Ekran Kartındamı Sorun Var???

• 25 Temmuz 2014
  • 384 Okunma
  • 16 Cevap

1. Merhaba Arkadaşlar..
    2 gün önce bilgisayarım aniden kapandı ilk başta windows yazısı gelene kadar açılıyor ve dikey kırmızı çizgiler beliriyordu.Format attım düzeldi,fakat ekran kartımı güncelledikten sonra pc kendine res attı tekrar aynı hatayla karşılaştım.Tekrar format attım şimdi çalışıyor fakat ekran kartımı güncellemedim.Sorunum ekran kartımdamı bilgi verirseniz sevinirim arkadaşlar

Yazan: aybktpl
  2. Chipset yanmış driveri yükledikten sonra çizgiler çıkıyor demi

aybktpl bunu beğendi.
  3. @Siycey evet kardeşim ne yapmm lazım

Samsung ile gönderdi
  4. Garantiye ver büyük ihtimal para karşılıgında değiştirirler sakın bilgisayarcıya falan verme foruma öyle bi arkadaş vardı verdiğinde pişman oldu daha kötü oldu laptopu
    ---
    Bişey sormayı unuttum masaüstü mü laptop mu bu arada ?

aybktpl bunu beğendi.
  5. Samsung ile gönderdi
  6. Ekran kartının modeli nedir bazı kartlarda fırınlama yöntemiyle tekrar çalışır hale geliyor

aybktpl bunu beğendi.
  7. @Siycey ekran karsltim cok eski bir model 2007 nin shappire x1500 series olmasi lazimdi 512 mb fazla kullanisli degil ekran kartimin yandigini dusunerek yeni bir ekran karti aldim yarin gelcek ekran kartimdami sorun var acaba hocam

Samsung ile gönderdi
  8. Bak rastlantıya aynı model kart benim geçen sene overclock yaparken mefta oldu windows başlatılıyor logosundan sonra genelde kırmızı ve yeşil çizgiler çıkıyor demi

aybktpl bunu beğendi.
  9. Samsung ile gönderdi
  10. Gpu çekirdeği bitmiş o zaman kartın yani artık emekli olma zamanı onu bi rafa falan kaldır çünkü anakart a da zarar verme olasılıgı yüksek yeni kartında hayırlı olsun bu arada :)

11. @Siycey Sagolasin hocam yardimindan dolayi :) bi sorum daha olcak yenisi taktigm zaman duzelir demi yanma felan olmaz :)

Samsung ile gönderdi
    Siycey bunu beğendi.
  12. Soğutmaya dikkat etmek lazım fakat problem çıkacağını sanmam sen ginede masaüstüne system info tarzı programlar yükleyip sıcaklıkları kontrol et kışın pek önemli olmuyor ama yazın cidden ben ekran kartının 74 derece oldugunu gördüm
    Dikkat etmek lazım kasaya :)

aybktpl bunu beğendi.
  13. @Siycey cok Sağol hocan hayirli günler

Samsung ile gönderdi
    Siycey bunu beğendi.
  14. Rica ederim sizede hayırlı günler :)

aybktpl bunu beğendi.
  15. Laptobu ısıttım artık çalışmıyor : /

Mobil cihaz ile gönderdi
  16. Usta laptoplarda olmaz ki o yöntem bi sorsaydın :)

17. Yok ben ekran kartı yerine komple laptobu ısıttım :)
    Videosu da var nette

Mobil cihaz ile gönderdi
Yüklüyor...
23/10/2018 - 01:43