Eğitim sistemi...

Sponsorlu Bağlantılar

@bluesky@

@bluesky@

Üye
    Konu Sahibi
Eğitim sistemi...
Çok kötü sizce? :)

zombaka

zombaka

Üye
İdare eder

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Kötü

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Mesela kimya müfredatı.. Periyodik cetvelde elementlerin yerini özelliklerini falan ezberletmişlerdi bana. Şimdi iktisatçı oldum. Eee ne işime yarıyor o bilgiler ? Bu tarz konuların üniversitede verilmesinden yanayım ben.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Ülkemiz eğitim sistemi açısından en kötü sıralarda yer alıyor. Tamamen ezbere dayalı, saçma sapan bir sistem.

• Beğen
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Mesela ben yazsam bu eksiklikleri sabahı bulur. Ben sözel öğrencisiydim lisede. Bana mantık , psikoloji , sosyoloji , felsefe gösterdiler. Hatta ünitesite sınavında bile bunlardan bir sürü soru geldi. Fakat gel gör ki bu bölümleri sözelciler okuyamıyor. O zaman sorarlar adama ;

" O zaman sınavda niye sordun bunları ? " diye.

• Beğen
_YldZEneS_

_YldZEneS_

Üye
cok cok sacma, tamamen ezber, bende sayilsal zekaliyim sadece haftada 40 dersin 4 u sayisal tamamen rezillik

@bluesky@

@bluesky@

Üye
    Konu Sahibi
Aslında herkez istediği dersleri görmeli :D

SHS

SHS

Üye
eğitim sistemi değil bu, milli eğitim bakanının yapbozu, ama bozmayı biliyor yapamıyor :D

• Beğen
Tepkiler: @bluesky@
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Yok arkadaş lanet bir eğitim sistemi var

• Beğen
Tepkiler: @bluesky@
Baydırman

Baydırman

Moderator
yoktur

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Herşeyi herkese erken yaşta kafasına çocuğun ağzına yemek tıkar gibi öğretmeye çalışıyorlad abd de üniversite de görülen dersi lisede öğretmek gibi bir amaçları var. Neden mi abd çünkü dünyanın eğitimde en zirve yaptığı ülke

@bluesky@

@bluesky@

Üye
    Konu Sahibi
Herşeyi herkese erken yaşta kafasına çocuğun ağzına yemek tıkar gibi öğretmeye çalışıyorlad abd de üniversite de görülen dersi lisede öğretmek gibi bir amaçları var. Neden mi abd çünkü dünyanın eğitimde en zirve yaptığı ülke
İnsan 14 sene aynı dersi görüp öğrenemezmi diye bir soru sorsam
Türkiyedeysen öğrenemezsin bu kadar basit :D :D

Üst Alt