En iyi performans alabileceğim sanallaştırma yazılımı hangisidir ve neden?

Sponsorlu Bağlantılar

CageReis

CageReis

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
En iyi performans alabileceğim sanallaştırma yazılımı hangisidir ve neden?
İlk olarak laptop kullanıcısıyım.

- İşlemci i3
- Ekran kartım intel hd4600
- 4 gb ram var

Laptop ta ve windows 10 64 bit kullanıyorum.

1- Amaç - Programları sanallaştırmak ve portable yapmak veyahut modifiye etmek.
2- Amaç - Kendi fiziksel diskimi istediğim her yere taşınabilir yapmak ve bunu wmware ile kolayca çalıştırabilir miyim?
3- Amaç - Wmware de sanırsam single disk şeklinde portable olarak taşıyıp kullanabiliyoruz.
4- Sonuç * En öenmli sorunum bu 2. seçenek de olabilir.Bilgi sahibi olan üstadlar yardımlarınızı bekliyorum.

Sorunum genel olarak yazılım kurup sildiğim için çok sıkıntı oluyor ve pislik bırakıyor uzmanlığım olmadıgı için temizliği için uğraşım yüzde %3 gibi bir şey..
O yüzden sanal işletim sistemi ihtiyacı hissediyorum sürekli..Bu durumda Windows 10 u kurulumsuz portable bir şekilde harddiskimin bir köşesinde saklayıp ihtiyaç dahilinde boot edip wmware veya virtual box ile kullanmam gerekiyor ..

Bu işlemci ve ram ile bayağı sıkıntı yaşıyorum wware ile virtual box stabil ama bazı özelliklerinin olmaması sinir bozucu yani bütçem dolayısıyla gerçekleşiyor bunlar tabi ki..
Bir de crackli yazılım kullanıyorum onun da vermiş olabileceği bir yavaşlık olabilir mi ?

Sonuç olarak bu tarz kullanım ihtiyacımda önerileriniz nelerdir ?
Bu arada ben ev kullanıcısıyım yazılımcı değilim hani fikir ve yorumlarınıza büyük saygım var lütfen geri dönüş yaparsanız sevinirim.

PALA.

PALA.

Üye
İlk olarak cihazın freedos değilse zaten yasal olarak oem lisansın ile win10 yüklemelisin.
Yavaşlık korsan yazılımdan kaynaklanmaz, genelde ama bu korsan yazılımlar açılışta ipleri eline alıp bu yazılımları orjinal gibi gösterdiğinden zaman kaybı olur. Ayrıca risklidir ilacı yapan kişi kötü niyetli olabilir, ayrıca hak talep eden birinin programını yasal olmayan yollardan edinmek kul hakkına girer, emek var nihayetinde. Ücretsiz yazılımlara yönelin...

Gelelim asıl soruna. Bu yaptığın şey sistemi deep freeze mantığıyla kullanmak bir süre sonra hdd nin ömrünü kısaltır...
Bunun yerine sistem imajını alıp (ayda 1, yılda 1-2-3 defa) geri yüklemek daha mantıklı olur.
En iyi şekilde nasıl yaparım dersen buyur

• Beğen
Tepkiler: CageReis
CageReis

CageReis

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
İlk olarak cihazın freedos değilse zaten yasal olarak oem lisansın ile win10 yüklemelisin.
Yavaşlık korsan yazılımdan kaynaklanmaz, genelde ama bu korsan yazılımlar açılışta ipleri eline alıp bu yazılımları orjinal gibi gösterdiğinden zaman kaybı olur. Ayrıca risklidir ilacı yapan kişi kötü niyetli olabilir, ayrıca hak talep eden birinin programını yasal olmayan yollardan edinmek kul hakkına girer, emek var nihayetinde. Ücretsiz yazılımlara yönelin...

Gelelim asıl soruna. Bu yaptığın şey sistemi deep freeze mantığıyla kullanmak bir süre sonra hdd nin ömrünü kısaltır...
Bunun yerine sistem imajını alıp (ayda 1, yılda 1-2-3 defa) geri yüklemek daha mantıklı olur.
En iyi şekilde nasıl yaparım dersen buyur

Öncelikle mesajıma geri döndüğün için teşekkür ederim.
Sistem imajını hangi yazılım ile alabilirim.
Acronis backup vardı bir ara bunun gibi mi ? Ya da Paragon harddisk manager ..

1.Fredos olup olmadıgını nasıl anlarım
2.Oem lisansı ne kadardır ?
Ben windows 10 harici kullanmam ve hiç paralı sistem kullanmadım.
Ama hep paralı yazılıma dönmeyi düşündüm.

Bunu düşünücem ama öncelikle Fredos değil sanırsam.

@sinan yüksel

PALA.

PALA.

Üye
Sistem imajını hangi yazılım ile alabilirim.
Acronis backup vardı bir ara bunun gibi mi ? Ya da Paragon harddisk manager ..

1.Fredos olup olmadıgını nasıl anlarım
2.Oem lisansı ne kadardır ?
Cihazın üzerinde veya altında (win7, 8, 8.1, 10) ibare vardır.Eğer bunlar mevcutsa işletim sistemi almanıza gerek yoktur.

kaynak;
Freedos cihazlar için Oem lisans fiyatları değişiyor 20tl den başlar 50 tl civarı gider. Laptop üreticileri bu lisansı kullanır.
Acronis wd edition kullanıyorum bende wd diski olanlar ücretsiz kullanıyor.Segate gibi markalar içinde var.
Ama ben macrium reflet free edition kullanmanı öneririm ücretsiz sürüm acronisin yaptığını yapıyor hemen hemen.
Eğer günlük kullanıcıysanız gerek yok sanal uygulamalara bence. En ideali windowsu kurup imaj almak

Son düzenleme:
Orhan Bütün

Orhan Bütün

Üye
Direk win to usb programı ile windows usb yazdıran usb boot et tamam usb çalısan windows usb göre windows yavaş çalışabilir

Üst Alt