Emma

• 17 Eylül 2013
  • 418 Okunma
  • 12 Cevap

1. Hacı ben unutmusum o lens konusuna yazmayi. Yarin aksam bilgilendiririm seni. :)

Yazan: Oğuzhan
    CABBAR ve -Akıncı bunu beğendi.
  2. Lan oğuzhan ahahsfaa :D Tamam tamam

3. :bottom: banada at :P:

4. -Akıncı bunu beğendi.
  5. Lensler iki çeşittir: Torik lens ve diğer bildiğimiz lensler... Torik lens astigmatı olanlar içindir. Doktora gittiğinde lens takmak istediğini söyle. Vazgeçirmeye çalışır ise diren. Beni vazgeçirmeye çalışmadı ve hiçbir şeye direnemedim. :( Neyse konu dağılmasın. Sana BC değerini verecek. O değere göre lens alacaksın.
    İlk başta günlük lens almanı öneririm. Çünkü tüm dünya biliyor ki ilk seferde takamayacaksın. Belki ilk gün hiç takamayacaksın, saatlerce uğraşacaksın olmayacak. Ama en sonun takıyorsun ve hemen de alışıyorsun. :) Günlük almanı önerdim çünkü aylık alırsa lensi mahvedebilirsin ve paranın tamamı çöpe gider. Ama günlük lensle en fazla 3-4 tanesi çöpe gider. Benim 3 günlük lensim çöpe gitmişti mesela. Öyle işte başka bir şey yok sanırım. Fiyatlar da fazla değil. Benim aldığım lens en pahalılarından ama 6 aylık sadece 200 tl. Bir de gözlükçüyü tanıyoruz indirim yapıyor. :sirit:
    Başka sorun olursa sor. Aklıma bunlar geldi şimdilik. :)

Emma-Watson ve -Akıncı bunu beğendi.
  6. Günlük lensi her gün çıkarmam gerekecek?
    Batma olayı nasıl?
    Önerdiğin marka filan var mı?

Oğuzhan bunu beğendi.
  7. günlük sabah tak akşam çıkar herhalde:)

Oğuzhan ve -Akıncı bunu beğendi.
  8. Günlük lensler ömrü 1 gün olan lenslerdir. Sabah takarsın, akşam çıkartır atarsın. Ama aylık lenslere geçtiğinde durum değişebilir. Bazı lensleri gözde bırakabilirsin ama çıkartmak zorundasın. Ben yine de çok tavsiye etmem gözünde bırakmanı. Çok iyi bir şey değil çünkü.
    Batma olayı genelde olmaz. Nadiren de olsa oluyor ama o da ilk taktığında olur. Eğer geçmezse lensini çıkartır kabına koyarsın. O gün de gözlük takarsın. Arada böyle bir durum olmasına rağmen gözlükten bin kat daha iyidir lens.
    Kişiden kişiye memnuniyet değişir. Ben şu anda Purevision 2 HD kullanıyorum. Çok memnunum. :) Genelde bu markayı ve Acuvue'yi beğeniyorlar. Benim gözümün "BC değeri" Acuvue'nin değerlerine uymadığı için bunu tercih ettim. Ama Acuvue'yi de denemek isterdim. :)

-Akıncı bunu beğendi.
  9. ve @Oğuzhan hocadan dersler volume 5142161

Oğuzhan bunu beğendi.
  10. :sirit:

-Akıncı bunu beğendi.
  11. sitenin ayarlarıyla oynama dövecem şimdi sopa:

Oğuzhan bunu beğendi.
  12. Sorduk mu? :zong:

-Akıncı bunu beğendi.
  13. eski haline niye getirdin :hih:

Yüklüyor...
18/11/2018 - 19:46