Einstein'ın Zekasının Sırrı Çözüldü

Sponsorlu Bağlantılar

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Einstein'ın Zekasının Sırrı Çözüldü
Nobel ödüllü Alman fizikçi Albert Einstein'ın beyninin sağ ve sol lobları arasındaki bağlantının alışılmadık biçimde çok iyi olduğu belirlendi.

Doğu Çin Üniversitesi Fizik Fakültesi'nden Weiwei Men, geliştirdiği yeni teknikle Einstein'in beyninin her iki lobu arasındaki bilgi iletişimini sağlayan sinir ağlarından oluşan yapıyı daha detaylı inceleyebildi.

Einstein'in beynine ilişkin bulgular, Alman fizikçininin hayatının en verimli yılı olan 1905'te 26 yaş ve daha üstünde olan erkeklerinkiyle karşılaştırıldı.

26 yaşında yazdığı 4 makaleyle modern fizik anlayışında devrim yaratan Albert Einstein'ın beyin loblarında bazı bölümler arasındaki bağlantıların daha uzun olduğu görüldü.

Araştırmanın sonuçları, "Brain" dergisinde yayımlandı.

Yeni geliştirilen bu tekniğin, beyindeki bağlantıları inceleyen başka araştırmacılara da ışık tutabileceği belirtildi.

Ekli dosyalar

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
İlginç

Samet.25

Gercekten ilginc cok zeki de bi insan demekki zeki insanlarda daha uzun oluyo

Tranquilizer

Tranquilizer

Üye
Arkadaslar dahi insanlarin hepsi kisaboylu mudur? Gecen bir abi boyle soyledi de uzun boylu bir dahi ornegi veremedim.

Samet.25

Arkadaslar dahi insanlarin hepsi kisaboylu mudur? Gecen bir abi boyle soyledi de uzun boylu bir dahi ornegi veremedim.
bana göre steve jobs ve bill gates de bi dahidir çünkü insalığın geleceğini değiştirmişlerdir ikiside uzun boyludur ama senin dahi anlaşına uyarmı bilmem

Üst Alt