Elektro mu , Akustik mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cnkylgn

Üye
    Konu Sahibi
Elektro mu , Akustik mi ?
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 2 yıldır klasik gitar çalıyorum artık klasik gitarın sesi hoşuma gitmemeye başladı yalnız elektro mu alsam akustik mi alsam blemiorm elektro içn düşündüğüm bi marka ibanez grg170 dx fiyatı 500 civarlarında olan bi akustik yada.Bi sorum daha war elektro gitarı bir amfiye bağlamadan çaldığında çıkan ses akustik gitarın sesiyle aynı deilmi ?
Siz olaydınız ne alırdınız ? Şarkı tarzı olarak rock müzik severm bu bana biraz elektro alma hissi verio evimde müsait kmse karışmaz sesini kıs fln die ama slov şarkıları akustik le çalmak ta bir başka gzl tbiki.

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
ben şunu söyliyeyim akustik çok keyif veriyor en çok keyif veren gitar e-akustiklere bak 4cmusic.com dan ben şu an Cort un bi modelini kullanıyorum imzamda var aama 800 civarı

cnkylgn

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
rica ederim bu arada gitar almadan önce pm at bütçeni yaz ona göre seçelim

CryDaqqeR

CryDaqqeR

Üye
gitar seçimi çalmak istediğin müzik tarzına göre olmalı akustikle metal müzik çalmayı düşünüyorsan tabi bişey diyemem ama :) rock müzik için bence elektro gitar daha iyi bu arada seçtiğin gitar başlangıç için en iyi seçimlerden birisi sanırım :) genelde grg170dx tavsiye ediliyo veya cort x2
diğer soruna gelirsek elektronun kendi sesi akustik gitardan az ve aynısı değil yani amfisiz olmaz diyebiliriz :)

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Ben 5 senedir klasik ve elektro çalıyorum. Metal muzik dinlediğim için elektro benim için öncelikli olmuştur her zaman.
Sesi sorun etmene gerek yok. Amfiye kulaklık takip çevredekileri rahatsız etmeden calabilirsin. Her elektro gitarın türü farklı ama. Her elektro ile rock calamazsin. Rock için ayrı metal için ayrı pop ve jaz için ayrı..
Ben elektro olarak ESP LTD Gus 200 (metal tarzı) klasik olarak ise Yamaha C40 çalıyorum.
Amfi kaliteside çok önemli tabi. İsin büyük bir bölümünü amfi ayarı yapıyor çünkü. Ben sana tremolo kolu olan bir gitar almani tavsiye ederim. Ben yakında Alexi 600 alacağım mesela

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt