E72 telefonumun ekranı ters döndü...

Sponsorlu Bağlantılar

Cadillac34

Üye
Telefonu sökeceğim de ilk önce tuş bordu korumalığı bulmam gerekiyor. Onu nerede bulabilirim diye sürekli araştırıyorum. Ayrıca, üst hoparlar (alt hoparlör sağlam), şarj soketi (ince olan), batarya ve tuş bordu korumalığı da bulmam gerekiyor.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
ifixit 'e N73 kılavuzu koymamışlar.
Telefonu sökerken çok işine yarardı.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Cadillac34

Üye
Senin telefonun tuş bordunun üzerinde korumalık yok, bende var.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Temiz bir N73 bulsan aslında, eksik parçalarını ondan alabilirsin.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Tahtakale (Eminönü)'ye gitmem gerekiyor. Hazırda olsa çoktan yapardım da.

Git git.
Ben Üsküdar 'da oturduğum için çok sık Kadıköy, Eminönü civarında bulunuyorum.
Çarşıya yarın çıksan çok rahat N73 bulursun ben sürekli görüyorum.

Bakırköy ve Zeytinburnu da dahil.

• Beğen

Cadillac34

Üye
Ben Eminönü'ne yakın ikamet etmiyorum. İstanbul'un anadolu yakasındaki bir ucundayım. İETT ile Kadıköy'e ineceğim, ordan Eminönü iskelesinden vapura bineceğim, ordan da Tahtakale'ye geçeceğim. Tabii parça bulabilirsem.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Ben Eminönü'ne yakın ikamet etmiyorum. İstanbul'un anadolu yakasındaki bir ucundayım. İETT ile Kadıköy'e ineceğim, ordan Eminönü iskelesinden vapura bineceğim, ordan da Tahtakale'ye geçeceğim. Tabii parça bulabilirsem.

Marmaray uymuyor mu !

>

Cadillac34

Üye
Metro'da, Marmaray'da telefon çekmiyor. O yüzden denizden tercih ediyorum. Bu saydığım parçaları Tahtakale'de bulabilir miyim? Kazık fiyata satanlar var mı?

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Tek tek parça bulabileceğini pek sanmıyorum.
Ama uygun fiyata temiz bir N73 bulabileceğini düşünüyorum.
Aradığın parçaları ondan temin edebilirsin.

• Beğen

Cadillac34

Üye
Bana telefon lazım değil, parça lazım. Ekran niye böyle ters döndü hala bulamadım çözümü. Format atmama rağmen hala ters.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Bana telefon lazım değil

Biliyorum :D.
Ben yeni telefon al onu kullan demiyorum zaten.
Temiz bir N73 bulursan onu söküp içinden istediğin parçayı alabilirsin.

Bizim telefonlarımıza tek tek parça bulma şansımız şu tarih itibariyle maalesef yok.
Keşke öyle bir şansımız olsa var ya, hemen elimde bulunan Nokia 3310 - 5210 - 3660 - N70 ve C7 'me sıfır kapak takımı alırdım, hem de kaç lira olursa olsun.

• Beğen

Cadillac34

Üye
Adamlar telefon içinde parça bırakırlar mı sanıyorsun?

PALA.

PALA.

Üye
Bana telefon lazım değil, parça lazım. Ekran niye böyle ters döndü hala bulamadım çözümü. Format atmama rağmen hala ters.
Bizim ihtiyar delikanlılar artık bunadı, galiba :hmmm
Şaka bir yana, malum yaz aylarındayız ve telefon cebimizde iken üzerimizdeki ter ekran başta olmak üzere tüm cihazı etkiliyor.
Benim şahsi tavsiyem ihtiyarı biraz kendi haline bırak. Düzelirse ekran boyutuna uygun bir jelatin koruyucu tak.
Unutmaki ekran da bir elektronik malzemedir ve insan teri de iyi bir iletkendir (tuzlu olduğundan)...
Düzelmezse sök ve pinleri vs. Bir güzel temizleyip topla. Ama işin kötüsü bu ter yüzünden kısa devre olmuşsa geri dönüşü olmayan arızalar çıkmış olabilir :hmmm

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bozuk telefona parça aramaktansa 50 veya 100 liraya temiz 2. El N73 al daha iyi. Emin ol parçalar sana telefondan daha pahalıya mal olacaktır. Ayrıca telefonlarla ilgili teknik bilgin yoksa kurcalama derim. Ben yıllardır Nokia telefonlar kullanirim hiç böyle birşey gelmedi başıma. Siz ne yapıyorsunuz ben anlamadım ki. :D

