Haber En Düşük Sınırsız Mobil Paket Hızı 128 Kbps Oldu

Sponsorlu Bağlantılar

skylinegti

skylinegti

Üye
    Konu Sahibi
En Düşük Sınırsız Mobil Paket Hızı 128 Kbps Oldu
BTK nın Adil Kullanım Noktası (AKN) Kararının 5. maddesine göre en düşük akn uygulanan mobil hız paketi 128 kbps olacak.
5. Mobil şebeke işletmecilerinin AKN uygulanan mobil genişbant internet tarife ve paketlerinde AKN sonrası veri indirme hızının asgari 128 Kbit/sn olacak şekilde uygulanması,
Ve 8. maddeye göre operatörler kararı bu gece 12 de yürürlüğe sokmak zorundalar.
8. İşletmeciler tarafından gerekli hazırlıkların tamamlanarak İşbu Kurul Kararının 1 ila 5’inci maddelerinin en geç 1 Mart 2017 tarihine, 6 ve 7’inci maddelerinin ise en geç 1 Mayıs 2017 tarihine kadar uygulanmasına başlanması,

Bu günden itibaren sınırsız mobil paketlerde kullanılan hız 128 kbps oldu herkese hayırlı olsun...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: veliahht01 ve BLasTeaR

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Hadi Hayırlsıı

0MG90

0MG90

Üye
Benim Turkcell sınırsız 1GB paket hala duruyor. Bakalım yarın mesaj gelecek mi bununla ilgili. 128Kbps'te az ama.

maxirabit

maxirabit

Üye
Ay sonuna geçerler, çünkü bilerek salla kazan'ı yeniden başlattı, onu koz olarak elinde tutacak, ne kadar geç yaparsa turkcell için kâr olur :D

• Beğen
Tepkiler: veliahht01
skylinegti

skylinegti

Üye
    Konu Sahibi
Benim Turkcell sınırsız 1GB paket hala duruyor. Bakalım yarın mesaj gelecek mi bununla ilgili. 128Kbps'te az ama.
Normalde mesajın bugün gelmesi gerekiyor çünkü bu gece yürürlüğe girecek ama çakal operatörler bildirim bile yapmıyorlar...
Ay sonuna geçerler, çünkü bilerek salla kazan'ı yeniden başlattı, onu koz olarak elinde tutacak, ne kadar geç yaparsa turkcell için kâr olur :D
Geç yapması söz konusu olamaz Btk nın kararı belli uymazsa cezayı yerler...
Hadi Hayırlsıı
Aynen hayırlısı bakalım...

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve DarkredBlue61
maxirabit

maxirabit

Üye
Turkcell değil sadece, bir çok firma ona geç geçer, ceza olarak yansısa bile cezayı ödeyip, zaman kazanırlar, o yüzden bu süreç'in daha zamanı var, kullanıcıları kapsamaz bunlar, geçiş sürecinde yapmazlar daha sonra yaparlar, bununla ilgili paketler çıkartmadıkları için mevcut sınırsız paketleriniz üzerinden, işlem yapamayıp, bunu bahane edip lehine kullanacaklar, anlayacağınız bu sürecin sadece düşünme ve vakit kazanma aşaması 1 mart, paketlerin o duruma gelmesi ayları alacak :D

skylinegti

skylinegti

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell değil sadece, bir çok firma ona geç geçer, ceza olarak yansısa bile cezayı ödeyip, zaman kazanırlar, o yüzden bu süreç'in daha zamanı var, kullanıcıları kapsamaz bunlar, geçiş sürecinde yapmazlar daha sonra yaparlar, bununla ilgili paketler çıkartmadıkları için mevcut sınırsız paketleriniz üzerinden, işlem yapamayıp, bunu bahane edip lehine kullanacaklar, anlayacağınız bu sürecin sadece düşünme ve vakit kazanma aşaması 1 mart, paketlerin o duruma gelmesi ayları alacak :D
O da doğru bu ülkede hiçbir firma kanun falan tanımıyor.Bakalım kaldı 2.5 saat hız yükselecek mi yükselmeyecek mi göreceğiz...

