E72 telefonumun ekranı ters döndü...

Sponsorlu Bağlantılar

Cadillac34

Üye
Yeni telefon almaktansa eski telefon kullanırım daha iyi. İnternetten araştırırım, videolara bakarım, öğrenirim. Önemli olan pinlere, chiplere, soketlere ve soketin ince kablolarına zarar vermemektir. 2. el almak için ben daha kapsamlı araştırma yapmadım. Aslında fiziksel klavyeli telefon almak da aklımda var. E72 , E71, E63, E6, E5, Asha 302 vs. vs. hangi telefonlar klavyeliyse artık.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Yeni telefon almaktansa eski telefon kullanırım daha iyi. İnternetten araştırırım, videolara bakarım, öğrenirim. Önemli olan pinlere, chiplere, soketlere ve soketin ince kablolarına zarar vermemektir. 2. el almak için ben daha kapsamlı araştırma yapmadım. Aslında fiziksel klavyeli telefon almak da aklımda var. E72 , E71, E63, E6, E5, Asha 302 vs. vs. hangi telefonlar klavyeliyse artık.
En güzeli E7-00 fiyatı ne olur , bulabilir misin bilemem

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34
PALA.

PALA.

Üye
Bırakın arkadaşlar bu işleri. Bende nostarjiyi seviyorum ama internette tosbağa gibi yavaş, whatsapp gibi uygulamaları desteklemeyen cihazlara bel bağlamanmaz.
Bu yorumu tartışma maksatlı yazmadığımı da tekrar belirteyim.
Hani oyun için ve temel kullanım için alınabilir. Onun dışında biraz fazla ver 2.el örneğin s3 mini al daha iyi...
Doğru düzgün gif ve video oynatamıyan, haber sitelerini ziyaret edemeyen html5 vb tarayıcı desteği olmayan cihazlar zaman kaybıdır. Kullanabildiğiniz kadar kullanın ki zaten kullanmışsınız.
Şuan benim takayla yorum yazıyorum, stabil ama kağnı arabası gibi :)

Cadillac34

Üye
En güzeli E7-00 fiyatı ne olur , bulabilir misin bilemem
N8 benzeri telefon sanki. Hiç hoşuma gitmedi. Bu dediğin kızaklı klavyeli.
Bırakın arkadaşlar bu işleri. Bende nostarjiyi seviyorum ama internette tosbağa gibi yavaş, whatsapp gibi uygulamaları desteklemeyen cihazlara bel bağlamanmaz.
Bu yorumu tartışma maksatlı yazmadığımı da tekrar belirteyim.
Hani oyun için ve temel kullanım için alınabilir. Onun dışında biraz fazla ver 2.el örneğin s3 mini al daha iyi...
Doğru düzgün gif ve video oynatamıyan, haber sitelerini ziyaret edemeyen html5 vb tarayıcı desteği olmayan cihazlar zaman kaybıdır. Kullanabildiğiniz kadar kullanın ki zaten kullanmışsınız.
Şuan benim takayla yorum yazıyorum, stabil ama kağnı arabası gibi :)
Doğru diyorsun da o dediğin telefonlar bir zaman sonra da destekten kesiliyor. Yani telefon aldırmak için ilk aldığında sıfırmış gibi duruyor ama adamlar sürekli para kazanmak için telefonları anakartları, chipleri, pinleri hoparlörü, bataryası, mikrofonu, ekranı, rami, anteni, kağıt gibi olan kabloları dahil sana bozuk gönderiyor. birde üstüne telefonları yavaşlatıyorlar. Yoksa herkes eski telefon kullansa bunlar nerden para kazanacaklar? Teknoloji gelişsin eyvallah ama bilinçsiz sekilde, vurdumduymazlık, ilgisizlik, vs. vs. durumlar olunca kimse de şikayette bulunmuyor.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
N8 benzeri telefon sanki. Hiç hoşuma gitmedi. Bu dediğin kızaklı klavyeli.

Doğru diyorsun da o dediğin telefonlar bir zaman sonra da destekten kesiliyor. Yani telefon aldırmak için ilk aldığında sıfırmış gibi duruyor ama adamlar sürekli para kazanmak için telefonları anakartları, chipleri, pinleri hoparlörü, bataryası, mikrofonu, ekranı, rami, anteni, kağıt gibi olan kabloları dahil sana bozuk gönderiyor. birde üstüne telefonları yavaşlatıyorlar. Yoksa herkes eski telefon kullansa bunlar nerden para kazanacaklar? Teknoloji gelişsin eyvallah ama bilinçsiz sekilde, vurdumduymazlık, ilgisizlik, vs. vs. durumlar olunca kimse de şikayette bulunmuyor.
Öyle tabide araç bu kullan ve değiştir. İnanki şu mesajı zor yazdım, tel bazen saçmalıyor...

