu çözdüm. Ayarların yapılması ile ilgili kaynak arayanlar için paylaşmak istedim. Emulatörün ingilizce versiyonunu kullanıyorum. Versiyon 2.0.15

Player 1 ve 2 için yapılacak işlemler aynı

Player 1 için;

PREFERENCES / INPUT PREFERENCES / Player1 / Player1 map axis
seçeneklerine geliyoruz.

Player1 map axis sekmesine girdikten sonra en altta bulunan Hat sekmesine geliyoruz. Buradan AXIS_XY seçeneğini seçiyoruz

Player 2 için;

PREFERENCES / INPUT PREFERENCES / Player2 / Player2 map axis
seçeneklerine geliyoruz.

Player2 map axis sekmesine girdikten sonra en altta bulunan Hat sekmesine geliyoruz. Buradan AXIS_XY seçeneğini seçiyoruz.

Ekranda bulunan sanal tuşları kapatmak için;

PREFERENCES / INPUT PREFERENCES / Config screen buttons / Hide-Show Screen Buttons
sekmesine gelip Hide Buttons seçiyoruz.

Tuşları emulatöre tanıtmak için;

PREFERENCES / INPUT PREFERENCES / PLAYER 1 / PLAYER 1 MAP BUTTONS,

Aynı şekilde player2 için;
PREFERENCES / INPUT PREFERENCES / PLAYER 2 / PLAYER 2 MAP BUTTONS sekmesinden yapılabilir.

Bu fotoğrafta referans olsun

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Play Store üzerinden ulaşarak satın alabilirsiniz(8.95 TL)

Az önce aynı fiyatla satın aldım.
Yıllar geçmiş, o günden bugüne TL 3 kat değer kaybetmiş ama ücreti aynı kalmış ilginç. :gul:
Bu durum Play Store ile mi ilgili, yoksa satıcıyla mı ilgili ?, bilen varsa yazsın merak ediyorum.

Üst Alt