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Türkcellden 5 TL karşılığı sınırsızlık (96 kbps) hizmeti alıyoruz ya şimdi bu çakallar hız iki katına çıktı diye fiyatı da ikiye katlarlar. Korkulur bunlardan!!!
(Dipnot : 30 TL tutan Elektrik kullanımını bana 130 TL olarak iteleyen sepaş'tan sonra ki en çakal firmadır turkcell)

• Beğen
Tepkiler: veliahht01 ve Muhammed CR7
skylinegti

skylinegti

Üye
    Konu Sahibi
Türkcellden 5 TL karşılığı sınırsızlık (96 kbps) hizmeti alıyoruz ya şimdi bu çakallar hız iki katına çıktı diye fiyatı da ikiye katlarlar. Korkulur bunlardan!!!
(Dipnot : 30 TL tutan Elektrik kullanımını bana 130 TL olarak iteleyen sepaş'tan sonra ki en çakal firmadır turkcell)
Dediğin gibi büyük ihtimalle zam olabilir firmalar hiçbir zaman kardan zarar etmek istemezler...

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Şimdi Yarın Gece 02 ile 08:00 Saatleri Arasında Kotadan Saymıyormu (Mobil Demiyorum. Ev İnterneti İçin) ? Kesinmi

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
neleri yapıp neleri yapmayacaklarını görecegiz

phasan

phasan

Üye
Hız 128 mi olacak oyle ise benim hız o hızda nolacak şimdi sınırsız kullananlar tam anlamadım

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maxirabit

maxirabit

Üye
Malesef dediğim gibi, bu sürece hiç biri uymayıp, daha sonraları çıkaracaklar bu 1 mart tarihi kullanıcılar kapsamaz, ne zaman çıkar bu söylenilenler derseniz zamanı yakın olmadığı kesin, hepsi özel şirket olup asıl parayı bununla kazandıkları için, böyle paketler sunmayıp, ceza ödemeyi kabul edecekler :D

phasan

phasan

Üye
Malesef dediğim gibi, bu sürece hiç biri uymayıp, daha sonraları çıkaracaklar bu 1 mart tarihi kullanıcılar kapsamaz, ne zaman çıkar bu söylenilenler derseniz zamanı yakın olmadığı kesin, hepsi özel şirket olup asıl parayı bununla kazandıkları için, böyle paketler sunmayıp, ceza ödemeyi kabul edecekler :D
Haklısın burası Türkiye keske BTK büyük cezalar verse ozaman uyarlar bunlar kurala

maxirabit

maxirabit

Üye
Haklısın burası Türkiye keske BTK büyük cezalar verse ozaman uyarlar bunlar kurala

Malesef, öyle. Daha turkcellde fazla kesilen vergilerin alınacağı haberini 2 yıl önce almıştım, uygulamaya geçirmeleri son 4-5 ay da oldu. Turkcell salla kazan'ı bilerek çıkardı, diğer firmalarda aynı şekilde hediye internetler dağıtmıştır, çünkü hepsinin amacı btk dan uyarı, ceza bile alsalar, onları koz olarak kullanacaklar, sınırsız internet gelirse ev interneti için, ev interneti sunan firmalar zarar etmiş olacak, mobil internette hız 128 olursa buda gsm firmalarını zarara uğratacak. O yüzden bu tür paketler gelmesi çok daha uzun yılları bulur :D

• Beğen
Tepkiler: phasan
skylinegti

skylinegti

Üye
    Konu Sahibi
Hız 128 mi olacak oyle ise benim hız o hızda nolacak şimdi sınırsız kullananlar tam anlamadım

Sen zaten 128kbps hızda kullanıyorsan senin için bir değişiklik olmayacak...

phasan

phasan

Üye
Sen zaten 128kbps hızda kullanıyorsan senin için bir değişiklik olmayacak...
Bu hız yükseltme türkcell için gecerli ozaman ÇÜNKÜ Türk Telekom eskiden beri 128 kbs hız veriyor

skylinegti

skylinegti

Üye
    Konu Sahibi
Bu hız yükseltme türkcell için gecerli ozaman ÇÜNKÜ Türk Telekom eskiden beri 128 kbs hız veriyor

Hayır bütün operatörler için geçerli ama Türktelekom 128kbps hızı eskiden beri veriyor tabiki o ayrı bir konu...

bilişimcii

bilişimcii

Üye
Benim hızım 8 50 mgpizsel kota dolunca hızı 3'e düşüyor. Bu benim kullanımı mı çok mu etkiler?

• Beğen
Tepkiler: Muhammed CR7
maxirabit

maxirabit

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Muhammed CR7 ve Aybin.Kilic

Üst Alt