• Beğen

Cadillac34

Üye
Öyle tabide araç bu kullan ve değiştir. İnanki şu mesajı zor yazdım, tel bazen saçmalıyor...
Dedim ya bilerek bozuyorlar. Aslında internete biraz araştırma yaparsan eski grafik telefonları bile deniyorlar, çalıştırıyorlar, yazılım atıyorlar. Ellerinden gelse whatsapp, facebook, instagram, twitter, google play uygulamaları, ios uygulamaları, windw phone, symbian uygulamalarını bile yükleyecekler. Konuyu fazla dağıtmak istemiyorum.

Bana önerebileceğin telefon var mı? Fiziksel klavyeli de olur.

PALA.

PALA.

Üye
Dedim ya bilerek bozuyorlar. Aslında internete biraz araştırma yaparsan eski grafik telefonları bile deniyorlar, çalıştırıyorlar, yazılım atıyorlar. Ellerinden gelse whatsapp, facebook, instagram, twitter, google play uygulamaları, ios uygulamaları, windw phone, symbian uygulamalarını bile yükleyecekler. Konuyu fazla dağıtmak istemiyorum.

Bana önerebileceğin telefon var mı? Fiziksel klavyeli de olur.
Başka ne gibi özellik bekliyorsun bilmiyorum ama nokıa e71 yada lüxe kaçacak ama nokıa e7 bulursan olabilir. Ben güvenmiyorum. Tavsiyem s3 mini ve üstü olur. İnternette reklamdan gezilmiyor symbian da artık operada tozuttu dediğine katılıyorum...

@Cadillac34 Bu ekran dönmesi ile ilgili olarak şunu deneyin belki işe yarar;

Hafıza kartı ve sim kart olmadan teli yeniden başlatın.
Olmadı tekrar format atın belki düzelir. Çünkü bazı ayarlar SD karta yerleşiyor ve hard format atmayınca silinmiyor, silinmeyince düzelmiyor...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Cadillac34

Cadillac34

Üye
Aslında E72 almak var aklımda ama diğer klavyeliler nasıl onu bilmiyorum. Kararsız gibiyim. Samsung almam ben kazıkçı oldu artık. Araba fiyatına telefon mu satılır? Kafayı sıyırmış bunlar.

Telefonla uğraşacağım zaten. Ekran çalışıyor sıkıntı yok ama selektör yapar gibi ekran gidip geliyor. Ekran ışığı da aynı yapıyor. Ama ekran ışığı normal zamanlamasında sönüyor. Sonra ekran tekrar gidip geliyor. Bazı ugyulamaları oyunları hafıza kartına yüklüyorum. Hafıza kartı sim kartı yokken de aynısını yapıyor. Format atmıştım zaten. Soft format (*#7370#) hard format (* 3 yes açma/kapama tuşu) ı da denedim yine aynı. Acaba bir temassızlık mı var? Bir de şarjı çabuk bitiriyor.

• Beğen
z.turk30

z.turk30

Üye
Bende bir zamanlar symbian belle kullanmış biri olarak konuyu iyice okudum ama diyeceğim şu; Isı nem faktörleri elektronik devre üzerinde çok etkili oluyor n95 modelimi bu sebepten kaybetmiştim.C7 belle de kullandım şu an android kullanıyorum konuya kayıtsız kalmak istemedim.umarım istediğiniz gibi düzeltirsiniz telefonunuzu

• Beğen

Cadillac34

Üye
Bende bir zamanlar symbian belle kullanmış biri olarak konuyu iyice okudum ama diyeceğim şu; Isı nem faktörleri elektronik devre üzerinde çok etkili oluyor n95 modelimi bu sebepten kaybetmiştim.C7 belle de kullandım şu an android kullanıyorum konuya kayıtsız kalmak istemedim.umarım istediğiniz gibi düzeltirsiniz telefonunuzu
Sağol ama telefon çalışıyor sıkıntı yok. Arama yapıyorum, mesaj atıyorum, internete giriyorum, müzik dinliyorum, vs. vs. birçok şeyi yapıyorum ama ekranın ters dönmesi, selektör yapması benim canımı sıkıyor.

PALA.

PALA.

Üye
@Cadillac34
İşin rastgelsin, dediğin gibi bir dene bakalım.

