Ekran Kartı Seçimi ?

Sponsorlu Bağlantılar

Haestrk

Haestrk

Üye
    Konu Sahibi
Ekran Kartı Seçimi ?
Selamun Aleykum
Arkadaşlar masaüstü pcye ekran kartı almayı düşünüyorum .Nvidia GeForce 210 var ama yeterli değil yeni nesil oyunlara göre.
4 gb ram var altta işlemcinin resminide paylaşcam. Yeni nesil oyunları kaldırması için heralde 4 gb lık felan alınması lazım hangi marka ve işlemcime uygun hangisi olur onu sormak için açtım konuyu lütfen yardımcı olun ?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Resim Yok.Herşeyden Ziyada Oraki Açıklama Yerin Yazacağin 2 Cümle Olmalıydı.
1.Bütçen
2.Kulanım Amacın.
Kafama Göre Cevap Veriyorum
1.Ortalama 500-700 TLye 1050Tİ Alınabilir
2.Son Çıkan Oyunları 1080p Low da Oynaman Garanti.
210 Çok Dandik Bir Kart.1050 Ye GEçersen Arada Uçurum Olur.

Haestrk

Haestrk

Üye
    Konu Sahibi
Şimdilik idare edecek bişey alacam MSI R7 240 düşünüyorum yazın oyun pcsi alacam

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221
ByEmre221

ByEmre221

Üye
Bütçe nedir

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bilgisayarın tam özelliklerini ve hangi oyunlar oynamak istediğini yaz ona göre öneriler yapalım . Istersen technopat , oyun fatihi vb . Isimler inceleme yapıyor onlara da göz at

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Şimdilik idare edecek bişey alacam MSI R7 240 düşünüyorum yazın oyun pcsi alacam
bence düzgün bir ekran kartı alın (bu da iyi ama biraz düşük seviye kalıyor) yazın oyun pcsi alınca ona da şimdi aldığınız ekran kartını takarsınız.
bu arada bütçe söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Arkadaşlar doğru söylemişler. Sen bence git teknoloji sitelerinden detaylı incelemeleri oku. Daha çok yararı olur. :)

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221
Haestrk

Haestrk

Üye
    Konu Sahibi
Aynen dediğiniz gibi yapacağım.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Sana tavsiyem forumlardaki ve sağdaki soldaki bilgiler ile hareket etmemen. Çünkü internette o kadar çok bilgi kirliliği var ki; birçok insan yanlış yönlendiriliyor. En basit örnek Gt 210 Gta V açmaz diyordu herkes bende sorunsuz çalışıyor oyun. Yani denemeden bilemezsin. O yazıları yazanların yüzde doksanı da zaten o kartları hiçbir zaman kullanmamış insanlar veya sağdan soldan duyduklarını aktaranlardır. Şu anda gt 630 kullanıyorum 4 gb ramim var ve 6 gb ram isteyen oyunları sorunsuz ve iyi grafik ayarlarında oynayabiliyorum. Umarım bu bilgiler sana ekran kartı seçiminde biraz yardımcı olacaktır. 20 seneye yakın süredir internetin içinde olan birisi olarak yazıyorum bunları. ;=)

By_Casparov

By_Casparov

Üye
2 kere masraf yapmak yerine orta ust seviye bi grafik karti alip rahatına bak. Sunu al bunu al diyenlere de cok kanma. Sonucta herkes kagit üstündeki verilerden yola cikip seni yonlendiriyor. Imkanin varsa monster magazina git incele ekran kartlarini

Haestrk

Haestrk

Üye
    Konu Sahibi
Bendede gt630 vardı 6 gb ram rahatlıkla kaldırıyodu üst seviyedeki oyunları. O yüzden broşürlere bakarak ekran kartı almayacağım

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Bendede gt630 vardı 6 gb ram rahatlıkla kaldırıyodu üst seviyedeki oyunları. O yüzden broşürlere bakarak ekran kartı almayacağım
ekran kartı almadan önce netten oyun testlerine bak en güncel oyundan kaç fps alıyor ona göre al bence

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
ekran kartı almadan önce netten oyun testlerine bak en güncel oyundan kaç fps alıyor ona göre al bence
Valla o testler biraz yanıltıyor. Sonuçta internetteki sistemler genelde senin elindeki sistemden daha üst seviyede olduğu için daha yüksek fps değeri alıyorlar. Oyunları sadece ekran kartına göre değerlendirmemek gerekiyor. İsterse 1080 olsun, işlemcin dandikse o kartta fayda etmez.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Valla o testler biraz yanıltıyor. Sonuçta internetteki sistemler genelde senin elindeki sistemden daha üst seviyede olduğu için daha yüksek fps değeri alıyorlar. Oyunları sadece ekran kartına göre değerlendirmemek gerekiyor. İsterse 1080 olsun, işlemcin dandikse o kartta fayda etmez.
onlar ekran kartı ile alabileceğin max performansı veriyor sana yani yanıltmıyor sen o fps i alamıyorsan senin ondan düşük bazı parçaların var demektir (işlemci ram vb) ama ekran kartı her türlü o performansı alır

Üst Alt