Cadillac34

Üye
Bizim ihtiyar delikanlılar artık bunadı, galiba :hmmm
Şaka bir yana, malum yaz aylarındayız ve telefon cebimizde iken üzerimizdeki ter ekran başta olmak üzere tüm cihazı etkiliyor.
Benim şahsi tavsiyem ihtiyarı biraz kendi haline bırak. Düzelirse ekran boyutuna uygun bir jelatin koruyucu tak.
Unutmaki ekran da bir elektronik malzemedir ve insan teri de iyi bir iletkendir (tuzlu olduğundan)...
Düzelmezse sök ve pinleri vs. Bir güzel temizleyip topla. Ama işin kötüsü bu ter yüzünden kısa devre olmuşsa geri dönüşü olmayan arızalar çıkmış olabilir :hmmm
Bunamadılar bıraktılar. Symbian dönemindeyken millet birbirini yiyordu. Türkçeleştirme, paylaşımlar, emek hırsızlığı, kavga, argo konuşma, vs. vs. Ama şimdi bakıyorum hiç birisi ilgilenmiyor.

Jelatin koruyucu mu? Ayrıca telefon cepte nasıl terler ki? En fazla ısıya dayanamaz kapanır. Onun haricinde sorun olmaz. Bu ekran ters dönme olayı ilk defa başıma geldi. Telefon uyku modu ile saat animasyonu karışık halde selektör yapar gibi yanıp sönüyor (ışıksız). Ama telefonla arayabiliyorum. Mesaj atabiliyorum.

Bozuk telefona parça aramaktansa 50 veya 100 liraya temiz 2. El N73 al daha iyi. Emin ol parçalar sana telefondan daha pahalıya mal olacaktır. Ayrıca telefonlarla ilgili teknik bilgin yoksa kurcalama derim. Ben yıllardır Nokia telefonlar kullanirim hiç böyle birşey gelmedi başıma. Siz ne yapıyorsunuz ben anlamadım ki. :D
Bizim telefonlara bir şey yaptığımız yok arkadaşım. Telefonda ekran ters dönme olayı ilk defa başıma geldi. Madem parçalar pahalı geliyor o zaman telefon da pahalı olması lazım. İlla gidip mahkemeye şikayet mi edelim telefoncuları niye telefonları ucuz satıyorsunuz ucuza alıyorsunuz parçaları pahalı satıyorsunuz diye?

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bunamadılar bıraktılar. Symbian dönemindeyken millet birbirini yiyordu. Türkçeleştirme, paylaşımlar, emek hırsızlığı, kavga, argo konuşma, vs. vs. Ama şimdi bakıyorum hiç birisi ilgilenmiyor.

Jelatin koruyucu mu? Ayrıca telefon cepte nasıl terler ki? En fazla ısıya dayanamaz kapanır. Onun haricinde sorun olmaz. Bu ekran ters dönme olayı ilk defa başıma geldi. Telefon uyku modu ile saat animasyonu karışık halde selektör yapar gibi yanıp sönüyor (ışıksız). Ama telefonla arayabiliyorum. Mesaj atabiliyorum.

Bizim telefonlara bir şey yaptığımız yok arkadaşım. Telefonda ekran ters dönme olayı ilk defa başıma geldi. Madem parçalar pahalı geliyor o zaman telefon da pahalı olması lazım. İlla gidip mahkemeye şikayet mi edelim telefoncuları niye telefonları ucuz satıyorsunuz ucuza alıyorsunuz parçaları pahalı satıyorsunuz diye?

Sana şu örneği vericem o zaman. Eskiden pizzacılarda kendi pizzanı yapabiliyordun. Ancak pizzana ekleyeceğin malzemelerin fiyatlarının yarısı kadar fiyata bir tane pizza alabiliyordun. Bu herşeyde geçerli. Toplama pc alırken bile parçaların ne kadar pahalı olduğunu görüyoruz.

Cadillac34

Üye
Pahalı olabilir ama kul hakkı yemeden yapsınlar işlerini. Bir parça alacağım, adam bana o parçayı telefon fiyatına satacak ama telefon 5 kuruş etmeyecek öyle mi? Öyle yapanların Allah bin belasını versin. Aldıkları para da haram olsun. Kursaklarında kalsın. Zaten sattıkları parçalar da telefondan söktükleri parçalar.

PALA.

PALA.

Üye
@Cadillac34 ısıdan değil ter yani nemlenme olmuş olabilir. Bu modelde ekran çevirme sensörü yada yatık modla ilgili bir sorun olmuş olabilir ama bunlarda sensör yokdu sanırım :hmmm

Cadillac34

Üye
İyi de nasıl ter olsun nemlensin? Bu telefon ince değil ki arka ceplere konsun. Arka ceplerde telefon terleyebilir. Sonuçta oturunca pantolonun cepleri ter içinde kalıyor. Sensör yok Kızılötesi var. Ekran çevirme olayı var ama o da Rotate Me uygulaması sayesinde oluyor.

Üst Alt