• Beğen

Cadillac34

Üye
Telefonu biraz bükünce ekran düzeliyor, bırakınca tekrar aynı oluyor. Acaba temassızlık mı var? Üstteki vidanın teki yok, var ama düşmüş bende bulunca çekmeceye koydum. Diğer üstteki vida da gevşek, tam oturmadığı için olabilir mi? :hmmm

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Telefonu biraz bükünce ekran düzeliyor, bırakınca tekrar aynı oluyor. Acaba temassızlık mı var? Üstteki vidanın teki yok, var ama düşmüş bende bulunca çekmeceye koydum. Diğer üstteki vida da gevşek, tam oturmadığı için olabilir mi? :hmmm
Neden olmasın ? Takıp denesene bize soracağına :)
Mümkünse internetten araştır ve bir temizleme yap.

• Beğen

Cadillac34

Üye
Neden olmasın ? Takıp denesene bize soracağına :)
Mümkünse internetten araştır ve bir temizleme yap.
İyi diyorsun güzel diyorsun da parça olmayınca nasıl sökeceğim ben? Önceki mesajlarda da dedim tuş bordunun üzerindeki şeffaf korumalık zedelenmiş. Vidaları sıka sıka korumalığı vida deliklerinden kırmışlar. Bana o korumalık, hoparlör ve şarj soketi lazım. Fırsatım yok Tahtakale'ye gitmeye.

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Şimdi sorunun kesin kaynağı şu iki şeyden biri:
1) pinlerde temassızlık
2) sıvı teması ve ya nem
3) lehimlerde temassızlık
4) ömrü bitmiş elektronik element

İlk sorun için telefonu açıp konnektörleri alkolle iyice temizlemek lazım. İkinci, üçüncü ve dördüncü sorun için parça değişimi şart. Telefonu bükünce düzeliyorsa 1 ve ya 3-tür kesin.

Elektronik bileşenler lehim değidiğimiz, içinde ağır metaller olan bir karışım ile elektronik devreye "yapıştırılır". Direnci az olduğu için elektronik için idealdir. Bu lehimin çatlama riski mevcuttur. Çatlayan lehim devrede temassızlık yapar ve bu yüzden anormal hatalar verir telefon.

Siz en iyisi gidin kullanılmış, çalışan bir N73 alıp parça değişimi yapın. Parça almak size daha çok masraf yapar. Hem değiştikten sonra geride kalan parçalar gelecekte başka bir tamir için lazım ola bilir.

Bu arada sakın ola 10 yıldan aşağı tecrübesi olan bir tamirciye telefon emanet etmeyin, açtırmayın. Symbian OS 9.1 serisi ilk S60v3 serisi ve daha hassas bakım gerektiriyorlar. Beceriksiz ellerde mahv olurlar. Özellikle telefonu sökerken eldivensiz çalışan birine telefonu verirseniz, ter yüzünden anakart korozyona uğraya bilir ve telefon çöp olur. Bunun yüzünden bir tane Nokia E5-00 kaybetmişliğim var. Şakaya gelmez...
Bu arada @Cadillac34
eğer Symbian klavyeli telefon alıcaksanız, Nokia E5-00 en az sorun çıkaran modeldir, bilginize. Özellik açısından en lüks model ise Nokia E72-dir. Kızaklı klavyeli en iyi model Nokia E7-00. Laptop gibi olan Nokia E90 da var ama fiyatı uygun değil (3000TL ye kadar çıkıyor kullanılma derecesine göre). E serisi "business" serisi. Bu yüzden klavyeli telefonlar bu seride.

• Beğen

Cadillac34

Üye
@Nuru TaşDemir desene bizim işimiz yaş. :dry: N73 aradım ama hiç bir telefoncuda yok.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Telefoncuda bulamazsin zaten. İnternetten alican.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Fiziksel klavye arayışı olanlara Blackberry Q5, Q10, Q20 ve Passport gibi Blackberry OS barındıran modelleri önerebilirim, Priv, Keyone, Keytwo vs Android işletim sistemliler biliniyor zaten güncel cihazlar arasında.

BB OS güzel sistemdir iPhone X'ten çok önce parmak kontrolüyle arayüzde gezinmeyi vs görmüştük sayesinde. Android 4.4 api gömülü sistemde ve küçük uğraşlarla güncel uygulamaları da kullanabilirsiniz.

Cadillac34

Üye
Tahtakale'ye gitmek gerekiyor o zaman. Şu telefonun bana yaptığı eziyete bak ya.

Son düzenleme:
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Tahtakale'ye gitmek gerekiyor o zaman. Şu telefonun bana yaptığı eziyete bak ya.
Senin tek yapacağın şey internetten aynı telefonu bulup satin almaktı. Bence bosuna bu kadar uğraşıyorsun.

Üst Alt